پیش بینی قیمت بیت کوین: احتمال کاهش قیمت به زیر ۴۰ هزار دلار وجود دارد

پیش بینی قیمت بیت کوین: احتمال کاهش قیمت به زیر 40 هزار دلار وجود دارد | همتاپی

داده‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین نشان می‌دهند که احتمالا قیمت بیت کوین به زیر 40 هزار کاهش می‌یابد.

در چند هفته گذشته، جفت ارز بیت کوین/دلار (BTC/USD) درگیر نوسان زیادی بوده است. قیمت بیتکوین تا مرز 45,000 دلار افزایش یافت و نسبت به کف 33,177 دلار، 38 درصد رشد داشت. با این حال، قیمت بیت کوین به کمتر از مقاومت بالایی رسید، که نشان می‌دهد فروشندگان در این سطح فعالیت بیشتری دارند. برای بررسی تعهد خریداران، قیمت این سکه باید تا 40 هزار دلار کاهش یابد.

سطوح کلیدی مقاومت: 45,000 دلار، 52,000 دلار
سطوح کلیدی حمایت: 40,000 دلار، 36,721 دلار

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

تلاش داده‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین برای حفظ چشم‌انداز صعودی

شاخص ترس و طمع بازار ارزهای دیجیتال | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

شاخص ترس و طمع بازار ارزهای دیجیتال

در تاریخ 9 فوریه، شاخص ترس و طمع بازاز ارزهای دیجیتال به سطح خنثی 54 رسید که نسبت به نوامبر 2021، بالاترین سطح را رقم زده است. با این حال، به دلیل عقب‌نشینی اخیر قیمت بیت کوین، این معیار مجدد به سطح 44 کاهش یافته است.

مشابه سناریوی فوق، که اخیرا توسط اکانت توئیتر SwellCycle نیز عنوان شده است، شاخص میانگین متحرک 7 روزه STH-SOPR (که نشان‌دهنده میزان سود و زیان حاصل از تمام کوین‌های درون زنجیره برای دارندگان کوتاه مدت است، یعنی با مدت زمان نگهداری کمتر از 155 روز) بالاتر از 1 قرار گرفته است.

با این حال، این شیب دوام چندانی نیاورد و به زیر 1 رسید، که نشان می‌‌دهد یک حرکت صعودی واضح حاصل شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین

نمودار تحلیل قیمت بیتکوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار تحلیل قیمت بیتکوین. منبع: تریدینگ ویو

نمودار تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین نشان می‌دهد، در تاریخ 4 فوریه، قیمت بیتکوین، از تلاقی سطوح تکنیکال یعنی سطح روانشناختی 40,000 دلار، خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه، یک شکست قاطع ایجاد کرد. به دلیل خرید مداوم بیتکوین، قیمت این کوین 13 درصد افزایش یافت و به 45,000 دلار رسید.

با این حال، فروشندگان این مقاومت را تا جایی ادامه دادند که منجر به کاهش جزئی قیمت شد. بیتکوین در حال حاضر با قیمت 42,564 دلار خرید و فروش می‌شود که نشان‌دهنده کاهش 7.2 درصدی از مقاومت بالایی است. کاهش قیمت بیت کوین به حمایت مشترک 40,000 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزدیک می‌شود.

بازگشت از این سطح حمایت حیاتی باعث می‌شود که خریداران بیت کوین از این افت قیمت استفاده کرده و به خرید بیت کوین بپردازند. این امر باعث می‌شود که قیمت بیتکوین/تتر (BTC/USDT) به بیش از 45,000 دلار برسد. در مقابل، اگر فروشندگان قیمت بیتکوین را به زیر 40,000 دلار برسانند، قیمت آن به 36,721 دلار یا 33,177 دلار کاهش خواهد یافت.

بررسی شاخص‌های قیمت بیت کوین

به دلیل جهش اخیر قیمت بیت کوین، مقاومت پویای میانگین متحرک 20 روزه را به حمایت احتمالی تبدیل کرده است. خریداران احتمالاً با روندی مواجه خواهند شد که میانگین متحرک 200 روزه را نزدیک به 45,000 دلار تعیین می‌کند، که به عنوان یک مانع کلیدی برای تقویت بازیابی قیمت بیتکوین می‌باشد.

علاوه بر این، شیب شاخص قدرت نسبی (RSI) با مقدار 55 نیز که در بالای میانگین متحرک ساده 14 روزه (14-SMA) و خط روند خنثی است، نشان‌دهنده این است که تعداد خریداران بیشتر است.

قیمت بیت‌کوین یک الگوی دوقله ساخت که اکنون با حمایتی مهم مواجه است

پس از روزهای سبز بازار، قیمت بیت کوین با مقاومت 45 هزار دلاری مواجه شد. پس از نزول در بازارهای جهانی، قیمت بیت کوین نیز به شدت ریخت و به زیر 42 هزار دلار رسید.

با نگاهی به شاخص عرضه استیبل کوین، می‌توان دید مقدار قابل توجهی استیبل کوین کنار گذاشته شده است که نشان‌دهنده قدرت خرید بالقوه است. در همین حال، پرایس اکشن بیت کوین شاهد یک مرحله عقب نشینی به آخرین سطح مقاومت دینامیکی متقاطع است. در مجموع، این اصلاح کوتاه مدت یک گام مفید برای یک بهبود قیمت مطمئن است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

تحلیل بلند مدت قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

تحلیل بلند مدت قیمت بیت کوین. منبع: تردینگ ویو

قیمت بیت کوین یک رالی کوچک را آغاز کرده است که از 37.2 هزار دلار شروع می‌شود و با مجموعه‌ای از کندل‌های سبز روزانه همراه است.

با این حال، روند صعودی ضعیف شده است. روز پنجشنبه، قیمت توسط خط روند بنفش نزولی، پس از برخورد با منطقه مقاومت 45 هزار دلاری پولبک زد.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در فاز اصلاح قرار دارد و در حال آزمایش میانگین متحرک ۵۰ روزه متقاطع (حدود 42.2 هزار دلار) می‌باشد که شبیه یک الگوی پولبک است. علیرغم آخرین اصلاحات در تایم بزرگتر و یک روند نزولی طولانی مدت، قیمت بیت کوین بالاخره یک سقف بالاتر ساخت و در نتیجه احتمال شروع یک روند نزولی افزایش یافت.

پس قیمت بیت کوین باید در فاز اصلاحی خود، یک کف بالاتر ایجاد کند تا ساختار صعودی تکمیل شود.

 نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین. منبع: تریدینگ ویو

قیمت پس از رسیدن به محدوده اصلی خود در ناحیه مقاومت 45 هزار دلاری، یک الگوی دوقلو سقف را تشکیل داده که یک سیگنال نزولی است. حال دو سناریو ممکن از این به بعد:

همانطور که قبلا ذکر شد، قیمت در مواجهه با مقاومت شکست می خورد، اصلاح عمیقی را تجربه میکند و به سطوح پایین‌تری نیز کاهش میابد تا کف بالاتری را تشکیل دهد.

قیمت حمایت می‌شود و از خط روند نزولی می‌شکند، به سطوح بالاتر صعود می‌کند و مقاومت کلیدی بعدی را در منطقه 52 هزار دلار هدف قرار می‌دهد.

با توجه به الگوی دوقلو سقف نزولی و کاهش حرکت صعودی، سناریوی اول در حال حاضر محتمل تر به نظر می رسد.

تحلیل درون زنجیره‌ای

 نمودار زیر شامل قیمت بیت کوین (سفید)، MA 7 روزه (زرد) و MA 28 روزه (آبی) و نسبت عرضه استیبل کوین (SSR) است.

قیمت بیت کوین (سفید)، MA 7 روزه (زرد) و MA 28 روزه (آبی) | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

قیمت بیت کوین (سفید)، MA 7 روزه (زرد) و MA 28 روزه (آبی). منبع: تردینگ ویو

 متریک SSR با تقسیم ارزش بازار بیت کوین بر ارزش کل بازار کل استیبل کوین ها محاسبه می شود.  SSR نشان می دهد که چه زمانی نقدینگی کافی برای خرید در بازار وجود دارد یا ، چه زمانی قدرت خرید برای افزایش قیمت، نسبت به ارزش بازار BTC کافی نیست.

با استفاده از اندیکاتور MA Cross، امواج بالقوه صعودی و نزولی با دقت مناسبی در سال گذشته نشان داده شده است.  اکنون، پس از چند ماه اصلاح (از ATH نوامبر)، SSR MA Cross سرانجام یک سیگنال صعودی را نشان داد، که احتمالاً نشان دهنده پایان این فاز اصلاحی-نزولی است.

البته این شاخص را نباید به تنهایی برای تصمیم گیری در نظر گرفت. ولی در چند ماه گذشته این شاخص دقیق بوده است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجموعه همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *