چگونه یک معامله‌‌گر توانست در بازار استیبل‌کوین ‌ها ۸۹ درصد سود کند؟

چگونه یک معامله‌گر توانست در بازار استیبل‌کوین‌ها ۸۹ درصد سود کند؟

در بازار ارزهای دیجیتال، استیبل‌کوین‌هایی مانند تتر (Tether) و یواس‌دی‌ کوین (USDC) باید ارزش ۱ دلار داشته باشند. اما گاهی اوقات قیمت آن‌ها در پلتفرم‌های معامله دیجیتال که به شکل غیر‌متمرکز انجام می‌شود نوسان دارد.

بنابراین، معامله‌گران ارز‌های دیجیتال ظاهرا به دنبال خلق استراتژی‌های جدید برای سود کردن در بازار بی‌ثبات استیبل‌کوین‌ها هستند. بازاری که به شدت در حال رشد، اما پرخطر و ضعیف است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

به نظر می‌رسد که در ۱۰ آگوست در بلاک‌‌چین اتریوم (Eth)، یک کاربر با استفاده از استیبل‌کوین‌های تتر (USDT) و USDC توانسته است بر روی صرافی‌های غیرمتمرکز ارز دیجیتال مثل Uniswap ،Curve و dYdX با سرمایه اولیه ۴۵,۰۰۰ دلاری، سودی برابر با ۴۰,۰۰۰ دلار را از آن خود کند. یعنی در اصل در عرض چند دقیقه، او سود ۸۹ درصدی کرده است.

جزییات کامل این تبادلات بر روی سایت Etherscan که معاملات انجام شده بر روی بلاک چین اتریوم را ثبت می‌کند، قابل بررسی است. در زیر عکسی از این تراکنش‌ها قابل مشاهده است:

چگونه یک معامله‌کننده DeFi توانست در بازار بی‌ثبات استیبل‌کوین‌ها ۸۹ درصد سود کند!

عکسی از تراکنش‌های انجام شده‌ی استیبل‌کوین ها در تاریخ 10 اوت با استفاده از آربیتراژ

اتفاقی که افتاد این بود:‌

۱. معامله‌‌گر، معامله را با استیبل‌کوین USDC به ارزش 45,000 دلار شروع کرد و 405,000 دلار دیگر از صرافی dYdX قرض گرفت و مجموعا سرمایه‌اش به 450,000 USDC رسید.

۲. او از تفاوت قیمت‌های موقتی که بین استیبل‌کوین‌های به ظاهر ۱ دلاری وجود داشت استفاده کرد و تفاوت قیمت‌های آن استیبل‌کوین‌ها را یادداشت کرد. سپس توانست در صرافی Uniswap مبلغ 450,000 دلار USDC را به 492,000 دلار تتر تبدیل کند.

۳. سپس معامله‌کننده در صرافی Curve توانست 492,000 دلار تتر را با 492,000 دلار USDC مبادله کند.

۴. این معامله‌گر وام 405,000 دلاریش از dYdX را پس داد و 87,000 USDC برایش باقی ماند.

۵. این تراکنش‌ها در مجموع ۲,۰۰۰ دلار هزینه داشت.

۶. در واقع این معامله‌گر 40,000 دلار از طریق یک سرمایه‌ی 45,000 دلاری سود کرد.

نمایی از چگونگی معاملات آربیتراژ استیبل‌کوین

نمایی از چگونگی معاملات آربیتراژ استیبل‌کوین در 10 اوت با استفاده از DeFi منبع: اتر اسکن، کوین دسک

این تبادلات روز سه‌شنبه، کاربران توییتر را انگشت به دهان کرد.

در نگاه اول، استراتژی این تبادل‌ هم مثل استراتژی‌های قدیمی برای سوءاستفاده از سیستم‌های تست نشده امور مالی غیر متمرکز است. مثل هکری که در ماه ژوئن 500,000 دلار از ارائه‌دهنده نقدینگی در Balancer کلاهبرداری کرد.

خرید بیت کوین 

اما اتفاق هفته پیش قانونی به نظر می‌آید. این یک نمونه از استراتژی سود بردن از تفاوت قیمت‌ها (آربیتراژ) در سال 2020 است که هر‌ روزه در وال‌استریت و بازار‌های ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

 این پول برای چند دقیقه کار کردن بد نیست ولی تصور کنید که چقدر برای یک فرد زمان برده است تا این روش را کشف کند.

نگاهی به بیت کوین

چگونه یک معامله‌گر توانست در بازار استیبل‌کوین ‌ها ۸۹ درصد سود کند؟

نمودار قیمت بیتکوین در بلند مدت

در حال حاضر قیمت بیت کوین: 11,462 دلار

بالاترین قیمت 24 ساعته بیتکوین: 11,771 دلار

پایین‌ترین قیمت 24 ساعته بیت کوین: 11,138 دلار

روند قیمت بیت کوین:‌ افزایش صعودی قیمت بیت کوین بعد از مدت‌ها متوقف شده است و قیمت‌ این ارز دیجیتال به تدریج به زیر ۱۲,۰۰۰ دلار می‌رسد و در واقع در تعطیلات تابستانی به سر می‌برد. 

روز سه‌شنبه بیت‌ کوین با افت قیمت ۷.۳٪ از ۱۲,۰۰۰ دلار به ۱۱,۱۳۷ دلار رسید. این نشان‌دهنده یک ریسک منفی در طولانی مدت است، کاهش حجم معاملاتی در هفته هم این موضوع را ثابت می‌کند.

نمودارهای هفتگی بیت‌کوین احتمال ارزان شدن این ارز دیجیتال را در ماه سپتامبر نشان می‌دهند. این ماه همیشه ماه سقوط قیمت برای بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا و کاهش سرمایه‌گذاری در بازار آن بوده است.

برای مثال، براساس اطلاعات سه سال گذشته، بیت کوین کاهش قیمت‌ ۲۰ تا ۳۶ درصدی را در ماه سپتامبر، بعد از افزایش قیمت شدید در ماه اوت تجربه کرده است.

حداکثر خرید بیش از حد با قیمت غیرمعقول در شاخص مقاومت نسبی (RSI)  به ۷۰.۰۰ نیز می‌رسد. این شاخص ابزاری است تا معامله‌گران قدرت بازار را بسنجند و از نظر آن‌ها ممکن است بیت‌کوین با کاهش قیمت شدید‌تری مواجه شود.

نزدیکترین سطح حمایت در سطح مقاومت قبلی یعنی 10,500 دلار قرار دارد که با توجه به میانگین متحرک 50 روزه برای بلند مدت حمایت در 8,650 دلار قرار گرفته است.

یک فشار کوتاه مدت از طرف خریداران فرصت‌طلب می‌تواند قیمت بیت کوین را بار دیگر به 12,000 دلار برگرداند. گرچه اگر بیتکوین نتواند که قیمت خود را به بالاترین حد خودش در این ۱۲ ماه برساند، ممکن است نتیجه‌اش کاهش قیمتی طولانی مدت باشد، چرا که بیت کوین در حال نزدیک شدن به ماهی است که همیشه برایش بد‌‌یمن بوده است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coindesk.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *