چه عاملی می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ شود؟

چه عاملی می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین در سال 2022 شود؟ | همتاپی

گوئیدو بولر(Guido Buehler)، مدیر بانک سوئیس سبا (SEBA)، اعلام کرد عواملی مانند سرمایه گذاران نهادی می‌توانند باعث افزایش قیمت بیت کوین در سال 2022 تا 75000 دلار شوند.

علی رغم بازگشت قیمت بیتکوین از پایین‌ترین سطح قبلی در 39,650 دلار، قیمت این ارز دیجیتال همچنان نسبت به بالاترین میزان خود در 69,000 دلار که در 10  ماه نوامبر 2021 به آن رسیده بود، 37.49 درصد کاهش داشته است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

«گوئیدو بولر» در کنفرانس کریپتو فایننس که روز چهارشنبه گذشته در کشور سوئیس برگزار شد، به تلویزیون CNBC اینطور گفت:

ما معتقدیم که قیمت رو به افزایش است، و مدل‌های ارزش‌گذاری داخلی(intenal valuation) شرکت ما، در حال حاضر قیمتی مابین 50,000 تا 75,000 دلار نشان می‌دهد، و من کاملاً اطمینان دارم که این سطح قیمتی را خواهیم دید. سوال همیشگی در مورد زمان آن است.

مدیر بانک SEBA در پاسخ به این سوال که چه عاملی می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود؟ اظهار داشت سرمایه گذاران نهادی و سازمانی به افزایش قیمت بیتکوین در سال 2022 کمک خواهند کرد. او در خصوص پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2022 گفت:

احتمالاً خرید بیت کوین و سرمایه گذاری سازمان‌ها و شرکت‌های مطرح دنیا قیمت بیت کوین را بالا خواهد برد. ما نیز به عنوان یک بانک کاملاً در قالب و چهارچوب مشخصی عمل می‌کنیم و به دنبال زمان مناسب برای سرمایه گذاری دارایی‌هایی هستیم که در اختیار داریم.

بولر بر این باور است که بیتکوین می‌تواند مجدداً بالاترین میزان قیمت 69,000 دلاری خود را ببیند، اما تأکید دارد که نوسانات همچنان بالا خواهد بود.

احتمال بازگشت قیمت بیتکوین در سال 2022

ویل کلمنته (Will Clemente)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، خاطرنشان می‌کند:

بیتکوین در حال ورود به منطقه خرید در محدوده جریان رکود (Dormacy Flow) است. این سیگنال که نشان دهنده فروکش کردن روند قیمت می باشد، تنها 5 بار در کل ادوار قیمت بیتکوین دیده شده است.

نمودار قیمت btc/usdt | همتاپی

رکود یا سکون (Dormacy) در مباحث اقتصادی و ارزهای دیجیتال، به میانگین تعداد روزهایی که روند معاملات هر کوین، ساکن می‌ماند، یا تغییری نمی‌کند، اشاره دارد. هر چه مدت زمان رکود بیشتر باشد یعنی، حد متوسط کوین‌های خرید و فروش شده در آن روز قدیمی‌تر (از قبل) هستند و معامله‌گران قدیمی بازار، بیت کوین‌های خود وارد چرخه بازار کرده اند.

با کاهش فشار نزولی، جفت ارز بیت کوین/دلار برای تأیید کندل صعودی سنجاقک دوجی که در نمودار روزانه دهم ماه ژانویه شکل گرفته است، در تلاش است تا کندل‌های روزانه سبز رنگ تشکیل دهد.

با توجه به اینکه گزارش‌های پیشین، حاکی از نشانه‌ای مثبت در رفتار قیمتی (price action) بیتکوین بودند. کارشناسان بازار بر این باورند که قیمت بیتکوین به کف رسیده است و این‌ها محدوده‌هایی هستند که یک کندل با دم بلند نشان از محدوده پشتیبانی دارد.

در کل می‌توان گفت، اینطور به نظر می‌رسد بیت کوین جای خود را درست بالای منطقه 43 هزار دلاری محکم کرده و عزم صعودی خود را حفظ می‌کند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *