بررسی اشتباهات و نظرات ایلان ماسک در مورد بیت ­کوین

بررسی اشتباهات و نظرات ایلان ماسک در مورد بیت کوین | همتاپی

ایلان ماسک در یکی از توییت‌های اخیر خود توضیح داد چرا شرکت تسلا دیگر بیت کوین را قبول نمی‌کند و درک ضعیفی درباره‌ی استفاده بیت کوین از انرژی نشان داد.

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی نظرات ایلان ماسک در مورد بیتکوین بپردازیم و آنها را با استدلال مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

اکنون بیت­کوینرها مشتاق روزهای خوب بحث کردن گذشته هستند که با منتقدان برای به چالش کشیدن افراد، بسیار آماده بودند. زیرا، این امر به جامعه مذکور این امکان را می­‌داد تا فرایندهای فکری خود را گسترش دهند. همچنین دانش و مهارت‌­های خود را وسعت داده تا گفتگو در این زمینه نیز گسترش یابد و به ­طور کلی عزم و تعهد را نسبت به طرح سرمایه ­گذاری تقویت نمایند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

متاسفانه باید اقرار کنیم حدود هفت سال است که کاملا از آموزش دادن دور شده‌­ایم. در واقع منتقدان قدیمی مانند یک بطری کوکای خنک بودند، اما اکنون تنها چیزی که دریافت می‌­کنیم یک بطری کولای ولرم و حتی بدون مارک است.

در این مقاله، هس مک‌کوک (HASS MCCOOK)، یکی از منتقدان دنیای اقتصاد و تاییرات محیطی بیت کوین، توییت ایلان ماسک را نقد و بررسی کرده است. 

توییت ایلان ماسک | همتاپی

توییت ایلان ماسک

بررسی نظرات ایلان ماسک در مورد بیت کوین

  • بند اول توییت ایلان ماسک

تسلا فروش وسایل نقلیه را با استفاده از بیت ­کوین به حالت تعلیق درآورده است. ما نگران افزایش روزافزون استفاده از سوخت­‌های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت ­کوین هستیم، به ویژه ذغال سنگ که دارای بدترین میزان انتشار از هر نوع سوخت دیگر است.

هس مک‌کوک یک درخواست دو کلمه‌ای از ایلان ماسک دارد: 

ثابت کنید. 

وی از ایلان ماسک می خواهد که ثابت کند استفاده از سوخت‌­های فسیلی برای استخراج (ماینینگ) بیت ­کوین در حال رشد است. اما:

  • انجام این کار به دلیل غیرمتمرکز بودن صنعت و عدم امکان بررسی تک ­تک ماینرها در جهان به احتمال قوی غیرممکن است.
  • مرکز مالی کمبریج تخمین می‌­زند که 76 درصد از تمام ماینرها از انرژی‌­های تجدید­پذیر به­ عنوان بخشی از ترکیب خود استفاده می‌­کنند. این مقدار بین 29 تا 39 درصد کل انرژی مورد استفاده از منابع تجدیدپذیر است (این داده ها براساس داده‌­های این صنعت از بزرگترین ماینرها و استخرهای ماینینگ بدست امده است).
  • بر ساس گزارشات سایت کوین‌­شیرز (coinshares)، کل سهم انرژی­‌های تجدید­پذیر ممکن است حتی به 73 درصد برسد.

سهم انرژی اولیه از منابع تجدیدپذیر (2019) | همتاپی

سهم انرژی اولیه از منابع تجدیدپذیر (2019)

  • بند دوم توییت ایلان ماسک

ارزهای رمزنگاری شده در بسیاری از سطوح واقعا ایده خوبی هستند و معتقدیم که ارزهای رمزنگاری شده آینده‌ی روشنی در پیش رو دارند و نمی‌­توانند هزینه زیادی برای محیط­ زیست داشته باشند.

این قسمت از نظرات ایلان ماسک است که مخاطب را به شک می­‌اندازد. زیرا به نظر می‌­رسد ایلان ماسک این سخنان را با اجبار و تردید بیان می‌­کند. بدیهی است که وی به وضوح می‌­داند که  اثر گاز گلخانه‌­ای گاز متان بیش از 50 برابر گاز دی ­اکسید ­کربن است و به طور حتم وی می‌­داند که در حال حاضر ماینرهایی هستند که برای استخراج بیت ­کوین از ضایعات گاز متان بی‌نصیب نمانده‌­اند. از جمله آنها می‌­توان Upstream Data، Great American Mining، Giga Energy، Crusoe Energy، Wesco Operating را نام برد.

شاید وی نمی‌­دانند که تنها در ایالات ­متحده 538 میلیارد فوت مکعب گاز متان در سال 2019 تخلیه و شعله‌­ور شده است. همانطور که می‌دانیم، 1 فوت مکعب از گاز متان برابر با 0.29 کیلو وات ساعت (kWh) انرژی است (و یک متر مکعب برابر است با 10.28 کیلووات ساعت انرژی). طبق محاسبات انجام شده، حدودا 156 ترا وات­ ساعت (TWh) برای آتش‌سوزی هدر می‌رود. به عبارت دیگر، این مقداری بیش از اندازه لازم برای تامین انرژی بیت ­کوین در مدت یک سال است! اما در سطح جهانی رقم کلی برای سوخت، 150 میلیارد متر مکعب یا 5.3 تریلیون فوت مکعب است که منجر به هدر رفتن 1536 ترا وات ساعت می‌­شود. جالب است که این مقدار برای تامین انرژی بالغ بر 10 برابر بیت ­کوین کفایت می‌­کند.

میزان انرژی که از سوخت گاز تولید می‌شود در مقابل میزان مصرف کلی انرژی برای بیت کوین (TWh)

میزان انرژی که از سوخت گاز تولید می‌شود در مقابل میزان مصرف کلی انرژی برای بیت کوین (TWh)

  • بند سوم توییت ایلان ماسک

تسلا هیچ بیت ­کوینی نمی‌­فروشد و تصمیم بر آن است که به محض انتقال ماینینگ به سطح انرژی پایدارتر، از آن (بیت کوین) برای معاملات استفاده کنیم. همچنین، در حال بررسی ارزهای دیجیتال دیگری که کمتر از 1 درصد بیت کوین انرژی مصرف می‌کنند، هستیم.

در توییت ایلان ماسک سه موضوع مطرح شده بود که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد. علی رغم اینکه قسمت سوم نظر وی دو جمله دارد. بدیهی است که تسلا هیچ بیت کوینی نمی‌فروشد. اما احتمالاً پس از توئیت ماسک، که 3.45 میلیارد دلار لیکوئید شد، این شرکت خریدهای بیشتری داشته باشد. در پی افت قیمت بیت کوین 1.8 میلیارد دلار بیت­ کوین، 120 میلیون دلار دوج کوین (dogedoin) و از همه عجیب‌­تر 60 میلیون دلار کوین شیبا اینو (shiba inu)، و 2.85 تریلیون کوین دیگر لیکوئید شدند.


قیمت لحظه ای بیت کوین


ایلان ماسک در قسمت سوم توییت خود بدون فکر عمل کرده است. خریدهای دیگر تسلا احتمالا باعث می‌شود که این شرکت بازدیدهایی را از طرف مقامات داشته باشند. زیرا بی‌احتیاطی‌های ماسک باعث از بین رفتن بیش از 1 تریلیون دلار در هفته‌های گذشته شده است. بنابراین خرید‌های این شرکت دید خوبی را در بازار ایجاد نخواهد کرد.  همچنین، ماسک با بی‌­احتیاطی­‌های خود خسارت بزرگی را به سهامداران تسلا وارد کرده است. بنابراین، شاید همچنان نیاز داشته باشد که به سوالات آنها پاسخ دهد در حالی که این شرکت بیش از 1.5 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد.

ماسک سپس ادامه داد که آنها قصد دارند پس از انتقال ماینینگ به انرژی پایدارتر، از بیت­کوین استفاده کنند. شبکه انرژی ایالات ­متحده 20 درصد تجدید­پذیر و 19 درصد ذغال سنگ است. دومین بازار بزرگ تسلا، چین، دارای شبکه‌­ای متشکل از 28 درصد تجدید­پذیر و 64 درصد ذغال سنگ است. همان طور که قبلا ذکر شد انرژی مورد استفاده برای بیت ­کوین در بدترین حالت، 29 درصد و در بهترین حالت، حدود 73 درصد تجدیدپذیر است، اما به احتمال زیاد این رقم بسیار نزدیک به 39 درصد می‌باشد.

این رقم از شبکه‌های ایالات متحده یا چین بهتر است. بنابراین، اگر ماسک در مورد شبکه­‌های بهینه‌تر جدی باشد، از وی دعوت می‌­کنیم تا فروش اتومبیل‌های خود را در ایالات ­متحده یا چین متوقف نماید، زیرا برق وارد شده به ماشین‌­های او کثیف‌­تر از مصرف بیت­ کوین است. البته زمانی که شبکه کاملا بهینه‌تر شود، شاید بتواند فروشش را مجددا از سر گیرد. او قبل از اینکه در مورد استفاده از بیت­ کوین احساس خوشایندی را ایجاد کند، در مورد چگونگی ترکیب ایده­‌ال شبکه، هیچ اطلاعاتی ارائه نکرده است.

ترکیب مصرف شبکه

ترکیب مصرف شبکه

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: bitcoinmagazine.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *