ثبت رکورد جدید هش ریت شبکه و سختی استخراج بیت کوین 

ثبت رکورد جدید هش ریت شبکه و سختی استخراج بیت کوین | همتاپی

علی رغم کاهش قیمت شدید بیت کوین، سختی استخراج بیت­ کوین و هش ریت شبکه این ارز دیجیتال به یک ATH جدید ختم دست یافتند.

در حالی که قیمت بیت ­کوین در 24 ساعت گذشته اصلاحات شدید دیگری را تجربه کرده، پایداری شبکه افزایش یافته است. هش ریت بیت کوین اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است، در حالی که سختی استخراج بیت کوین با تعدیل مثبت 9 درصدی مواجه گردیده که منجر به ایجاد یک رکورد جدید شده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

بالاترین میزان هش­ریت و سختی استخراج بیت کوین

از تابستان 2021، زمانی که مقامات چینی ماینرهای بیت­ کوین را منع کردند و هش ­ریت طی چند هفته 60 درصد کاهش یافت، این معیار به تدریج در حال بازیابی سطح از دست رفته خود است. همانطور که کریپتوپوتیتو (CryptoPotato) در ژانویه امسال گزارش داد، این امر منجر به نزدیک شدن و در نهایت فراتر رفتن از اوج قبلی می‌شود.

طبق اطلاعات بیت ­اینفو چارتز (BitInfoCharts)، هش­ریت، معیار مهمی که پایداری شبکه بیت­ کوین را نشان می‌دهد، همچنان به ثبت مکرر ATHهای جدید خود ادامه می‌دهد که آخرین آن­ها بیش از 210 Ehash/s می‌باشد.

هش ریت بیت­کوین | همتاپی

هش ریت بیت­کوین. منبع: BitInfoCharts

افزایش هش­ریت بیت کوین به این معناست که ماینرهای زیادی وجود دارند که دستگاه­‌های محاسباتی خود را برای کار بر روی بزرگترین بلاکچین دنیا فعال کرده­‌اند. در حالی که این نکته روی کاغذ خوب به نظر می‌­رسد، اما در واقع می ‌تواند به مقدار سود ماینرها آسیب برساند، زیرا در نهایت کسب پاداش را برای آن‌ها بسیار سخت می‌کند.

با این حال، ساتوشی ناکاموتو در هنگام راه‌اندازی شبکه، سناریوی احتمالی مشابهی را پیش بینی کرده و ویژگی‌ای به نام تنظیم سختی استخراج را در آن گنجانده است. اساساً، این مسئله بسته به اینکه چه تعداد از ماینرها در حال حاضر آنلاین هستند کار را برای آن­ها سخت‌تر (یا آسان‌تر) می‌کند. این ویژگی هر 2016 بلاک یک بار، دوباره تنظیم می‌­شود (تقریباً دو هفته).

تعدیل­ مثبت به این معنی است که تعداد ماینرها افزایش یافته است. عکس این روند نیز وجود دارد به عنوان مثال، پس از ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین، شبکه با تاخیرهای شدید روبرو شد زیرا ماینرهای کمتری وجود داشت و شبکه مجبور شد چندین بار متوالی تعدیل منفی انجام دهد. اما اکنون این چشم­ انداز کاملاً متفاوت است. در 14 تنظیم مجدد گذشته، تنها یک منفی (1.5%-) در 28 نوامبر وجود داشت. آخرین مورد مثبت که ساعاتی پیش رخ داد، سختی را 9.32 درصد افزایش داد که در واقع منجر به ایجاد سقف جدید برای این معیار شد.

مطالب مرتبط: استخراج اتریوم چگونه است؟

سختی استخراج بیت­کوین | همتاپی

سختی استخراج بیت­کوین. منبع: Glassnode

کاهش قیمت بیت کوین 

در حالی که تمام ویژگی­‌های اصلی شبکه در حال ثبت رکورد هستند، قیمت این ارز دیجیتال در جهت مخالف پیش می‌رود. این دارایی با کاهش شدید قیمت روبرو شده است.

قیمت بیت­کوین از زمان اوج خود، یعنی 69,000 دلار در ماه نوامبر، بیش از 40 درصد کاهش یافته است. به این ترتیب، بیت­کوین دیگر یک دارایی تریلیون دلاری نیست؛ زیرا ارزش بازار آن زیر 750 میلیارد دلار رفته است.

 قیمت بیت کوین به دلار | همتاپی

قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *