همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، اولانچ (AVAX) اوج قیمت جدیدی را ثبت کرد

همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، اولانچ (AVAX) اوج قیمت جدیدی را ثبت کرد | همتاپی

در آغاز هفته، دو رویداد بزرگ سرعت بازار گاوی را کم گرفت.  اخبار نزولی از چین و ایالات متحده، روند صعودی اخیر بیت کوین و اتریوم در این ماه را متوقف کرد. در همین حین، اولانچ یک اوج قیمتی (ATH) جدید ثبت کرد.

روز دوشنبه، جو بایدن لایحه زیرساختی 1.2 تریلیون دلاری را امضا کرد که به دولت اجازه می‌دهد از متولیان ارزهای دیجیتال مالیات بگیرد و ممکن است به شکلی گیج‌کننده و شاید غیرقابل اجرا، از پروتکل‌های DeFi هم برای دریافت اطلاعات کاربران استفاده کند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در همان روز، مقامات چینی تلاش‌های خود را برای محدود کردن استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور شدیدتر کردند. منگ وی (Meng Wei)، مقام دولتی چینی، در کنفرانسی با اشاره به نگرانی‌های زیست‌محیطی گفت که دولت قیمت برق را برای هر کسی که ارز دیجیتال استخراج کند، افزایش می‌دهد.

بیت کوین صبح روز دوشنبه، در قیمتی حدود 66 هزار دلار خرید و فروش می‌شد، یعنی دقیقا کمی پایین‌تر از سقف تاریخی‌اش در 69 هزار دلار که در 10 نوامبر رخ داد. اما اخبار منفی اخیر قیمت ارزهای دیجیتال را به سمت پایین سوق داد.  قیمت‌ بیت کوین در تمام طول هفته روند کاهشی داشت و در روز سه‌شنبه به زیر 60 هزار دلار رسید. در ادامه این روند نیز در روز جمعه به 55 هزار دلار رسید و سپس روند صعودی را از سر گرفت. امروز بیت کوین حوالی 57,285 دلار خرید و فروش می‌شود.

طبق معمول در بازار ارزهای دیجیتال، حرکات قیمتی بیت کوین روی کل بازار موثر است. چرا که بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال می‌باشد.

یک روز پس از اعلام خبر تایید لایحه زیرساختی توسط جو بایدن، بازار ارزهای دیجیتال 300 میلیارد دلار از ارزشش را از دست داد و از 3 تریلیون دلار به 2.7 تریلیون دلار کاهش یافت.

قبل از اصلاح قیمت بازار ارزهای دیجیتال، اتریوم تا نزدیکی سقف تاریخی‌اش در 4,859 دلار خرید و فروش می‌شد که در 10 نوامبر اتفاق افتاد. قیمت اتریوم در روز دوشنبه 11.3 درصد کاهش یافت و به 4,202 دلار رسید. اتریوم امروز با قیمت 4,193 دلار خرید و فروش می‌شود.

این هفته خیلی هم برای اتریوم بد نبود. پرونده‌های جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گزارش داد که تعداد سهام گری‌اسکیل اتریوم تراست (Grayscale Ethereum Trust) در سه ماهه سوم امسال 19 درصد افزایش یافته است، در حالی که سهام نهادی بیت کوین تراست (Bitcoin Trust) حدود 2.6 درصد کاهش یافته است.

مطالب بیشتر: کیف پول تراست ولت

تحلیل قیمت آلتکوین‌ها

تقریباً آلتکوین‌ها در این هفته ریزشی بودند. بایننس کوین (BNB)، سولانا (SOL)، ریپل (XRP) و پولکادات (DOT) همگی حدود 7 درصد از ارزش خود را در هفت روز گذشته از دست دادند.

در این بین میم کوین‌ی مانند دوج کوین(DOGE) حدود 10 درصد از ارزش خود را از دست داد، در حالی که رقیبش شیبا اینو (SHIB) تنها 5 درصد کاهش قیمت داشت.

کاهش قیمت کم شیبا اینو تا حدی مربوط به لیست شدن این میم کوین در صرافی جمنای (Gemini)، صرافی در نیویورک که توسط  کامرون و تایلر وینکلووس تاسیس شده است، می‌باشد. 

اولانچ (AVAX) تنها ارز دیجیتال برتری است که در این هفته رشد داشت. اولانچ که به قاتل اتریوم معروف است در آخر هفته گذشته 35 درصد رشد را تجربه کرد و به بالاترین قیمت خود یعنی 120.06 دلار رسید.

طبق گفته‌ی دیفای لاما (DeFi Llama)، طی سه ماه گذشته، کل ارزش قفل شده در پروتکل‌های DeFi در بلاک چین‌های ارزان و کم مصرف بیش از ده برابر شده و از 1 میلیارد دلار به 11.77 میلیارد دلار افزایش یافته است، که علت آن مجموعه‌ای از تحولات مثبت، از جمله همکاری با دلویته (Deloitte) بوده است.

ارزهای دیجیتال تاکنون یک هفته نزولی را تجربه کردند، اما موفقیت اولانچ یادآور این است که هیچ چیز در بازار ارزهای دیجیتال قابل پیش بینی نیست.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: decrypt.co
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *