تحلیل قیمت ریپل: احتمال شکسته شدن حساس‌ترین منطقه مقاومت قریب الوقوع است

تحلیل قیمت ریپل: احتمال شکسته شدن حساس‌ترین منطقه مقاومت قریب الوقوع است | همتاپی

قیمت ریپل (XRP) مدتی است که در محدوده 1 دلار تثبیت شده است و به نظر می‌رسد که محدوده در حال باریک‌تر شدن است.

  • سطح پشتیبانی کلیدی: 1 الی 0.97 دلار
  • سطح مقاومت کلیدی: 1.2 دلار

در سه روز گذشته، قیمت ریپل کمی بالاتر از 1 دلار بوده است. خریداران، که تاکنون موفق شده‌اند ریپل را بالاتر از این سطح مهم نگه دارند، هر افت قیمتی را  به سرعت جبران کرده‌اند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

عملکرد قیمت ریپل در چند روز گذشته بسیار آرام بوده و این نشان می‌دهد که شکستن مثلث نزولی (به رنگ آبی) می‌تواند قریب الوقوع باشد. معمولاً قبل از شکسته شدن یک منطقه مقاومتی کلیدی بزرگ، نوسانات بسیار کم می‌شوند. در حال حاضر، پشتیبانی خریداران در محدوده 1 دلار به خوبی انجام می‌شود، و مقاومت مهم را می‌توان، محدوده 1.2 دلار در نظر گرفت.

نمودار نقاط حمایتی و مقاومت ریپل | همتاپی

نمودار نقاط حمایتی و مقاومت ریپل. منبع: TradingView

شاخص‌های تکنیکال

حجم معاملات: با نزدیک شدن به انتهای الگوی پرچم سه گوش (pennant)، حجم معاملات ریپل رو به افول است. به همین سبب، انتظار می‌رود به محض شکستن نقاط مقاومتی، حجم مجددا با قدرت بازگردد.

شاخص RSI: پیرو پرایس اکشن، شاخص RSI به بالاترین سطح خود رسیده است. این بدان معناست که احتمالا قیمت رو به کاهش خواهد بود.

شاخص MACD: میانگین‌های متحرک، دو روز پیش در بازه زمانی روزانه، یک تقاطع نزولی را تشکیل دادند، که نشان می‌دهد ریپل می‌تواند به زیر 1 دلار برسد. هیستوگرام نیز در سمت منفی قرار دارد. با این حال، برای تایید این ادعا زود است، چرا که ریپل هنوز سطح حمایت 1 دلار را از دست نداده است.  

نمودار نقاط حمایت ریپل زیر 1 دلار | همتاپی

نمودار نقاط حمایت ریپل زیر 1 دلار. منبع: TradingView

این تحلیل بدون تعصب است. قیمت ریپل می‌تواند به هر دو صورت پیش برود و هر زمان که بخواهد می‌تواند در الگوی پرچم سه گوش، از نقاط حمایت یا مقاومت، عبور کند. در حالی که شاخص MACD یک سیگنال نزولی را نشان می‌دهد، بهتر است تا زمان ایجاد شفاف‌ترین تغییر در الگوی پرچم سه گوش صبر کنیم و درگیر تعصب نشویم. همانطور که نمودارها به ما نشان می‌دهند، با توجه به نزدیکی به نقاط حمایت و مقاومت کلیدی، نوسانات قیمت ریپل در حال کاهش است.

پیش بینی کوتاه مدت برای قیمت ریپل

تا زمانی که ریپل از الگوی پرچم سه گوش آبی جدا نشود، قیمت نزدیک به 1 دلار باقی خواهد ماند، به خصوص که ما به اوج شکل‌گیری این الگو نزدیک می‌شویم. نوسانات می‌‌تواند با حداقل تغییرات قیمت به کاهش خود ادامه دهد. البته، نوسانات می‌تواند به محض بازگشت و افزایش حجم معاملات تغییر کند. قیمت نیز تلاش می‌کند تا از محدوده پشتیبانی 1 دلاری خود جدا شده و به سمت بالا یا پایین برود.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *