ادامه تقویت شبکه بیت کوین، با افزایش دو برابری هش ریت از ماه ژوئن

ادامه تقویت شبکه بیت کوین، با افزایش دو برابری هش ریت از ماه ژوئن | همتاپی

با دو برابر شدن هش ریت شبکه بیت کوین در چند هفته اخیر، می‌توان گفت که بدترین سناریوی ممکن برای بیت کوین، از بین رفته است. این در حالی است که دیگر شاخص‌ها از زمان ریزش 2021 آهسته و به تدریج در حال بهبود هستند.

 بدون شک ممنوعیت‌های چین در عملیات استخراج بیت کوین چندین اختلال در شبکه ایجاد کرد، زیرا ماینرها مجبور شدند استخرها را تعطیل کرده و برای ادامه تجارت خود از این کشور خارج شوند. 

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

ممنوعیت سراسری ماینرها در چین پیامدهای خود را داشت. بیش از نیمی از ماینرهای بیتکوین در آن زمان در چین قرار داشت که سبب شد هش ریت بیتکوین بیش از 60 درصد افت کند تا جایی که در ماه ژوئن به کمترین میزان در یک سال گذشته رسید. تقریباً دو ماه بعد وضعیت تغییر کرده و میزان هش حدود %100 افزایش یافت.

چین باعث اختلال در بیتکوین شد

نرخ هش (قدرت محاسبه) یک معیار امنیتی مهم در بلاکچین بیتکوین است. افزایش نرخ هش به معنای امنیت بیشتر و افزایش مقاومت شبکه در برابر حملات است و بالعکس.

طبق گزارش CryptoPotato در ماه جولای، آفلاین شدن ماینرها باعث شد که برای اولین بار در ده سال گذشته شبکه بلاکچین 4 بار متوالی به صورت منفی تعدیل شود.

طبق طراحی ساتوشی ناکاموتو، پروتکل بیت کوین بسته به تعداد ماینرها و قدرت محاسبه بلاکچین، در هر 2016 عدد بلاک خود را به طور مجدد تعدیل می کند تا سخت‌تر یا آسان‌تر شود.

در طول این دوره، به جای مقدار پایه و حداقلی 144 بلاک، تنها 58 بلاک جدید بیت کوین استخراج شد. علاوه بر این، درآمد ماینرها از بالاترین سطح 70 میلیون دلار در ماه می به 13 میلیون دلار در ماه ژوئن رسید که بیش از 80 درصد کاهش داشته است آن هم فقط در یک ماه.اما این همه‌ی ماجرا نیست. گزارش دیگری تأیید کرد که در اوج ممنوعیت‌های چین، شبکه بیت کوین پایین‌ترین سرعت تولید بلاک را در تاریخ خود تجربه کرد و ماینرها بخش قابل توجهی از درآمد خود را از دست دادند.

دو برابر شدن هش ریت بیت کوین 

بخش ماینینگ بیتکوین پس از سختگیری اخیر چین،‌ اکنون شروع به بازیابی کرده است. بسیاری از ماینرها، به مناطق مناسب‌تری مانند اروپا و ایالات متحده مهاجرت کردند تا فعالیت خود را از سر بگیرند. بنابراین، این اقدام آن‌ها سلطه چین را در این زمینه کاهش داده و شبکه بیت کوین را غیرمتمرکزتر نمود.

تاکنون، هش ریت بیت کوین از پایین‌ترین سطح آن در ژوئن دو برابر شده است. داده های Bitinfocharts نشان می‌دهد که قدرت محاسباتی در شبکه به بیش از 130GH/s رسیده است، که 100 درصد از پایین‌ترین سطح آن یعنی تقریباً 67GH/s که دو ماه پیش ثبت شده بود، افزایش یافته است.

دو برابر شدن هش ریت بیت کوین  | همتاپی

نمودار هش ریت بیت کوین. منیع: Bitinfocharts

سایر معیارهای کلیدی در بلاک چین بیت کوین، مانند درآمد و مشکلات ماینرها نیز پس از ریزش مذکور در حال بازیابی هستند. طبق گزارش CryptoPotato در اوایل ماه جاری، درآمد ماینرها پس از کاهش از 9.5BTC/EH به پایین‌ترین سطح در سال 2021 یعنی 5.6BTC/EH و 8.8BTC/EH بازگشته است.

سختی شبکه بیت کوین | همتاپی

نمودار سختی شبکه. منبع: Bitinfocharts

سختی استخراج، که در اواخر جولای به پایین‌ترین سطح در چند سال اخیر یعنی 14T رسید، پس از سه تعدیل متوالی مثبت به 17.6T رسیده است. با این وجود، این معیار هنوز فاصله زیادی با بالاترین سطح ثبت شده در ماه می دارد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *