تحلیل قیمت بیت کوین کش: آیا روند صعودی قیمت ادامه‌دار خواهد بود؟

تحلیل قیمت بیت کوین کش: آیا روند صعودی قیمت ادامه‌دار خواهد بود؟ | همتاپی

همبستگی بین بیت‌ کوین و بیت کوین کش (Bitcoin Cash) در سطح 0.729، بسیار قوی بود و نشان داد که همبستگی مثبتی بین قیمت این دو (به دلار آمریکا) وجود دارد.

در هفته­‌های گذشته، هنگامی که شرکت پی پل (paypal) اعلام کرد بازرگانان می‌­توانند پرداخت­‌ها را به طور مستقیم به صورت بیت کوین‌ کش (BCH) بپذیرند، روندی صعودی این رمزارز مشاهده شد.

بیت‌کوین کش بار دیگر به سطح مقاومت 670 دلار نزدیک شد. در ادامه سطح مقاومت 750 دلار قرار دارد، در حالی که پشتیبانی در بازه‌ی 600 تا 610 دلار است.

نمودار 12 ساعته قیمت بیت ­کوین کش (BCH) | همتاپی

نمودار 12 ساعته قیمت بیت کوین کش (BCH). منبع: تریدینگ‌ویو

روند صعودی می‌­تواند دقیقاً همان چیزی باشد که طی ماه گذشته در بازارها ایجاد شده است. بیت ­کوین و اتریوم نتوانستند مقاومت سرسختانه‌ی 60 هزار دلار و 2000 دلار را پشت سر بگذارند، و قبل از بهبود متحمل یک پولبک (pullback) شدند. در چند هفته اخیر تمایلات مثبت بازار در حال افزایش است و می­‌تواند قیمت­‌ رمزارزها را در هفته‌­های آینده افزایش دهد.

شاخص­‌های تکنیکال نشان داد، بیت کوین کش پس از افت قیمت و رسیدن به سطح پشتیبانی 480 دلار، طی دو هفته گذشته حرکت صعودی داشته است.

پیش بینی قیمت بیت کوین کش با استفاده از تئوری موج الیوت ( Elliot Wave Theory)، و حرکت از 220 دلار (اکتبر) به 500 دلار (ژانویه)، نشان می‌دهد در موج سوم از سری پنج موج برای بیت کوین کش باشیم. این موج همچنین نشان می‌­دهد که بیت کوین‌ کش دستاوردهای بیشتری نسبت به دو موج دیگر دارد.

تغییر از 750 دلار به 480 دلار در موج A از مرحله اصلاح است و بازگشت از 480 دلار موج B می‌­باشد. اگر واقعا این گونه باشد، بعید است بیت کوین کش بار دیگر 750 دلار را پشت سر بگذارد.

حرکت حجم بازار نشان داد اگرچه حجم خرید وجود داشت، اما هنوز حجم فروشی که پس از افت از 750 دلار مشاهده گردید، را جبران نکرده است. بنابراین، اگر روند صعودی بخواهد قیمت‌­ها را به 800 دلار برساند، این روند باید تغییر کند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) برای نشان دادن تمایل صعودی، به بالای 50 صعود کرد. 

در حال حاضر غالبا دیده شده است که فعالان بازار، آلت کوین­‌ها را با بیت کوین مبادله می‌­کنند. در صورتی که بیت‌ کوین افزایش یابد، احتمالاً کوین‌هایی مانند بیت‌ کوین کش راکد می‌­شوند.سطوح قیمتی 660 و 750 دلار همچنان سطح مقاومت اصلی هستند و یک حرکت بالاتر از آن­ها سناریوی فاز اصلاحی ارائه شده در این تحلیل را بی­‌اعتبار می‌­کند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم معاملات بیت کوین کش صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: ambcrypto.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *