پیش بینی قیمت بیت کوین: پافشاری پلن بی بر روی بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری

پیش بینی قیمت بیت کوین: پافشاری پلن بی بر روی بیت کوین 100 هزار دلاری | همتاپی

پلن بی (PlanB) با پافشاری بر روی پیش بینی قبلی، همچنان معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2023 به طور حتمی به 100,000 دلار یا بیشتر خواهد رسید.

طبق ادعای پلن بی، با توجه به مدل سهام به جریان (S2F) و رگرسیون لگاریتمی، قیمت بیتکوین تا پایان سال 2023 به سمت 100,000 دلار خواهد رسید. به عقیده این تحلیلگر این اتفاق علی‌رغم شکست‌های اخیر در مدل سهام به جریان رخ خواهد داد. 

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

آیا قیمت بیت کوین در سال 2023 به 100 هزار دلار می‌رسد؟

پلن بی (PlanB)، نام مستعار یکی از تحلیلگران ناشناس توییتر است که تمامی تحلیل‌های خود را مورد قیمت بیت کوین براساس مدل محبوب انباشت به جریان (S2F) انجام می‌دهد. او اخیراً پیش بینی دیگری در رابطه با بیت کوین منتشر کرده و مجددا روی بیتکوین 100 هزار دلاری پافشاری نموده است.

او با استفاده از مدل S2F و رگرسیون لگاریتمی پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2023 به قیمت شش رقمی خواهد رسید.

هر دو مدل S2F و رگرسیون لگاریتمی به 100 هزار دلار در سال 2023 اشاره می‌کنند.

پیش بینی قیمت بیت کوین با مدل انباشت به جریان | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: توییتر PlanB (@100trillionUSD) 

پس از این ادعا، PlanB توضیح داد که در پیش بینی قیمت بیت‌ کوین، این دارایی را با دارایی‌های دیگری مانند طلا مقایسه کرده است که نسبت انباشت به جریان آن حدود 60 و ارزش بازار این دارایی 10 تریلیون دلار می باشد.

پلن بی همچنین در ادامه اظار داشت:

اگر ارزش بازار بیتکوین پس از فرایند هاوینگ بعدی بیتکوین در سال 2024 از ارزش بازار طلا کمتر باشد من بسیار شگفت‌زده خواهم شد. چراکه نسبت انباشت به جریان بیتکوین 100 است، در حالی که این نسبت برای طلا 60 می باشد.

اشتباهات قبلی مدل انباشت به جریان

مدل انباشت به جریان، بخش انباشت را به عنوان میزان ذخایر موجود و بخش جریان را به عنوان عرضه سالانه بیت کوین های جدید در گردش می‌بیند. این مدل در بین خریداران بیتکوین محبوبیت زیادی داشت و تا همین اواخر نیز کاملاً دقیق بود و پیش‌بینی‌های درستی ارائه می‌کرد.

اما در حال حاضر، به دلیل اینکه یکی از پیش‌بینی‌های این مدل که ادعا می‌کرد بیت‌ کوین تا پایان سال 2021 به 100,000 دلار و فراتر از آن میرسد، عملی نشد. تعداد منتقدان مدل S2F افزایش یافته است.

پلن بی مدل دیگری با عنوان «مدل طبقه» یا «بدترین سناریو» ارائه کرده است که برای چندین ماه متوالی دقت بالایی را به نمایش گذاشت. اما در نوامبر و دسامبر سال گذشته این مدل نیز با شکست همراه شد. چرا که قیمت بیتکوین در مدل سهام به جریان 98,000 دلار و در مدل طبقه 135,000 دلار پیش‌بینی شده بود. 

با وجود این اشتباهات، به نظر می‌رسد پلن بی نسبتاً مطمئن است که بیت کوین بلاخره روزی به قیمت شش رقمی خواهد رسید حتی اگر چند سال بیشتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت طول بکشد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *