هارد فورک بیت کوین کش (Bitcoin Cash): آنچه اتفاق افتاده است

هارد فورک بیت کوین کش (Bitcoin Cash): آنچه اتفاق افتاده است | همتاپی

بلاکچین بیت کوین کش در تاریخ 15 نوامبر به دو قسمت تقسیم شد: (Bitcoin Cash Node- BCHN) و (Bitcoin Cash ABC- BCHA). این تقسیم زمانی اتفاق افتاد که جامعه، مالیات ماینرها را که توسط تیم توسعه‌دهنده ABC پیشنهاد شده بود، رد کرد.

 در روز یکشنبه 15 نوامبر، بلاکچین بیتکوین کش (BCH) به دنبال یک اختلاف عمده در جامعه این کوین، به دو شبکه رقیب تقسیم شد: (Bitcoin Cash Node_BCHN) و (Bitcoin Cash ABC_BCHA). این مسئله به دلیل پیشنهاد بحث برانگیز تیم توسعه‌دهنده این کوین ایجاد شده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در این روز، آخرین بلاک مشترک بین دو نسخه رقابتی استخراج شد و پس از آن بلاک چین این کوین تقسیم شد و هر یک از نسخه­‌های جدید به روش جداگانه خود ادامه داد.

به گزارش دکریپت (Decrypt)، بیش از 80٪ از ماینرهای بیت کوین کش قبل از تقسیم، با اضافه کردن پیام‌­های متناظر مختلفی مانند PoweredbyBCHN به بلاک­‌هایی که تولید می‌­کردند، «پشتیبانی» خود را از BCHN اعلام کردند.

طبق پلتفرم آماری کوین‌دنس (Coin Dance)، ماینرها واقعاً این روند را دنبال کرده‌­اند؛ زیرا نرخ هش BCHN پس از افت مختصری در طول تقسیم همچنان در حال افزایش است. نرخ هش، مقدار تجمعی قدرت محاسباتی است که در حال حاضر برای این بلاکچین استفاده می‌­شود. هرچه نرخ هش بالاتر باشد، شبکه قوی­‌تر و پشتیبانی بهتری دارد.

در تاریخ 16 نوامبر، شبکه BCHN به تعداد 121 بلوک از شبکه BCHA جلوتر بود و این امر نشان‌دهنده پشتیبانی قوی ماینرهای Bitcoin Cash است. در حال حاضر نرخ هش BCHA در حال کاهش شدیدی است.

 BCHN از نظر نرخ هش به وضوح پیشرو است | همتاپی

BCHN از نظر نرخ هش به وضوح پیشرو است. منبع: Coin Dance

راجر ور (Roger Ver)، یکی از طرفداران مشهور بیتکوین کش، در گفتگو با دکریپت اظهار داشت که از نظر وی هیچ مسئله‌ای وجود ندارد که کدام شبکه به عنوان شبکه اصلی باقی خواهد ­ماند. راجر ور در این باره می گوید: 

در این مرحله، فکر نمی­‌کنم عادلانه باشد که آنها را فورک بنامیم. این یک ایردراپ رایگان از کوین ABC برای همه دارندگان فعلی بیت کوین کش است.

چه چیزی منجر به فورک بیت کوین کش شد؟

چنین تقسیم­‌هایی هنگامی رخ می‌­دهد که بخش قابل توجهی از جامعه و از همه مهمتر استخراج‌کنندگان از تغییراتی که در مورد بروزرسانی نرم افزار وجود دارد ناراضی باشند. این می‌­تواند بلاک­چین را به دو نسخه (کمی یا کاملاً ) متفاوت تقسیم کند.

در مورد بیت کوین کش، اختلاف بلاک‌ها 8٪ مالیات بود که بر کلیه سودهای ماینرها اعمال می‌شد، این امر «قانون کوین بیس» نامیده شده است. این طرح توسط بیت کوین کش ABC (یکی از تیم‌های توسعه‌دهنده بیت‌کوین کش به رهبری Amaury Sechet)، ارائه شده بود. طبق این پیشنهاد، قرار بود بخشی از پاداش هر بلاک به آدرسی که مستقیماً توسط بیت کوین کش ABC کنترل می‌­شود، واریز گردد.

بسیاری از کاربران و ماینرهای بیت کوین کش مانند راجر ور از این ابتکار عمل هیجان زده نشده‌­اند. به عنوان مثال، راجر ور تا آنجا پیش رفت که این ابتکار عمل را «تحقق بخشیدن به رویای برنامه‌­ریز مرکزی شوروی» خواند.

نحوه برخورد صرافی‌ها با این فورک بیت کوین کش چگونه خواهد بود؟

در حالی که ممکن است در روزهای آینده سردرگمی‌هایی در مورد اینکه کدام نوع بیت کوین کش واقعی است، به وجود آید، برخی از صرافی­‌های رمزارز، از قبل اعلام کرده‌­اند که از فورک با بیشترین قدرت هش، پشتیبانی می‌­کنند. که در حال حاضر به نظر BCHN می‌باشد.

به عنوان مثال، پلتفرم معاملاتی Crypto.com بیان کرد:

در صورتیکه این شبکه در حالت رقابت قرار گیرد، از شبکه‌ای پشتبانی خواهد کرد که قدرت هش بیشتری داشته باشد. 

به همین ترتیب، صرافی Huobi پشتیبانی خود را از این بروزرسانی اعلام کرد اما عدم اطمینان کلی از وضعیت را نیز تأیید کرد. این پلتفرم گفت:

از آنجا که در فورک فعلی هنوز عدم قطعیت‌ زیادی وجود دارد، اگر یکی از آنها تصمیم بگیرد که فورک را کنار بگذارد، این صرافی به نظرات جامعه احترام می‌­گذارد و برنده نهایی را BCH می‌­داند.

از سوی دیگر، صرافی کراکن در پست خود که در 6 نوامبر منتشر شد، اظهار داشت که بدون توجه به نتیجه فورک از BCHN پشتیبانی خواهد کرد. این صرافی اعلام کرد:

توکن‌­های Bitcoin Cash Node در پلتفرم ما Bitcoin Cash نامیده می‌­شوند و با نماد BCH نشان داده می‌­شوند. تنها در صورتی از بیت کوین کش ABC پشتیبانی می‌کنیم که قدرت هش این شبکه حداقل 10٪ از قدرت هش شبکه BCHN باشد

در حال حاضر، به نظر می‌­رسد که جامعه، برنده نهایی می‌­باشد.

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: decrypt.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *