پیش بینی قیمت بیت کوین: بیت کوین می‌تواند تا سطح ۲۳ هزار دلار سقوط کند

پیش بینی قیمت بیت کوین: بیت کوین می‌تواند تا سطح 23 هزار دلار سقوط کند | همتاپی

تحلیلگر مشهور ارز دیجیتال رکت کپیتال (Rekt Capital) در آخرین تحلیل خود در سایت تریدینگ ویو، معتقد است که قیمت بیت کوین در حدود 23 هزار دلار و تا خط میانگین متحرک 200 هفته ای(200-WMA) پایین خواهد آمد. در واقع، روند بازیابی اخیر بیتکوین می‌تواند کوتاه مدت باشد زیرا که طبق سابقه قیمتی، بیتکوین در روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای، الگوی دو کف ماکرو(macro double bottom) را تشکیل داده است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین حرکتی افقی داشته و بالای سطح 31,500 دلاری خرید و فروش می‌شود، که در طی دو هفته گذشته بالاتر نیز رفته است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

 تشکیل الگوی دو کف ماکرو روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای

بیت کوین در سال 2015، روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای با اینکه 287 روز در فاز انباشت بود، دو کف ماکرو را تشکیل داد و در سال 2018 نیز، در زمانی که قیمت به روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای رسید و با اینکه 112 روز را در فاز انباشت سپری کرده بود، قیمت بیتکوین به پایین‌ترین سطح خود رسید و در ماه مارس 2020 کف دوم را ثبت کرد. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد که طول این الگوی دو کف ماکرو در زمان رسیدن قیمت به خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای، هر بار طولانی‌تر می‌شود.

در واقع، طول اولین الگوی دو کف ماکرو، 217 روز و در دومین بار، طول این الگو 455 روز بود. و این نشان می‌دهد که فاصله زمانی این الگو به مرور زمان دو برابر شده است.

اگر بخواهیم بر اساس سابقه قیمتی تحلیل کنیم، قیمت بیتکوین در ماه ژوئن به روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای، یعنی به قیمتی حدود 23 هزار دلار خواهد رسید. سابقه نشان می‌دهد که الگوی دو کف ماکرو، قبل از هاوینگ بیت کوین تشکیل شده است، اما اعتقاد بر این است که دو کف ماکرو بعدی پس از هاوینگ بیت کوین و در ماه آوریل 2024 تشکیل می‌شود.

نمودار بیتکوین به همراه الگوی دو کف ماکرو | صرافی همتاپی

بنابراین، کف اول می‌تواند نزدیک به قیمت 23 هزار دلار باشد و کف دوم می‌تواند در طی 672 روز و با قیمت 41 هزار دلار تشکیل شود و این الگو باعث افزایش شدید قیمت بیتکوین خواهد شد.

اگر بیتکوین به سطح مقاومت کلیدی برسد

سطح مقاومت کلیدی برای بیت کوین بین 65 تا 69 هزار دلار است. بیتکوین احتمالاً تا اواخر ماه آگوست یا ژانویه 2023 سطح مقاومت حیاتی را مجدداً خواهد دید. و پس از آن، قیمت بیتکوین دوباره به روی خط میانگین متحرک 200 هفته‌ای بازگشته تا الگوی دو کف ماکروی خود را تکمیل کند. لازم به ذکر می‌باشد که از نظر سابقه قیمتی این فرآیند بین 70 تا 140 روز به طول انجامیده است.

اما اگر بیتکوین قبل از هاوینگ الگوی دو کف ماکروی خود را تکمیل کند، قیمت بیتکوین می‌تواند سطح مقاومت کلیدی را برای چند هفته به چالش بکشد و این دوره می‌تواند تا اواخر ماه ژوئن یا اوایل ماه ژوئیه 2024 ادامه یابد. و در نتیجه، قیمت بیتکوین یک رالی را به سمت بالاترین میزان قیمت خود تجربه خواهد کرد.

در لحظه بارگذاری این مقاله قیمت بیت کوین به تومان با 5 درصد ریزش در 24 ساعت اخیر در حال نوسان در محدوده ۹۶۶,۹۴۵,۷۳۵ می‌باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیت کوین، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *