موجودی بیت کوین در صرافی‌ها در پایین‌ترین حد سه سال اخیر قرار دارد

موجودی بیت کوین در صرافی‌ها در پایین‌ترین حد سه سال اخیر قرار دارد | همتاپی

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 60,000 دلار، وضعیت موجودی بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال دچار تغییر شده است.

در سطح کلان، کاهش عرضه بیت‌ کوین در صرافی‌ها همچنان ادامه دارد و دیروز میزان عرضه در گردش بیت‌ کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ به پایین‌ترین حد خود در سه سال گذشته رسید. با این حال، کاهش تراز مبادلات آزاد (همتا به همتا) که از مارس 2020 شروع شد، تغییری نکرده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

میزان ذخایر فعلی بیتکوین در صرافی‌ها | همتاپی

میزان ذخایر فعلی بیت کوین در صرافی‌ها: منبع Glassnode

در طی روزهایی که بیت کوین بالاترین رکورد قبلی خود در تابستان را شکست، شاهد افزایش موجودی بیت کوین در صرافی‌ها بودیم، زیرا دارندگان بیت کوین برای ذخیره سود حاصل از افزایش قیمت‌ها، دارایی‌های خود را به صورت شدید به صرافی‌ها سرازیر کردند. با این حال، این میزان از زمان اوج در ژوئن امسال، 9 درصد، یعنی بیش از 250,000 بیت کوین، کاهش یافته و به نظر می‌رسد که این روند ادامه داشته باشد. اگر این چرخه کلان یا ماکرو بود، انتظار داشتیم که بیت کوین بیشتری برای فروش به صرافی‌ها جریان پیدا کند.

کاهش 9 درصدی ذخایر بیتکوین در صرافی‌ها از نهم ژوئن | همتاپی

کاهش 9 درصدی ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها از نهم ژوئن: منبع Glassnode

روش دیگر برای مشاهده میزان ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها، بررسی حجم خالص جریان روزانه است که می‌تواند بصورت ورودی یا خروجی باشد. کیف پول‌های ارز دیجیتال و آدرس‌های صرافی‌ها با استفاده از علم داده، آمار و تکنیک‌های تحلیل خوشه‌بندی اختصاصی سایت گلسنود (Glassnode) طبقه‌بندی می‌شوند. به طور کلی، ما می‌خواهیم در تفسیر این داده‌ها محتاط باشیم زیرا طبقه‌بندی کردن صرافی‌های بیت کوین بسیار دشوار است و با تغییر شیوه‌های صرافی‌ها دائماً این طبقه‌بندی‌ها تغییر می‌کنند. به عنوان مثال، فرض کنید در تاریخچه تراکنش‌های یک صرافی، تعداد 10,000 بیت کوین در یک روز خاص خارج می‌شود. شما از کجا خواهید فهمید که این جابجایی در کیف پول داخلی صرافی انجام شده، یا تمامی بیت کوین‌ها به کیف پولی خارج از صرافی منتقل شده‌اند؟ بنابراین، بهتر است چند روز منتظر بمانید تا این موضوع را متوجه شوید.

برای محاسبه تغییرات در حجم روزانه و مشاهده روندهای گسترده‌تر، می‌توان به میانگین متحرک 14 روزه داده‌ها نیز نگاه کرد. در مقایسه با پرفروش‌ترین دوره‌ها و بالاترین قیمت‌های قبلی، شاهد شاخص ورودی بسیار بالاتری نسبت به امروز در بازار هستیم.

میانگین متحرک 14 روزه شاخص جریان ورودی، خروجی و خالص بیتکوین به صرافی‌ها | همتاپی

میانگین متحرک 14 روزه شاخص جریان ورودی، خروجی و خالص بیت کوین به صرافی‌ها: منبع Glassnode

با کاهش موجودی بیت کوین به پایین‌ترین حد سه ساله خود در صرافی‌ها، موجودی‌های خارج از صرافی‌ها (موجودی‌های داخل کیف پول شخصی) در حال افزایش هستند. چند ماه پس از تغییر نرخ مبادلات بازار آزاد در مارس 2020، یک همبستگی فزاینده و پایدار بین موجودی‌های خارج صرافی‌ها و قیمت بیت کوین وجود دارد. این یک دوره منحصر به فرد در مقایسه با پنج سال گذشته است. این روش دیگری برای نشان دادن تأثیر پویای شوک عرضه بر قیمت است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم. در تاریخ بیت کوین، ما هرگز شاهد خروج بیت کوین از صرافی‌ها با این نرخ نبوده‌ایم. با فرض این که بیت کوین خارج از بازار و به صورت همتا به همتا در حال مبادله است، میزان ذخایر صرافی‌ها بشدت کاهش یافته است که با ورود تقاضای جدید، احتمال اوج گرفتن قیمت قریب الوقوع است.

میانگین 90 روزه مبادلات بیت کوین خارج از صرافی‌ها | همتاپی

میانگین 90 روزه مبادلات بیت کوین خارج از صرافی‌ها | همتاپی

 

میانگین 90 روزه مبادلات بیت کوین خارج از صرافی‌ها: منبع Glassnode

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتاپی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *