احتمال حذف لایت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال با بروزرسانی میمبل ویمبل

احتمال حذف لایت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال همزمان با بروزرسانی میمبل ویمبل | همتاپی

با معرفی به‌روزرسانی (Mimblewimble Extension Blocks) لایتکوین یا آن‌طور که خلاصه می‌کنند (MWEB)، ویژگی محرمانه بودن این رمزارز و تمرکز آن روی امنیت در on-chain، بیشتر می‌شود. این بروزرسانی می‌تواند باعث حذف ارز دیجیتال لایت کوین از صرافی‌ها شود.

با اینکه اکثر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از این بروزرسانی استقبال می‌کنند، اما صرافی‌های متمرکز که احراز هویت قانونی دارند در کشورهایی مانند کره جنوبی، ممکن است به دلیل مشکلات قانونی احتمالی، نسبت به حذف لایت کوین اقدام کنند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

مشکل اصلی بروزرسانی جدید که با رسیدن به بلوک شماره 2257920 فعال خواهد شد، ارتقای سطح محرمانه بودن بین فرستنده و گیرنده یک تراکنش است. ارتقاء میمبل ویمبل (MWEB) لایت کوین به کاربران این امکان را می‌دهد که کوین‌های خود را به بلوک افزونه (extension block) ارسال کرده و به بلاکچین اصلی برگردانند.

به زبان ساده‌تر، MWED امکان ارسال تراکنش‌های “محرمانه” را در بلاکچنی که مبلغ آن را پنهان می‌کند، فراهم می‌کند. این بروزرسانی لایت کوین درواقع ردیابی مبلغ ارسالی را توسط مقامات کشورهایی مانند کره جنوبی و همینطور دریافت مالیات از آن را غیرممکن می‌کند. عوامل دست اندر کار این بروزرسانی همچنین اضافه کرده‌اند که این بروزرسانی‌ها، باعث افزایش توان عملیاتی شبکه و سرعت پردازش تراکنش‌ها می‌شود.

کاربردهای مشابه با تراکنش‌های ناشناس در مورد ارز دیجیتال مونرو نیز وجود دارد، که نهادهای اروپایی و آسیایی تا حد زیادی برای آن قانون‌گذاری انجام داده و توسط اکثر صرافی‌های متمرکز رمزارزی ممنوع شده است.

طبق اعلام صرافی آپ بیت (Upbit)، این صرافی همیشه به دنبال جلوگیری از پولشویی بوده و به همین دلیل است که در صورت مشاهده واریزی‌ها به صرافی از طریق Mimblewimble، چاره‌ای جز حذف لایت کوین از لیست خود نخواهد داشت.

این صرافی همچنین اضافه کرده است که انجام واریزی‌ها از طریق این تکنولوژی جدید، منجر به از دست دادن دائمی وجوه انتقال داده شده می‌شود، چرا که صرافی‌ای برای تایید مبلغ تراکنش یا احراز هویت فرستنده، وجود ندارد.

در حالی که جایگاه لایتکوین در صرافی‌های متمرکز معتبر، متزلزل به نظر می‌رسد، صرافی‌های غیرمتمرکز از ابزارهای کاربردی جدیدی استقبال می‌کنند که تجارت لایت کوین را ایمن‌تر و غیرمتمرکزتر می‌کند.

در زمان انتشار این مقاله، قیمت لایتکوین به دلار در حوالی 69 است. و با ریزش 2.7 درصدی در هفته گذشته از ثبات مناسبی نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال برخوردار بوده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار لایت کوین، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش لایت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: u.today
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *