اولین اشتباه پلن بی در پیش بینی قیمت بیت کوین

اولین اشتباه پلن بی در پیش بینی قیمت بیت کوین؛ تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین | همتاپی

قیمت بیت کوین به ویژه در طی دو روز گذشته نوسانی بوده است؛ این در حالی است که اغلب اندیکاتورهای تکنیکال بار دیگر صعودی شده‌اند.

مدل فلور (Floor) پلن بی در مورد قیمت بسته شدن بیت کوین در نوامبر، دچار اشتباه شد. اما مدل انباشت به جریان، هنوز در مسیر درستی است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

پس از بسته شدن قیمت بیت کوین در زیر 60,000 دلار، سرانجام مدل فلور پلن بی با شکست مواجه شد. با این حال، در همان زمان، پلن بی تأیید کرد که مدل محبوب‌تر انباشت به جریان همچنان معتبر است، زیرا بیت کوین در مسیر رسیدن به 100,000 دلار است.

مدل فلور پلن بی شکست خورد!

پلن بی یکی از محبوب‌ترین تحلیلگران در فضای ارزهای دیجیتال است که عمدتاً به دلیل مدل انباشت به جریان بیت کوین شناخته می‌شود که در اوایل سال 2019 منتشر کرد. با این حال، او مدل دیگری در جولای امسال نیز منتشر کرد که از آن به عنوان بدترین سناریو یاد کرد.

این مدل که به عنوان مدل فلور نیز شناخته می‌شود، بر اساس جنبه‌های تکنیکالی مانند میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است و تحلیل کرد که بیت کوین در ماه اوت با قیمت 47 هزار دلار، سپتامبر با قیمت ۴۳ هزار دلار و اکتبر با قیمت ۶۳ هزار دلار بسته خواهد شد.

این پیش‌ بینی قیمت بیت کوین برای دو ماه اول درست عمل کرد. اما قیمت بیت کوین در ماه اکتبر با 61 هزار دلار بسته شد که به قیمت پیش‌ بینی شده مدل بسیار نزدیک بود و پلن بی اعلام کرد که این پیش‌ بینی همچنان صحیح است.

با این حال، قیمت نهایی کندل ماه نوامبر زیر 60,000 دلار کاملاً متفاوت بود با آنچه که مدل فلور پیش‌ بینی کرد (98 هزار دلار). به این ترتیب، پلن بی اعتراف کرد که این اولین اشتباه این مدل پس از چند ماه گذشته بود.

اولین اشتباه مدل فلور (پس از پیش‌ بینی دقیق ماه‌های آگوست، سپتامبر، اکتبر). هیچ مدلی کامل نیست، اما این یک اشتباه بزرگ و اولین مورد در 10 سال اخیر است! من به این مدل یک ماه دیگر فرصت می‌دهم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین

اما مدل S2F (سهام به جریان) تحت تاثیر قرار نگرفته و در مسیر رسیدن به 100 هزار دلار است.

مراقب تخریبگرهایی باشید که مدل Floor و S2F را با یکدیگر قاطی می‌کنند!

مدل انباشت به جریان (S2F) و تحلیل صحیح

همانطور که در بالا ذکر شد، مدل فلور، مستقل از مدل انباشت به جریان کار می‌کند، که انباشت را اندازه ذخایر موجود و جریان را به عنوان عرضه سالانه بیت کوین‌های جدید به بازار در نظر می‌گیرد.

طبق این مدل، بازار شدیدا صعودی است؛ زیرا بیت کوین را تا پایان سال در حوالی 100 هزار دلار پیش‌ بینی کرده است. مدل ارتقا یافته انباشت به جریان (cross-asset)، که مراحل مختلف توسعه بیت کوین را معرفی کرد، برچسب قیمتی 288,000 دلاری را تا سال 2024 پیش‌ بینی می‌کند.

اگرچه قیمت بیت کوین هنوز در زمان نگارش این مقاله زیر 60,000 دلار است، اما پلن بی معتقد است که مدل S2F اصلی همچنان شکست نخورده است؛ زیرا بیت کوین در مسیر رسیدن به 100 هزار دلار است. اگر قیمت بیتکوین بخواهد واقعاً به یک منطقه شش رقمی وارد شود، باید ارزش دلاری خود را بیش از 66٪ در 30 روز آینده افزایش دهد.

بیت کوین اکنون با مقاومت بحرانی روبرو است

همین دیروز، قیمت بیت کوین تا 59 هزار دلار افزایش یافت اما نتوانست این سطح مقاومت مهم را بشکند و در نتیجه به مرز 56 هزار دلار سقوط کرد. اما طولی نکشید که خریداران به سرعت از آن حمایت کردند و بار دیگر قیمت را به کانال 59 هزار دلار برگرداندند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین به سرعت به مقاومت کلیدی 59 تا 60 هزار دلار نزدیک می‌شود. شکستن این دو نقطه حساس می‌تواند منجر به افزایش مجدد و بازگشت پادشاه ارزهای دیجیتال به قلمرو 60 هزار دلاری شود. بیت کوین توانست به مدت 30 روز از اواسط اکتبر تا اواسط نوامبر بالاتر از سطح 60 هزار دلار خرید و فروش شود.

در این بین، در 10 نوامبر، ATH فعلی، 69 هزار دلار تعیین شد. به عنوان یادآوری، بیت کوین توانست در 6 نوامبر، تنها چند روز قبل از رسیدن به ATH فعلی، یک جهش 2 روزه بین 60 تا 68 هزار دلار را به ثبت برساند. از این رو، محدوده 59 تا 60 هزار دلار برای خریداران بسیار مهم است.

اندیکاتورهای تکنیکال به آرامی صعودی می‌شوند، به این معنی که احتمال تست مجدد حمایت مهم در قیمت 53 هزار دلار در حال کاهش است. بازار کلی در حال آماده شدن برای رکوردهای تازه است و دسامبر از نظر تاریخی ماه بسیار خوبی برای خریداران ارزهای دیجیتال بوده است.

نمودار قیمت بیت کوین | همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

همانطور که در نمودار تحلیل قیمت بیت کوین مشاهده می‌کنید، حجم معاملات هنوز کم است. با این حال، همانطور که گفته شد، یک شکست بالاتر از محدوده مقاومت کلیدی در 59-60 هزار دلار می‌تواند خیلی سریع حجم را تغییر دهد. از طرفی شاخص قدرت نسبی (RSI) روزانه بصورت یک منحنی صعودی، یک کف بالاتر (Higher low) تشکیل داده که از ایده شکست مقاومت کلیدی پشتیبانی می‌کند.

شاخص مکدی (MACD) یک یا دو روز تا تکمیل یک تقاطع صعودی در بازه زمانی روزانه فاصله دارد. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال شروع یک رالی جدید دیگر بیشتر خواهد بود.

یکاتورهای تکنیکال به آرامی صعودی می‌شوند

نمودار حجم معاملات بیت کوین. منبع: TradingView

تحلیل درون زنجیره‌ای

از نظر تحلیل درون زنجیره‌ای، تحلیل‌های فاندامنتال بیت کوین همچنان قوی است، زیرا هیچ نشانه‌ای از توزیع تهاجمی از سوی دارندگان بلندمدت و استخراج‌کنندگان وجود ندارد.

با این حال، ارزش این را دارد که ببینیم فشار فروش احتمالی اصلی ممکن است از کجا آغاز شود. برای انجام این کار، تحلیلگر درون زنجیره‌ای با نام کاربری توئیتری Crypto VizArt نگاهی دقیق‌تر به رفتار چرخه‌ای سرمایه‌ گذارانی که 6 تا 24 ماه پیش کوین‌های خود را خریده‌اند، می‌اندازد.

رفتار چرخه‌ای (انباشت – توزیع) کوین‌‌های قدیمی با عمر 6 تا 12 ماهه و 1 تا 2 ساله، یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های چرخه کلان بازار فعلی است. با نگاهی به سال‌های 2013-2014، این بازیکنان در طول دو اوج نمودار، دو مرحله فاز انباشت-توزیع (Accu-Dist) را در بازار ایجاد کردند.

نمودار چرخه هولدرهای بیت کوین | همتاپی

نمودار چرخه هولدرهای بیت کوین. منبع: توییتر

این تحلیلگر خاطرنشان می‌کند که در چرخه فعلی، ما در حال مشاهده یک فاز انباشت-توزیع مشابه هستیم و در حال حاضر، موج دوم در حالت شکل‌گیری است.

او همچنین بیان می‌کند که نظارت بر رفتار بازیگرانی که تقریباً 40 درصد از عرضه شناور را در اختیار دارند، مهم است و می‌تواند شاخصی برای ترسیم اوج بعدی بازار باشد.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *