اضافه شدن ساعت‌های لوکس بریتلینگ (Breitling) به بلاک‌چین 

اضافه شدن ساعت‌های لوکس بریتلینگ (Breitling) به بلاک‌چین 

ساعت تاپ تایم بریتلینگ (Breitling Top Time) یک ساعت کرنومتردار است که از دهه 1960 بدلیل استفاده جمیز باند در فیلم “گلوله آتشین” محبوب بوده است. این شرکت اکنون قصد دارد نسخه محدود ساعت تاپ تایم بریتلینگ با گواهی ثبت دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین روانه بازار کند.

این شرکت، این ساعت را به رنگ سیاه و سفید “مدل پاندایی” و همراه با نوآوری تازه‌ای برای نسل جدید روانه بازار کرده است. این شرکت به جای ارائه گواهی مالکیت، هر ساعت را در یک بلاکچین خصوصی ثبت می‌کند و با استفاده از این فناوری مالکیت آن را از فردی به فرد دیگر دنبال خواهد کرد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

این مورد نمونه نادری از پروژه بلاک‌چین شرکتی است که به دنیای واقعی نیز راه یافته است. اما سر و کار بیشتر شرکت با لجرهای توزیع شده این ساعت چندان کمکی به ترویج آن نکرده است.

این شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت:

نسخه محدود ساعت تاپ تایم بریتلینگ اولین ساعتی است که با گواهی ثبت دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین ارائه شده است و مالکیت ساعت را با یک کلیک ساده تائید می‌کند.

بریتلینگ، با کمک شرکتی به نام آریانی (Arianee) بلاک‌چین خود را راه اندازی می‌کند. هدف این شرکت فرانسوی ایجاد «روابط همیشگی بین نام‌های تجاری و مالکان است.» همچنین، این راه‌حل، گارانتی ساعت را به جای یک تکه کاغذ به همراه دارد و به مالکان امکان می‌دهد تا قطعات ساعتشان توسط فروشندگان مجاز و بر مبنای امضای دیجیتال سرویس شود.

قیمت بیت کوین به دلار

بلاک‌چین آریانی، موارد مجوزدار (خصوصی) و بدون مجوز (عمومی) را با استفاده از مکانیزم توافق عمومی که آن را «اثبات اعتبار (proof of  authority)» می‌نامد، ترکیب می‌کند. کاربرانی که می‌خواهند این محصول را به یکدیگر بفروشند، می‌توانند از بلاک‌چین استفاده کنند؛ از این نظر بلاک‌چین بدون مجوز (عمومی) است. اما تایید لجر (دفتر کل) و صدور توکن توسط شرکت‌‌های آن کنترل می‌شود (خصوصی).

شرکت بریتلینگ در سال 1884 تاسیس شد و به عنوان یک همراه خوب برای این پروژه اعلام می‌کند که این سیستم به کاربران اجازه می‌دهد «به طور ناشناس در این نام تجاری معامله کنند» و در «خدمات آنلاین جدید از مشتری‌مداری حرفه‌ای تا نحوه مراقبت‌های پیشرفته» مشارکت نمایند.

یک فرد ساعت‌باز متوجه می‌شود که بر روی صفحه ساعت تاپ تایم به جای تاکی متر (tachymeter) از درجه‌بندی خطی استفاده شده است. این مقیاس، درجه‌بندی دسی‌مال نامیده می‌شود و در دهه 1960 در برخی ساعت‌ها ارائه شد. درجه‌بندی خطی به ظاهر برای زمان‌گیری علمی استفاده می‌شد و هر دقیقه را به جای 60 ثانیه معمول به 100 قسمت تقسیم می‌کرد.

این ساعت 4990 دلار قیمت دارد که اکنون معادل 80 درصد قیمت بیت‌کوین است. بریتلینگ، یکی از اولین سازندگانی است که فروش آنلاین ارائه می‌دهد، در این ماه تاپ تایم را عرضه و ارسال می‌کند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: www.coindesk.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *