شروع به کار طرح خوداظهاری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال

شروع به کار طرح خوداظهاری دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال | همتاپی

پس از گذشت چندین ماه بلاتکلیفی ماینرهای ارز دیجیتال، از این لحظه استخراج‌کنندگان می‌توانند به منظور رفع مشکل قاچاق بودن دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال خود به سامانه بهین یاب مراجعه نمایند.

طرح خوداظهاری دستگاه‌های استخر‌اج ارز دیجیتال خرداد ماه سال جاری توسط کمیسیون اقتصادی هیئت دولت به تصویب رسید. تا پیش از تصویب این طرح استخر‌اج ارزهای دیجیتال در کشور ما غیرقانونی بود و بسیاری از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال به عنوان کالای قاچاق ضبط شده بودند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

براساس این مصوبه مقرر شد کلیه دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال که تا پیش از ابلاغ این مصوبه بصورت قاچاق وارد کشور شده بودند سازماندهی شوند. صاحبان دستگاه‌های استخراج می‌بایست جهت دریافت مجوز استخراج، مشخصات هویتی خود را به همراه اطلاعات مربوط به دستگاه‌ها در سامانه بهین یاب ثبت کنند و بصورت قانونی فعالیت کنند.

با گذشت چندین ماه از تصویب این طرح روز 4 دی 1399 کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای طی گزارشی اعلام کرد، استخراج کنندگان ار‌ز دیجیتال ظرف مدت یک ماه (از تاریخ 4 دی لغایت 4 بهمن ماه 1399) می‌توانند با ثبت اطلاعات دستگاه ماینر خود برای رفع مشکل قاچاق بودن آن اقدام کنند.

خرید بیت کوین بدون کارمزد

این کمیسیون همچنین اعلام کرد هم اکنون درگاه پرداخت جهت اخذ مجوز برای استخراج ارز دیجیتال در سامانه بهین یاب راه‌اندازی شده است و از این پس ماینرها می‌توانند عوارض دستگاه خود را از طریق این سامانه پرداخت نمایند.

در سامانه بهین یاب، ماینرها تکمیل فرآیند ثبت اطلاعات ملزم هستند پس از موافقت با تعهدنامه‌ها و دستورالعمل‌های ارائه شده در سایت، مشخصات مربوط به دستگاه‌های ماینر خود را ثبت کنند و در انتها عوارض دولتی تعیین شده را نیز پرداخت کنند.

اگر چه ثبت دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در سامانه بهین یاب کاملا اختیاری است، اما در صورتی که دستگاه ماینری در تاریخ معین شده اطلاعات دستگاه خود را در این سامانه ثبت نکند، دستگاه مذکور کالای قاچاق محسوب می شود.

ترجمه و جمع‌آوری: واحد خرید و فروش بیت کوین صرافی ارزهای دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم معاملات صرافی همتاپی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *