بیت کوین حرکتی برخلاف پیش‌‌ بینی‌ها دارد، آیا قیمت به ۱۰۰,۰۰۰ می‌رسد؟

قیمت بیت کوین حرکتی برخلاف پیش‌‌ بینی سال 2021 دارد، آیا قیمت به 100,000 می‌رسد؟ | همتاپی

علی‌رغم کاهش قیمت بیت کوین همزمان با درگیری‌هادر اوکراین، برخی از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند قیمت بیت کوین در سال 2022 به 100 هزار دلار خواهد رسید.

علی‌رغم اینکه هم زمان با شدت گرفتن تنش‌های ژئوپلیتیکی جنگ روسیه و اوکراین و مسائل مرتبط با آن، بازار ارزهای دیجیتال با کاهش چشمگیری روبرو بوده است. در یک مقطع زمانی کوتاه، به ویژه به دلیل کمک‌های رمزارزی به اوکراین، روند قیمت بیتکوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر صعودی شد.

در ماه می 2021، یک تحلیلگر رمزارزی با آی‌دی توییتری «Dave the Wave»، در مورد کاهش قیمت بیتکوین صحبت کرده بود. وی گفته بود که به دلیل عامل ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) تا پایان سال 2021، قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار نخواهد رسید. اما اکنون پیش‌ بینی او بر این است که امسال قیمت بیت کوین بر موجی صعودی سوار خواهد شد تا بالاترین اوج قیمتی را ثبت کند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

این تحلیلگر، در اکانت توییتر خود نمودار تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین را به اشتراک گذاشته است؛ علی‌رغم این واقعیت که قیمت بیتکوین تا زیر سطح 40,000 دلار کاهش یافته است، اما همچنان در مسیر رسیدن به قیمت 100 هزار دلاری در سال جاری قرار دارد. با این حال، تحلیل وی بر این جنبه متمرکز بود که قیمت بیت کوین قبل از افزایش، ممکن است تا سطح 25,000 دلار  کاهش یابد.

علاوه بر این، او از 95.3 هزار دنبال‌کننده خود در توییتر خواست که در زمانی که بازار نزولی است، بیشتر تامل کنند و همین طور به آنها گوشزد کرد که اکنون زمان خوبی است که نسبت به دارایی‌های رمزارزی خود بی‌تفاوت باشید.

به غیر از این تحلیل، پیش‌بینی می‌شود که قیمت بیتکوین در بحبوحه افت قیمت رمزارزها به دلیل جنگ، وضعیت بازار از حدود قیمت 36,000 دلار به بعد صعودی شود. بر اساس داده‌های سایت «تریدینگ ویو»( TradingView)، نمودار قیمت بیتکوین به دلار، به پایین‌ترین نقطه روند خود در یک هفته اخیر رسیده است.

علاوه بر این، علیرغم این که ارزش بازار سهام جهانی به 2.9 تریلیون دلار کاهش پیدا کرده، اما روند معاملات بیتکوین ثابت ماند و روند نزولی را که در طی چند هفته اخیر داشت، همچنان ادامه داد.

 نمودار یک روزه قیمت بیتکوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 نمودار یک روزه قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار بیت کوین 739 میلیارد دلار بوده و با قیمت 38,880 دلار خرید و فروش می‌شود. بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیتکوین در طی 7 روز گذشته، نزدیک به 10.8٪ افت داشته است. البته باید اضافه کنیم که دیگر رمزارزها نظیر بایننس کوین (BNB)، یو اس دی کوین (USDC)، ریپل (XRP) و لونا (LUNA) نیز در طی هفته گذشته، روندی نزولی داشتند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coinquora.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *