تحلیل اتریوم: آیا اتریوم می‌تواند روند صعودی کوتاه مدت را آغاز کند؟

تحلیل قیمت اتریوم:  آیا اتریوم می‌تواند روند صعودی کوتاه مدتی را آغاز کند؟ | همتاپی

بازار اتریوم (ETH) در حال حاضر شبیه ادغام جانبی است که هم اکنون کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده و در حال وقوع می‌باشد.

ادغام جانبی، ناحیه‌ای است که در آن نه خریدار و نه فروشنده نمی‌توانند قیمت را به میزان قابل توجهی تغییر دهند. در کنار روند صعودی و نزولی، از این دوره بلاتکلیفی به عنوان  سومین روند قیمتی یاد می‌شود.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

با احتساب وضعیت فعلی به عنوان یک دوره انباشت طولانی مدت، بسیاری از معامله گران ممکن است این سطح را به عنوان کف قیمت اتریوم ببینند. 

بازارهای مالی دنیا، بازار سهام و به تبع آن بازار ارزهای دیجیتال همچنان تحت تاثیر متغیرهای کلان اقتصادی مانند حجم نقدینگی پایین و افزایش نرخ بهره هستند. سوال بزرگی که مطرح می‌شود این است که، آیا سطح فعلی مشابه ژوئن و ژوئیه 2021 یک فرصت خرید اتریوم است؟ یا اینکه هنوز سطح فعلی کف قیمتی بیت کوین و منطقه مناسب خرید اتریوم نرسیده است؟

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم 

نمودار یک روزه قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار یک روزه قیمت اتریوم به دلار. منبع: تریدینگ

نمودار تحلیل و پیش بینی قیمت اتریوم نشان می‌دهد، در حال حاضر اتریوم در داخل یک کانال صعودی وسیع در نمودار روزانه خرید و فروش می‌شود و قیمت آندر پایین این کانال قرار دارد.

وضعیت فعلی شاخص قدرت نسبی 30 روزه (RSI30) پایین‌تر از خط پایه است و نشان می‌دهد فروشندگان کنترل بازار را در دست دارند. 

با نگاهی دقیق‌تر به شاخص میانگین متحرک نمایی 30 روزه (EMA30) که در حال حاضر در سطح قیمتی 2,700 دلار قرار دارد، می‌توان دریافت که جهش‌های اخیر قیمت با ترکیبی از وضعیت خاص دو شاخص شاخص قدرت نسبی و میانگین متحرک نمایی 30 روزه روی داده است، دقیقا زمانی که RSI از خط پایه عبور کرده و قیمت از خط میانگین متحرک 30 روز گذشته است، جهش‌های جزیی قیمت اتریوم اتفاق افتاده است.

قیمت ارز بیت کوین

هر چند احتمالا قبل از ورود مجدد به بازار، از نقطه نظر فنی منتظر تأیید این دو شاخص خواهیم بود. اما یک قانون نانوشته معروف در میان معامله‌گران می‌گوید: بهتر است گران‌تر بخرید اما ریسک کمتری داشته باشید.

  نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم به دلار. منبع: تریدینگ ویو

در بازه زمانی 4 ساعته، قیمت اتریوم داخل یک مثلث و زیر ابر ایچیموکو (مشابه نمودار قیمت بیت کوین) در نوسان است. این ترکیب شکست سطوح مقاومتی بالاتر در اتریوم را دشوار می‌کند. عبور از بالای این منطقه و تشکیل یک قله بالاتر از خط قرمز 3,040 دلار که مقاومت کلیدی ماه های اخیر بوده است، برای هر گونه بهبودی احتمالی وضعیت اتریوم در کوتاه مدت حیاتی است.

بسیاری از تحلیلگران فنی بر اساس تحلیل فوق، این ساختار را به طور قابل توجهی نزولی می دانند و معتقدند، احساسات کنونی بازار به یک کاتالیزور قوی (تحریک تقاضا) قبل از سیگنال دهی به تغییر احتمالی روند بازار نیاز دارد. با این حال لازم نکته اصلی سرمایه گذاری را مد نظر داشته باشیم، که هدف اصلی در بازارهای مالی حفظ سرمایه است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *