توییت ایلان ماسک به مدیر عامل بایننس، باعث پامپ قیمت دوج کوین شد

توییت ایلان ماسک به مدیر عامل بایننس، باعث پامپ قیمت دوج کوین شد | همتاپی

پس از انتشار توئیت ایلان ماسک درباره دوج کوین، ربات‌های معامله گر وارد عمل شده و قیمت دوج کوین را تا 6.9 درصد پامپ کردند و قیمت را به 0.232 دلار رساندند.

پس از این افزایش قیمت، دوج کوین نیمی از رشد خود را از دست داده است و این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله در قیمت 0.224 دلار خرید و فروش می‌شود، که همچنان 69 درصد از سقف تاریخی‌اش در ماه می پایین‌تر است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

مدیر عامل شرکت تسلا با توئیتی به مدیرعامل بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، چانگ پنگ ژائو (changpeng zhao) در مورد مشکلی که کاربران با ارز دیجیتال دوج کوین دارند سخن گفت. روز سه شنبه ایلان ماسک در توییتی با مورد خطاب قرار دادن CZ نوشت:

مشکل کاربران با دوج کوین چیست؟ این قضیه مشکوک نظر می‌رسد.

اخیراً، برخی از کاربران بایننس مقداری دوج کوین دریافت کردند. این اتفاق زمانی رخ داد که تراکنش‌هایی که به دلیل کارمزد ناکافی از یک سال پیش متوقف شده بودند، به طور ناگهانی پس از یک بروزرسانی، ارسال شدند.

توسعه‌دهندگان دوج کوین در این باره در توییتی گفتند: 

از نظر ما تراکنش‌های معلق قبلی به‌طور خودکار دوباره انجام شده‌اند چون پس از راه‌اندازی مجدد نودها، تراکنش‌های معلق دوباره انجام می‌شوند، و از آن جایی که این دفعه هزینه استخراج پایین‌تر است، تراکنش‌ها با موفقیت انجام شدند.

اما قضیه چیست؟ بیش از یک سال قبل، بایننس به ما اطلاع داد که تراکنش‌های خود را متوقف کرده است. این تراکنش‌ها به ما نشان داده نشد، اما گفته شد که به دلیل کارمزد ناکافی، معلق هستند.

منبع: توسعه‌دهنده دوج کوین (@dogecoin_devs) 11 نوامبر 2021

دوج کوین رتبه دهم جدول را از اولانچ پس گرفت

توییت ایلان باعث پامپ قیمت دوج کوین شد. این توییت باعث شد که دوج کوین دوباره جایگاه دهم را از رقیب اتریوم یعنی اولانچ باز پس گیرد. اولانچ طی روزهای گذشته افزایش قیمت زیادی داشت، این افزایش قیمت در پی اعلام خبر همکاری توکن آواکس با تیم بیگ فور (Big Four) اتفاق افتاد. بیگ فور که یک تیم تخصصی از شرکت دلویته (Deloitte) است بر روی بهبود کمک‌های مالی ایالات متحده در بلایای طبیعی سرمایه گذاری می‌کند.

هفته گذشته همکاری استراتژیک دلویته برای کمک به دولت‌های ایالتی و محلی از بلایای طبیعی و شرایط اضطراری بهداشت عمومی اعلام شد.

آواکس طی چند هفته گذشته برخلاف جهت نزولی بازار ارزهای دیجیتال حرکت کرد و توانست در روز پنج شنبه در 145 دلار سقف تاریخی خود را ثبت کند. همچنین مارکت کپ این ارز دیجیتال به 29 میلیارد دلار رسید و توانست از این نظر از دوج کوین و شیبا اینو سبقت بگیرد.

اما امروز، حرکات قیمت آواکس با بازار هماهنگ شده است و هم اکنون پایین تر از قیمت 130 دلار خرید و فروش می‌شود. این رقم 11.5 درصد از بالاترین قیمت آن کمتر است. این ارز دیجیتال از ابتدای سال تاکنون 3385% افزایش یافته است.


خرید بیت کوین


در ماه سپتامبر، بنیاد اولانچ، توانست 230 میلیون دلار سرمایه از فروش خصوصی توکن‌ها به پالیچین (Polychain) و شرکت تری اروز (Three Arrows) به دست آورد. همچنین صندوق بلیزارد (Blizzard) برای توسعه اولانچ اعلام آمادگی کرد تا 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

جاناتان چیسمن (Jonathan Cheesman)، رئیس فروش نهادی و فرابورس در صرافی مشتقات ارز دیجیتال FTX گفت:

این ارز دیجیتال نمونه دیگری از رقبای سریع‌تر و ارزان‌تر اتریوم است که عملکرد خوبی دارد. آثار یک ثروت عظیم و سرمایه فرصت‌طلبانه و متحرک زیادی در این ارز دیجیتال وجود دارد.

بایننس دلیل مشکل برداشتی های دوج کوین را فاش کرد

در همین حال، پرس‌وجوی ایلان ماسک باعث شد، بایننس حقایق را به اشتراک بگذارد و بگوید دقیقاً در مورد برداشت‌های دوج کوین در صرافی چه می‌گذرد.

صرافی بایننس با اشاره به این که آن‌ها باید کیف پول را به طور کامل بازسازی کنند، گفت:

علت اصلی، یک مشکل فنی در طول فرآیند ارتقای اخیر است که باعث شد تراکنش‌های قدیمی دوباره به 1674 کاربر ارسال شوند.

این مشکل به بایننس محدود می‌شود و هیچ پلتفرم دیگری تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد، زیرا این صرافی می‌گوید دلیل این رخ داد این است که آن‌ها کیف پول فنی متفاوتی برای دوج کوین ساخته‌اند.

تیم بایننس همچنین اعلام کرد که آن‌ها از این مشکل آگاه بوده و از کاربران خواسته‌اند که اگر تراکنش دوج کوین قدیمی خود را دریافت کردند، آن را برگردانند.

ایلان در پاسخ به بایننس توییت زد و گفت:

دارندگان دوج که از بایننس استفاده می‌کنند، باید از خطاهایی که تقصیر آن‌ها نیست محفوظ بمانند.

اما این موضوع به اینجا ختم نشد. CZ با پرسیدن از ایلان ماسک در مورد حادثه‌ای که شامل فراخوانی 12,000 خودروی تسلا بود، به حمله ایلان ماسک پاسخ داد. این حادثه در اوایل ماه جاری به دلیل یک خطای ارتباطی که باعث فعال شدن غیرمنتظره ترمز اضطراری شده بود، توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) گزارش شد (و باعث شد ماشین‌ها تحت فراخوان ایمنی قرار بگیرند). 

علاوه بر این، CZ تصریح کرد که این مشکل بخاطر جدیدترین نسخه کیف پول دوج کوین پیش آمده و افزود:

بابت هر گونه ناراحتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد عذرخواهی می‌کنیم.

صندوق‌های سرمایه گذاری مستقل

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، به فایننس تایمز گفت:

صرافی ارز دیجیتال بایننس در حال مذاکره با صندوق‌های سرمایه گذاری مستقل برای قانع کردن آن‌ها بر سر سرمایه گذاری در این صرافی ارز دیجیتال بزرگ است تا بتواند روابط خود با قانون‌گذاران و دولت‌ها را بهبود بخشد.

چانگ پنگ ژائو، در این مصاحبه گفت:

صرافی بایننس معتقد است فروش سهام صندوق‌های خزانه‌داری دولتی در بایننس به بهبود ادراک و روابط آن با دولت‌های مختلف کمک می‌کند. اما ممکن است ما را با کشورهای خاصی نیز درگیر کند… کشورهایی که ما می‌خواهیم در ارتباط با آن‌ها کمی محتاط باشیم.

و در حالی که قانون‌گذاران نگران فعالیت‌های غیرقانونی هستند، ژائو گفت که این صرافی برای داشتن فرآیندهای احراز هویتی مانند KYC و AML، احتمالاً بهتر از بانک‌ها عمل خواهد کرد.

در همین حال، شعبه آمریکایی بایننس در حال آماده شدن برای افزایش سرمایه از طریق یک فهرست عمومی است. از سوی دیگر، واحد تجارت سنگاپور بایننس توسط Vertex Ventures، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت سرمایه گذاری دولتی Temasek، پشتیبانی می‌شود.

او دقیقا اشاره نکرد که منظورش از سرمایه چیست و فقط گفت که اندازه این بلیط کوچک نخواهد بود و این پروسه طولانی است.

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال اسپات با بیشترین اهرم معاملات در جهان است که بر اساس گزارش کوین گکو (CoinGecko)، در 24 ساعت گذشته حجم معاملات این صرافی به 32.7 میلیارد دلار رسید. طبق گزارش Skew، حجم بازار آتی بیت کوین در این صرافی نیز با 35.68 میلیارد دلار و سود باز در قرارداد‌های آتی بیت کوین با 5.67 میلیارد دلار پیشتاز است، همچنین اتریوم به ترتیب با 16.13 و 2.40 میلیارد دلار پیشتاز است.

قبلا در انجمن اقتصاد نوین بلومبرگ، CZ گفته بود که بایننس حجم معاملات روزانه 170 میلیارد دلاری را در مقایسه با 10 تا 30 میلیارد دلار دو سال پیش ثبت می کند.

این صرافی در ماه اکتبر 174.2 میلیون بازدید را تجربه کرد که نسبت به ماه می، 251.34 میلیون کاهش یافته است.

بایننس همچنین به دنبال یک دفتر مرکزی جدید بین‌المللی در شهرهایی از جمله سنگاپور و دبی است. CZ گفت، بایننس شدیدا به سمت دولت‌هایی گرایش پیدا کرده است که در آن راحت‌تر بتواند با قانون‌گذاران مانند سنگاپور ارتباط برقرار کند.

او گفت که اکثر کشورها دستورالعمل‌های واضحی برای محصولاتی مانند NFT و توکن‌های بازی ندارند، بنابراین بایننس قبل از این که به یک حوزه قضایی متعهد شود منتظر شفافیت بیشتر است.

طبق آخرین گزارش ایندیپندنت ایرلند (Irish Independent’s)، بایننس درحال پیشروی به سوی تاسیس یک دفتر در ایرلند است.

این صرافی قبلاً حضور شرکتی خود را در ایرلند با راه‌اندازی سه شرکت جدید به نام‌های Binance (APAC) Holdings، Binance (Services) Holdings و Binance Technologies گسترش داده بود و اکنون در حال ثبت شرکت دیگری به نام بایننس اکسچنج (Binance Exchange) است. ماه گذشته، CZ گفته بود که آن‌ها واقعاً روی ایرلند برای تاسیس دفتر مرکزی خود حساب کرده‌اند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: bitcoinexchangeguide.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *