تحلیل و پیش بینی قیمت ترون TRX

تحلیل و پیش بینی قیمت ترون TRX

پیش‌بینی قیمت ترون در این مقاله بر اساس تحلیل تکنیکال صورت گرفته است. در ادامه، معیارهای کلیدی را مشاهده خواهید کرد که برای تحلیل و پیش‌بینی قیمت ترون در نظر گرفته‌ایم.

در جدول زیر می‌توانید آخرین اخبار تحلیل و پیش بینی کوتاه‌مدت قیمت ترون را مطالعه نمایید. 

پیگیری اخبار و تحلیل و پیش بینی قیمت ترون می‌تواند به شما در خرید و فروش و سرمایه گذاری در ترون کمک زیادی کند.

صنعت ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه می‌دهد. بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال به دنبال بهبود فناوری‌های خود هستند تا بتوانند با سایر ارزهای دیجیتال رقابت کنند. ترون نیز یکی از فعال‌ترین پروتکل‌ها در فضای ارزهای دیجیتال است. در چند ماه گذشته، ترون مشارکت‌ها و پروژه‌های قوی در این صنعت ایجاد کرده است. چند ماه پیش، الکمی پی (Alchemy Pay) با ترون ادغام شد تا امکان پرداخت ترون را به صورت مشارکتی فراهم کند. سرمایه‌ گذاران ترون در سال گذشته حدوداً 80 درصد بازگشت سرمایه داشته‌اند.

فهرست مطالب:(با کلیک بر روی هر عنوان به توضیحات بیشتر هدایت شوید.)

 

ترون همچنان دارای اینترنت غیرمتمرکز و بدون مرز است. رابطه قوی ترون با ارز دیجیتال بیت تورنت (BitTorrent) به کاربران آن امکان می‌دهد تا مستقیماً به برنامه‌ها، محتوا و رسانه‌های شبکه دسترسی داشته باشند.

 

اکنون که با برخی از دستاوردهای ترون در ماه‌های گذشته آشنا شدیم، این پرسش مطرح می‌شود که آیا ترون سرمایه‌ گذاری سودآوری در سال 2022 خواهد بود؟ در اینجا تحلیل و پیش‌بینی قیمت ترون به نقل از سایت کوین کورا (CoinQuora) ارائه می‌شود. اما پیش از آن به معرفی ترون می‌پردازیم.

ترون چیست؟

ترون با نماد اختصاری (TRX) ارز دیجیتال بومی در شبکه ترون (TRON) است. ترون در سنگاپور مستقر است و توسط جاستین سان (Justin Sun) مدیریت می‌شود. هدف آن ایجاد یک شبکه سرگرمی و اشتراک محتوای غیرمتمرکز است. در اکوسیستم ترون، هر فردی می‌تواند محتوای خود را در شبکه بلاک چین به صورت کارآمدتر و مقرون به صرفه‌تر میزبانی کند.

شبکه اصلی آن ترون اسکن (TRONSCAN) نام دارد. در نتیجه، ترون می‌تواند قوانین و مقررات ضروری را برای شبکه تنظیم نماید. همچنین، برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف (DApps) می‌توانند از طریق قرارداد هوشمند پروتکل ترون اجرا شوند. آخرین دستاورد DApp آن، راه‌اندازی پروتکل دی لایو (DLive) شریک بیت تورنت (BitTorrent) است.

اکنون که با ارز دیجیتال ترون آشنا شدیم، به تحلیل و پیش بینی قیمت آن می‌پردازیم.

وضعیت فعلی بازار تر‌ون

در زمان نگارش این تحلیل، ترون با حجم معاملات 24 ساعته 677,083,145 دلار به قیمت 0.06001 دلار خرید و فروش می‌شود. تر‌ون در 24 ساعت گذشته 0.28 درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، عرضه در گردش (circulating supply) فعلی آن 101.08 میلیارد ترون است. در حال حاضر، برترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ترون عبارتند از: بایننس (Binance)، هوبی گلوبال (Huobi Global)، بیت هامب (Bithumb)، کوکوین (Kucoin)، گیت دات آی او (Gate.io) و بسیاری دیگر.

تجزیه و تحلیل قیمت ترون

در حال حاضر، ترون جایگاه 26 را در سایت کوین گکو (CoinGecko) دارد. اما آیا آخرین ارتقاها، پیشرفت‌ها و تغییرات در بلاکچین ترون، به افزایش قیمت این ارز دیجیتال کمک خواهد کرد؟ در این جا به بررسی نمودارهای پیش‌بینی قیمت ترون می‌پردازیم.

نمودار 1 روزه قیمت ترون/ دلار که انباشت/توزیع را نشان می‌دهد | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه قیمت ترون/ دلار که انباشت/توزیع را نشان می‌دهد. منبع: Tradingview

شاخص انباشت/توزیع (Accumulation/Distribution) برای تشخیص سیگنال صعودی یا نزولی در نمودار استفاده می‌شود؛ این امر از طریق بکارگیری واگرایی و تأیید امکان‌پذیر است. نمودار یک روزه انباشت/توزیع (A/D) ترون در بالا نشان می‌دهد که این نمودار روند صعودی دارد. با این حال، طبق نمودار انباشت/توزیع ترون در بالا، نمودار و A/D در یک جهت حرکت می‌کنند؛ این نشان می‌دهد که ترون روند صعودی دارد. از این رو، طبق A/D باید منتظر افزایش قیمت ترون باشیم.

نمودار 1 روزه ترون/ دلار که الگوی نمودار کلتنر را نشان می‌دهد | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه قیمت ترون به دلار که الگوی نمودار کلتنر را نشان می‌دهد. منبع: Tradingview

کانال کلتنر (Keltner) یک شاخص تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال است که برای تعیین جهت روند با اندازه‌گیری نوسانات در بالا یا پایین کندل استیک‌ها (candlesticks) استفاده می‌شود. از سیگنال‌های کانال کلتنر می‌توان دریافت که افزایش فعلی قیمت ترون احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا آخرین کندل استیک به منحنی پایین در نمودار کانال کلتنر نزدیک نیست. این نشان می‌دهد که افزایش کنونی ترون تا چند روز ادامه خواهد داشت.

نمودار 1 روزه تر‌ون/دلار که شاخص قدرت نسبی را نشان می‌دهد | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه قیمت ترون به دلار که شاخص قدرت نسبی را نشان می‌دهد. منبع: Tradingview

شاخص قدرت نسبی (RSI)، مومنتوم نسبی در میزان تغییرات اخیر قیمت را اندازه‌گیری می‌کند تا دارایی‌های اشباع خرید (overbought) یا اشباع فروش (oversold) را برآورد کند. مقدار RSI نمودار یک روزه ترون 41.98 است. این نشان می‌دهد که ترون روندی خنثی دارد، زیرا بین 30 و 50 است. این مقدار در حال حاضر نشان‌دهنده یک روند صعودی است، زیرا ظاهراً خریداران بیشتری در حال تغییر موقعیت هستند و این مقدار از RSI 30 ناحیه اشباع فروش به سمت RSI 50 حرکت می‌کند.

پیش بینی قیمت ترون (TRX)

نمودار زیر نشان می‌دهد که ترون در چند روز گذشته عملکرد بهتری داشته است. با این حال، ترون در 7 روز گذشته بیش از 7.3 درصد افزایش یافته است. چنانچه این روند ادامه یابد و سرمایه‌گذاران از این ارز دیجیتال استقبال نمایند، ترون سطح مقاومت 0.06474 دلاری خود را خواهد شکست و افزایش خواهد یافت.

نمودار 1 روزه تر‌ون/دلار که سطوح مقاومت و پشتیبانی را نشان می‌دهد | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 1 روزه ترون/دلار که سطوح مقاومت و پشتیبانی را نشان می‌دهد. منبع: Tradingview

برعکس، چنانچه سرمایه‌گذاران از این ارز دیجیتال استقبال نکنند، ممکن است خرس‌ها تسلط پیدا کرده و ترون را از موقعیت صعودی آن خارج کنند. به عبارت ساده‌تر، قیمت ترون ممکن است به حدود 0.02407 دلار کاهش یابد که این یک سیگنال نزولی محسوب می‌شود.

در همین حال، پیش‌بینی ما این است که ترون در سال 2022 روند صعودی داشته باشد. به احتمال زیاد ترون از بالاترین قیمت فعلی (ATH) آن در سال جاری، یعنی حدود 0.3004 دلار، فراتر خواهد رفت. هرچند، این تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که ترون بسیاری از مقاومت‌های روانی قبلی را بشکند.

  • پیش بینی قیمت ترون در سال 2022

چنانچه این روند صعودی ادامه پیدا کند، ترون تا پایان سال 2022 به 0.15 دلار خواهد رسید. علاوه بر این، ترون در نیمه اول سال 2022 رشد بیشتری خواهد داشت و تا 0.12 دلار افزایش خواهد یافت. سپس این روند افزایش قیمت کند خواهد شد، اما هیچ سقوط عمده‌ای پیش‌بینی نمی‌شود. افزایش قیمت ترون به 0.4 دلار کاملاً خوش‌بینانه است و بدون شک در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

  • پیش بینی قیمت تر‌ون در سال 2023

چنانچه شاخص RSI ترون تا پایان سال 2022 بالاتر از 50 باشد، قیمت این ارز دیجیتال به 1.5 دلار خواهد رسید و روند کاهشی نخواهد داشت.

  • پیش بینی قیمت ترون در سال 2024

چنانچه ترون ارتقاء و پیشرفت بیشتری در سال 2024 داشته باشد، پیش‌بینی‌های قیمت و پیش‌بینی‌های پروژه آن احتمالاً تغییر خواهند کرد. به علاوه، این عوامل ممکن است قیمت ترون را افزایش دهند. ترون می‌تواند همچنان روند صعودی داشته باشد و تا حدود 2.5 دلار افزایش یابد.

  • پیش بینی قیمت ترون در سال 2025

در چهار سال آینده، ترون می‌تواند تا 4 دلار افزایش یابد. با این حال، رسیدن به این سطح برای ترون چندان دشوار نیست، زیرا می‌توان اهداف قیمتی میان‌مدت، کوتاه‌مدت و بلندمدت دیگری برای خرید یا فروش سفارش‌ها پیدا کرد. بنابراین طبق پیش‌بینی‌ها، ترون احتمالاً در پنج سال آینده به ATH جدیدی دست خواهد یافت.

  • پیش بینی قیمت ترون در سال 2026

تا سال 2026، قیمت ترون به 6 دلار خواهد رسید، زیرا بسیاری از افراد دانش بیشتری در مورد ارزهای دیجیتال خواهند داشت و سرمایه‌گذاری در این صنعت نیز افزایش خواهد یافت.

آینده ترون

ترون آینده درخشانی در سال 2022 در پیش دارد. با پیشرفت‌های مداوم صورت گرفته در اکوسیستم ترون و بازار کلی ارزهای دیجیتال، احتمالاً شاهد افزایش قیمت ترون در آینده خواهیم بود.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که ترون در سال 2022 به 0.15 دلار خواهد رسید. همان طور که در بالا گفته شد، چنانچه سرمایه‌گذاران در کنار ارزهای دیجیتال اصلی نظیر بیت کوین و اتریوم از ترون نیز استقبال کنند، احتمالاً قیمت این ارز دیجیتال در سال 2022 به 0.4 دلار خواهد رسید.

سوالات متداول

1- آیا ترون سرمایه‌ گذاری سودآوری در سال 2023 خواهد بود؟
پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قیمت ترون در سال 2023 به 1.5 دلار خواهد رسید. همان طور که در بالا گفته شد، چنانچه سرمایه‌گذاران در کنار ارزهای دیجیتال اصلی نظیر بیت کوین و اتریوم از ترون نیز استقبال کنند، احتمالاً قیمت این ارز دیجیتال در سال 2023 به 1.5 دلار خواهد رسید.

2- پیش بینی قیمت تر‌ون در سال 2023 چیست؟

 قیمت این ارز دیجیتال در سال 2023 به 1.5 دلار خواهد رسید و روند کاهشی نخواهد داشت.

3- پیش بینی قیمت ترون در سال 2024 چیست؟
چنانچه ترون ارتقاء و پیشرفت بیشتری در سال 2024 داشته باشد، پیش‌بینی‌های قیمت و پیش‌بینی‌های پروژه آن احتمالاً تغییر خواهند کرد. به علاوه، این عوامل ممکن است قیمت ترون را افزایش دهند. قیمت ترون می‌تواند همچنان روند صعودی داشته باشد و تا حدود 2.5 دلار افزایش یابد.

4- پیش بینی قیمت ترون در سال 2025 چیست؟
در چهار سال آینده، قیمت ترون می‌تواند تا 4 دلار افزایش یابد. با این حال، رسیدن به این سطح برای ترون چندان دشوار نیست، زیرا می‌توان اهداف قیمتی میان‌مدت، کوتاه‌مدت و بلندمدت دیگری برای خرید یا فروش سفارش‌ها پیدا کرد. بنابراین طبق پیش‌بینی‌ها، ترون احتمالاً در پنج سال آینده به ATH جدیدی دست خواهد یافت.

5- پیش بینی قیمت ترون در سال 2026 چیست؟
تا سال 2026، قیمت ترون به 6 دلار خواهد رسید، زیرا بسیاری از افراد دانش بیشتری در مورد ارزهای دیجیتال خواهند داشت و سرمایه‌گذاری در این صنعت نیز افزایش خواهد یافت.

 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ترون صرافی ارز دیجیتال همتا پی

(2 - کاربر 3,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coinquora.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. سلام دوست عزیز

      تتر و ترون هر دو ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاکچین می‌باشند که کاربردهای متفاوتی دارند. برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال تتر و و ترون به مقاله تتر (Tether) چیست؟؛ از مفاهیم پایه تا خرید ‌و‌ فروش تتر و ترون (Tron) چیست؟ از مفاهیم پایه تا خرید و فروش ترون مراجعه نمایید.