تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌های رمزارز کاهش یافته است

تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌های رمزارز کاهش یافته است

طبق داده­‌ها، موجودی بیت ­کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال به گونه‌ای کاهش یافته است که طی دو سال اخیر و از سال 2018 دیده نشده است. آیا سرمایه­‌گذارانی که برای بلند مدت بیتکوین را ذخیره کرده‌اند در سود هستند؟

براساس گزارشات منتشر شده توسط مرکز تحقیقات آرکین (Arcane Research) نمودارها نشان می‌دهند که تعداد بیت کوین خروجی از صرافی‌ها کاهش چشمگیری داشته است و این «یکی از موضوعات اصلی سال» می‌باشد. در همین حال، معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌­دهند که با افزایش قیمت بیت کوین، تعداد زیادی از کوین‌های قدیمی به فروش می‌­رسند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

از ماه فوریه تعداد بیت کوین‌هایی که در صرافی‌ها نگهداری می‌­شوند 21 درصد افت کرده است 

در سال 2020 تعداد زیادی رمزارز در صرافی­‌ها نگهداری شده است. اما، تعداد کل بیت ­کوین (BTC) موجود در پلتفرم­‌های معاملاتی بسیار کاهش یافته است. در واقع، بر اساس آمار درون زنجیره­‌ای گلس‌نود (Glassnode) بیت کوین‌هایی که این روزها در صرافی‌­ها نگه­داری می‌­شوند آنقدر کم شده است که برابر با سال 2018 می‌باشد.

از ژانویه 2018 تا فوریه 2020، تعداد بیت کوین‌های نگهداری شده در صرافی‌­ها افزایش یافت. اما، از ماه فوریه، تعداد این ارز در صرافی­‌ها با کاهش 21.66 درصدی مواجه شد و در سطحی باقی مانده که طی دو سال اخیر دیده نشده است.

روز سه ­شنبه مرکز تحقیقات آرکین توئیتی درباره کاهش BTC در صرافی‌­ها انتشار داد و با استفاده از نمودار داده‌های گلس‌نود این موضوع را به اشتراک گذاشت. آرکین در توئیت خود نوشت:

یکی از موضوعات اصلی امسال کاهش شدید موجودی BTC در صرافی‌هاست.

محققان این مرکز اعلام کردند:

پس از حرکات یکنواخت (نوسانات کم قیمت بیت کوین) در طول ماه نوامبر، موجودی ارز BTC بار دیگر شروع به کاهش کرد.

موجودی کل بیت کوین در صرافی‌ها. منبع: گلس‌نود، توییت مرکز تحقیقات آرکین | همتاپی

موجودی کل بیت کوین در صرافی‌ها. منبع: گلس‌نود، توییت مرکز تحقیقات آرکین

داده‌­ها حاکی از آن است که دارندگان رمزارزها ممکن است پس از هک صرافی کوکوین (Kucoin) و مشکلات برداشت در صرافی اوکی‌اکس (Okex)، نسبت به صرافی‌های رمزارز بی‌اعتماد شده‌اند. در حالی که برخی از افراد عنوان می­‌کنند خریداران جدید بیت کوین به دارندگان طولانی مدت تبدیل شده‌اند و تصور می‌­کنند تا زمانی که بیت کوین تقاضای بیشتری نداشته باشد، آنها بیت‌کوین‌هایشان را در والت‌های خودشان نگهداری می‌کنند.

کریپتودیلی (Crypto Daily) در ماه اکتبر در توییت خود نوشت:

موجودی بیت ­کوین صرافی‌ها با سرعتی که عملاً در تاریخ مشاهده نشده است، در حال سقوط است. این بدان معناست که افراد کمتری به دنبال سرمایه‌گذاری کوتاه مدت هستند و این امر نشان‌دهنده بازار گاوی است.

همچنین در ماه نوامبر این روند هیچ بهبودی نداشته است و طی هفته اول ماه دسامبر، کاهش BTC در صرافی‌ها افزایش یافت.

محققان می‌گویند در این مرحله دارندگان بلند مدت بیتکوین در سود هستند و روند بیت کوین صعودی می‌باشد

علاوه بر کاهش اخیر بیتکوین در موجودی صرافی‌ها، تحقیقات نشان می­دهد که کوین­‌های قدیمی‌­تر با افزایش قیمت به فروش می‌­رسند. لیزل ایخولز (Liesl Eichholz) از محققان گلس‌نود توضیح داد:

اگرچه این ممکن است نگران‌کننده باشد، اما این روند از نظر تاریخی به شدت صعودی بوده است.

ایخولز در ادامه توضیح داد که محققان قدرت نفوذ شبکه را تایید کردند. این داده­‌ها باعث شدند تا کوین­های قدیمی‌تر مورد بررسی قرار گیرند که با افزایش قیمت بیت کوین، این کوین‌ها نیز خرج می‌شوند. همچنین آمار نشان می‌­دهد در اواخر ماه نوامبر، دارندگان بلند مدت در سود بودند.

تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال کاهش یافته است منبع: گلس نود | همتاپی

منبع: گلس نود

بنا به گزارش گلس نود، علی رغم آنچه ممکن است مردم تصور کنند، سرمایه­‌گذاران بلند مدت (LTH) در این مرحله از بازی سود می‌­برند و این امر نشان‌دهنده بازار نزولی (bearish) نیست.

ایخولز می‌نویسد:

در نتیجه‌ی این روند، معمولا قبل از اینکه بازار به اوج برسد، مقدار عرضه‌ای که توسط سرمایه‌­گذاران بلند مدت صورت می‌گیرد کاهش می‌یابد. بر این اساس، تعداد افرادی که در سود بودند نیز کاهش می‌یابد. کاهش زیادی در میزان عرضه این افراد در بالا کاملا قابل رویت است. از آنجایی که دارندگان بلند مدت به سود خود دست یافته‌اند، جای خود را به سرمایه­‌گذاران خرده فروش جدید می‌دهند. این امر باعث شده است تا در طول تاریخ بیت کوین بزرگترین بازارهای گاوی بیت کوین به وقوع بپیوندد.

به طور خلاصه، به نظر می‌رسد تعداد زیادی از افراد BTC را از صرافی‌ها خارج می‌­کنند و برخی از این موارد قطعاً سرمایه‌­گذاران بلند مدت جدید هستند. اما تعداد آن­ها نامشخص است. علاوه بر این داده­‌ها، گزارش گلس نود در مورد سرمایه‌گذاران بلند مدت نشان می‌­دهد که بسیاری به طور معمول BTC را در بازارهای خرسی جمع می‌­کنند و سپس در هنگام صعود، سود خود را بدست می‌­آوردند، اما مهم این است که قبل از اوج باشد.

ایخولز در پایان گفت:

اگر قیمت BTC از این روند تاریخی پیروی کند، این نشان می‌­دهد که ما قبل از رسیدن به اوج در انتظار افزایش قیمت هستیم.

نظر شما در مورد تعداد بیت کوین‌­هایی که در سال 2020 از صرافی­‌ها خارج می‌شوند و سرمایه‌­گذاران بلند مدت که با جمع آوری بیت کوین بیشتر سود کسب می‌کنند، چیست؟ حتما دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: bitcoin.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *