بانک مرکزی درگاه پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال را تایید کرد

بانک مرکزی درگاه پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال را تایید کرد | همتاپی

بدنبال ابلاغیه متولی شبکه پرداخت کشور (شاپرک) در خصوص الزام اینماد برای پرداخت یارها تا پایان مردادماه، بانک مرکزی و شاپرک و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در راستای رعایت کامل ملاحظات و رفع دغدغه‌ها، برخی تدابیر لازم را براساس پیشنهادهای بخش خصوصی در خصوص درگاه پرداخت طراحی کرده‌اند.

براساس گزارش‌های اعلام شده توسط روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، کلیه کسب‌وکارهای فعال در حوزه‌های مالی جدید مانند صرافی‌های ارز دیجیتال می‌توانند جهت دریافت درگاه پرداخت اقدام نمایند. 

📌 در این اطلاعیه که روز شنبه 24 مردادماه در وب‌سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منتشر شده آمده است:

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

با توجه به طرح برخی دغدغه‌ها به ویژه در مورد کسب‌و‌کارهای خرد و نوپا، پس از برگزاری جلسات و دریافت نظرات بخش خصوصی با محوریت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان متولی تجارت الکترونیکی و بانک مرکزی و شاپرک به عنوان متولی شبکه پرداخت کشور، اقدام به اتخاذ تدابیر و طراحی راهکارهای لازم جهت رفع نگرانی‌ها و به حداقل رساندن مشکلات احتمالی درگاه پرداخت به صورت زیر نمودند:

1️⃣ به منظور تسهیل حداکثری برای کسب‌و کارهای خرد، «اینماد بدون ستاره» صرفا با احراز هویت و دامنه و حداقل هزینه در اسرع وقت توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اجرایی شود.

2️⃣ محدودیتی برای تبدیل اینماد بدون ستاره به اینماد ستاره‌‌دار وجود نخواهد داشت ولی در صورتی که تعداد یا مجموع مبلغ تراکنش شخص صاحب امتیاز کسب ‌و کارهای خرد طی یک ماه، از محدودیت‌های تعیین ‌شده توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بیشتر شود، این کسب ‌و کارها موظفند ظرف 10 روز نسبت به طی مراحل کامل اعطای اینماد و تبدیل اینماد بدون ستاره به اینماد ستاره‌‌دار اقدام نمایند.


خرید و فروش بیت کوین با ریال


3️⃣ به منظور رفع مشکل کسب‌ و کارهای فعال در حوزه‌‌های مالی جدید که تاکنون مقررات‌گذاری برای آن حوزه‌‌ها انجام نشده است، پس از ثبت‌‌نام اولیه در سامانه اینماد صرفا با احراز اطلاعات و بدون اعطای اینماد، ارائه درگاه پرداخت به آن‌ها تا زمان تعیین تکلیف حوزه‌‌های مذکور با تشخیص و تایید بانک مرکزی انجام پذیرد.

4️⃣ مرکز توسعه تجارت الکترونیکی امکان ارسال سیستمی اطلاعات احراز شده کسب ‌و کارها اعم از خرد و غیر خرد را با رعایت ملاحظات امنیتی خود، در قالب وب‌سرویس برای شرکت‌‌های پرداخت یار دارای زیرساخت لازم فراهم نماید.

5️⃣ در مورد حالت بازارگاهی (marketplace)، در صورتی که فروش و صدور فاکتور توسط بازارگاه انجام شده و پرداخت صرفاً از طریق درگاه پرداخت متعلق به مالک بازارگاه انجام شود، یک اینماد کافی بوده ولی در صورت نیاز به تعریف درگاه پرداخت مستقل، امکان دریافت اینماد مستقل برای هر تأمین‌‌کننده به صورت زیر دامنه بازارگاه بدون محدودیت امکان‌پذیر خواهد بود. در هر حال رعایت الزامات شبکه پرداخت کشور توسط بازارگاه الزامی است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتا پی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *