تحلیل قیمت اتریوم: اتریوم (ETH) توانست از مقاومت ۳,۴۰۰ دلاری عبور کند

تحلیل قیمت اتریوم: اتریوم (ETH) توانست از مقاومت 3400 دلاری عبور کند | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم (ETH) در سطح حمایت 3,399 دلار فشار خرید زیادی را نشان می‌دهد. بررسی نمودارهای تحلیل قیمت اتریوم حاکی از آن است که این ارز دیجیتال خود را برای بازگشت به روند صعودی آماده می‌کند. 

پرایس اکشن اتریو‌م، شکل‌گیری یک الگوی فنجان و دسته را نشان می‌دهد که می‌تواند آغازگر یک رالی میان‌مدت برای این ارز دیجیتال باشد. قیمت اتریو‌م در هفته‌های اخیر حدود 38 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود در ماه‌های اخیر یعنی 3,300 دلار رسید.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم 

  • شاخص مکدی (MACD) متقاطع صعودی را در بین خطوط خود نشان می‌دهد.
  • نمودار قیمت ETH یک متقاطع نزولی SMA 20 و 100 را نشان می‌دهد.
  • حجم معاملات 24 ساعته قیمت اتریوم 9.2 میلیارد دلار است که نشان‌دهنده افت 15.6 درصدی آن نسبت به ماه‌های اخیر می‌باشد. 

نمودار قیمت اتریوم به دلار | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: Tradingview

جفت ارز ETH/USD به سطح اصلاحی فیبوناچی 0.618 (2,950) سقوط کرده است. نمودار تکنیکال، چند کندل را نشان می‌دهد که به رد قیمت در این سطح حمایتی اشاره دارند. این موضوع نشان‌دهنده وجود فشار قوی برای تقاضا است.

در 11 ژانویه، نمودار یک شمع صعودی را نشان داد که از سطح 2,950 دلار خارج شد. قیمت ETH در حال حاضر در محدوده 3,292 دلار خرید و فروش می‌شود که نشان‌دهنده افزایش 12 درصدی نسبت به حمایت پایین است. اتریوم در تلاش است تا از مقاومت ترکیبی 3,400 دلار و خطوط  SMA 200 عبور کند.

قیمت بیت کوین به تومان

خطوط میانگین متحرک ساده حیاتی (20، 50، 100 و 200 روزه) تراز نزولی را در نمودار تایم فریم روزانه نشان می‌دهند. علاوه بر این، اتریوم همچنین یک متقاطع نزولی از خطوط 20 و 200 میانگین متحرک ساده را ارائه می‌دهد که فروشندگان بیشتری را در بازار جذب می‌کند.

شاخص MACD:این بهبود کوتاه‌مدت باعث ایجاد تلاقی صعودی از MACD و خط سیگنال شده و سیگنال خرید اتریوم را برای معامله‌گران بلندمدت ارائه می‌دهد.

نمودار قیمت اتریوم یک الگوی فنجان و دسته را تشکیل می‌دهد

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریو‌م. منبع: تردینگ ویو

قیمت اتریوم در حال حاضر در سطح 3,364 دلار خرید و فروش می‌شود که نشان‌دهنده افزایش 13 درصدی نسبت به حمایت 2,950 دلار است. علاوه بر این، این بازیابی اخیر یک الگوی فنجان و دسته را در نمودار چهارساعته زمانی نشان می‌دهد.

این الگو دارای خط گردن (neckline) 3,400 دلاری است و افزایش اساسی در قیمت اتریوم می‌تواند باعث عبور قیمت از این مقاومت و آغاز روند صعودی شود. نمودار پیش بینی قیمت اتریوم نشان می‌دهد اندیکاتورهای سوپرترند (supertrend) به رنگ سبز درآمده که نشان‌دهنده تغییر به روند صعودی است.

نمودار تکنیکال نشان می‌دهد که عرضه مهم برای قیمت اتریوم محدوده 3,400 دلار و 3,600 دلار است. علاوه بر این، سطوح پشتیبانی در محدوده‌های 3,200 دلار و به دنبال آن 2,950 دلار است.

در مقایسه با چند هفته گذشته، شاخص ترس و طمع اتریوم بهبود جزئی از خود نشان داده، زیرا این شاخص از منطقه ترس شدید (زیر 30) به منطقه ترس (31) منتقل شده است. با این حال، احساسات کلی بازار در بین فعالان بازار همچنان نزولی است.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *