بررسی ۱۰ علامت تعیین کننده زمان فروش بیت کوین

بررسی 10 علامت تعیین کننده زمان فروش بیت کوین | همتاپی

بازار ارزهای دیجیتال ممکن است در یک روز تا 50 درصد نوسان داشته باشد و لذا، این پرسش مطرح می‌شود که چه زمانی باید برای فروش بیت کوین اقدام کرد؟

بیت کوین و بازار رمزارزها تقریباً 10 سال پیش به صورت آزمایشی در حوزه دیجیتال ظهور کرد. در سال 2010، برای خرید یک پیتزای 30 دلاری می‌بایست 10 هزار بیت کوین پرداخت می‌شد و 12 سال بعد، ارزش آن پیتزا 550 میلیون دلار شد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

ارزش بیت کوین به طرز باورنکردنی افزایش یافته و ارزش بازار رمزارزها تا زمان نگارش این مقاله به 2 تریلیون دلار رسیده است. اگرچه تصمیم‌گیری درباره زمان خرید بیت کوین و سایر رمزارزها بسیار دشوار بوده، اما در مورد فروش آنها نباید چنین اتفاقی بیفتد. بازار رمزارزها ممکن است در یک روز تا 50 درصد نوسان داشته باشد و لذا، این پرسش مطرح می‌شود که چه زمانی باید برای فروش بیت کوین اقدام کرد؟

در این مقاله، 10 علامت نشان‌دهنده‌ی زمان فروش بیت کوین ارائه می‌شود. بنابراین، زمانی بیت کوین‌های خود را بفروشید که:


1. شما به هدف‌تان رسیده‌اید!


براساس اصول اولیه معامله‌گری، زمانی یک سرمایه‌گذاری سودآور تلقی می‌شود که مبلغ فروش یک کالا بالاتر از مبلغ خرید آن باشد. لذا، هنگامی که قیمت فروش بیت کوین نسبت به زمان خرید آن بالاتر باشد، بهترین زمان برای فروش این رمزارز است. در اینجا، بایستی هدفمند عمل کنید. چنانچه بازار به بالاترین قیمت خود برسد، می‌توانید برای فروش اقدام کنید. در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال، می‌توانید هشدار حد ضرر (stop loss) را فعال کنید، با این کار می‌توانید متوجه شوید که چه زمانی سرمایه‌گذاری شما به هدف می‌رسد.


2. شما هنوز بیت کوین را نمی شناسید!


همه‌ی اطرافیانتان معتتقدند که سرمایه گذاری در بیت کوین از هر سرمایه‌گذاری دیگری سودآورتر است، اما شما هنوز نمی‌دانید بیت کوین چیست؟ آیا درک بلاک چین برایتان دشوار است؟ اگر با سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در بازار بیت کوین و رمزارزها نیز مشکل دارید، زمان فروش بیت کوین‌هایتان فرا رسیده است. چنانچه تشخیص روند بازار برایتان دشوار است، ادامه دادن هیچ فایده‌ای ندارد.


3. سرمایه گذاری در بیت کوین برایتان اضطراب آور است!


نگرانی افراد در خصوص بیت کوین دلایل متعددی دارد. گاهی اوقات، نمودارها نوسانات شدید قیمت این رمزارز را نشان می‌دهند که تقریباً غیرقابل پیش بینی هستند. این افزایش و کاهش قیمت‌های بیت کوین می‌تواند اضطراب زیادی را در پی داشته باشد، زیرا افراد در مورد آینده دارایی‌هایشان مطمئن نیستند. بنابراین تردید در مورد زمان فروش بیت کوین سبب می‌شود که افراد مضطرب شده و از روی خشم همه دارایی‌های بیت کوینی خود را بفروشند. انجام معاملات بیت کوین یا سایر رمزارز مناسب افراد ضعیف نیست. چنانچه شما نیز با نوسانات قیمت بیت کوین دچار اضطراب می‌شوید، شاید نشانه آن باشد که زمان فروش بیت کوین‌تان فرا رسیده است. هیچ سرمایه‌گذاری ارزش مضطرب شدن را ندارد.


4. حوزه‌های سرمایه گذاری دیگری را مد نظر دارید!


آیا سرمایه گذاری دیگری به غیر از بیت کوین یا رمزارزها وجود دارد که واقعاً بخواهید در آن مشارکت کنید؟ آیا این سرمایه گذاری کاملاً جدید است؟ به لحاظ منطقی، بایستی پول خود را در جای مناسبی سرمایه گذاری کنیم. استارت‌آپ‌های زیادی وجود دارند که به دنبال سرمایه‌گذاران و ICO‌ها هستند و پروژه‌های شگفت‌انگیزی را معرفی می‌کنند. بنابراین می‌توانید بیت کوین‌تان را در جای دیگری سرمایه‌گذاری کنید. و یا بیت کوین‌های خود را بفروشید و با پول آنها سرمایه گذاری دیگری انجام دهید. ممکن است شرایط بهتری برای دارایی‌تان فراهم شود! تنها نکته مهم این است که تمام دقت خود را در این زمینه بکار بگیرید. در خصوص فرصت سرمایه گذاری‌تان تحقیق کنید.

حتما پیش از سرمایه‌گذاری، بنیان‌گذاران، بازار، محصول و غیره را بیشتر بشناسید. مراقب عوامل مخرب باشید. آنها در قالب پروژه‌های جعلی درصدد کلاهبرداری از شما هستند. اجازه ندهید این اتفاق برایتان بیفتد!


5. تمام دارایی‌تان را در بیتکوین سرمایه گذاری کرده‌اید!


یک واقعیت غیر قابل انکار وجود دارد: سرمایه‌گذاری در بیت کوین و سایر رمزارزها خطرناک است. تشخیص اینکه قیمت دارایی از ارزش ذاتی آن فراتر رفته (حباب قیمتی) و یا یک سرمایه گذاری عظیم مطرح بوده، آسان نیست. قیمت بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزارزی همچنان با نوسانات زیادی روبه‌رو بوده است. تمام پس‌انداز شما در بیت کوین ممکن است یک روز 100 دلار و روز دیگر 50 دلار باشد. شما نمی‌دانید که چه زمانی بیت کوین به بالاترین قیمت خود می‌رسد. سرمایه گذاری در این شرایط، حتی در کوتاه مدت نیز بسیار خطرناک است و منجر به تصمیمات غیرمنطقی خواهد شد. در این صورت می‌بایست سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کنید. همین امر سیگنالی برای فروش بیت کوین و رمزارزهای شماست. تنها هنگامی در رمزارزها سرمایه گذاری کنید که از عهده ضرر و زیان آن بر می‌آیید، زیرا بدون در نظر گرفتن همه جوانب ممکن است شکست بخورید.


6. امور مهمتر از بیتکوین برای شما وجود دارد!


همه ما در زندگی با دشواری‌های مالی روبه‌رو شده‌ایم. بیت کوین ممکن است یک سرمایه گذاری عالی یا تنها یک حباب باشد. مطمئناً در زندگی اموری مهمتر از بیت کوین نیز وجود دارد. چنانچه برای یک امر ضروری در زندگی، نه تعطیلات، به پول نقد نیاز دارید، بیت کوین‌تان را بفروشید، مخصوصا اگر در طولانی مدت برایتان سودآور بوده است.


7. بدون شناخت بیت کوین در آن سرمایه گذاری می‌کنید!


آیا همیشه از قیمت بیت کوین اطلاع دارید؟ مدیریت رمزارزها نیازمند توجه است. نوسانات زیاد در بازار بیت کوین و رمزارزها به همراه تغییرات تکنولوژیکی، هک، نوآوری و مقررات مختلف حاکی از آن است که بازار دائماً در حال تغییر است. قطعا شما نمی‌خواهید که ارزش دارایی‌های بیت کوین‌تان یک شبه افت کند. بنابراین، برای حفظ سرمایه گذاری طولانی مدت، بایستی با بازار همراه بوده و اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید. اگر مایل نیستید کمی از وقت خود را به طور مستمر به تحقیق درمورد بیت کوین و سایر رمزارزها اختصاص دهید، بهتر است کلاً این فعالیت را رها کرده و در پی سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت دیگری باشید که اطلاعات بیشتری در مورد آن دارید. این نشان‌دهنده زمان فروش بیت کوین‌ها یا سایر رمزارزهایتان است.


8. برای اطلاع از زمان فروش بیت کوین منتظر امداد غیبی هستید!


هیچ زمان مشخصی برای فروش بیت کوین وجود ندارد. بنابراین، هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که چه زمانی برای فروش رمزارزها مناسب است. چنانچه همه افراد اقدام به فروش نمایند، قیمت به شدت سقوط کرده و سرمایه گذاری‌تان نابود می‌شود. در معاملات ارزهای دیجیتال، بایستی به مهارت‌ها، تجربیات معامله‌گری، دانش بازار و اندکی شانس اعتماد کنید تا درک بهتری از سرمایه گذاری‌تان داشته باشید. بنابراین شما با تحقیق در بازار می‌توانید بالاترین قیمت بیت کوین را تشخیص دهید، این نشانه‌ی زمان فروش بیت کوین برای شماست!


9. سرمایه گذاری در بیت کوین هیچ منفعتی برایتان نداشته است!


شما نهایت تلاش خود را کرده‌اید. درباره‌ی رمزارزها مطالعه کرده، اهداف مورد نظرتان را تعیین نموده، به معامله‌گری پرداخته و در این حیطه سرمایه گذاری کرده‌اید، ولی باز هم، هنوز به آنچه می‌خواسته‌اید، نرسیده‌اید. قیمت بیت کوین هرگز به آنچه مد نظر شماست نخواهد رسید و شما با از دست دادن فرصت‌ها متضرر خواهید شد. انجام معاملات بیت کوین و رمزارزی برای همه افراد مناسب نیست و نوسانات این بازار می‌تواند حتی باتجربه‌ترین معامله‌گران را فریب دهد. چنانچه، پس از مدتی تجارت در حوزه بیت کوین هنوز به اهداف سرمایه‌گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت خود نرسیده‌اید، یا حتی متضرر شده‌اید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که این نوع معامله‌گری یا سرمایه گذاری را رها کرده و به دنبال فرصت‌های دیگر باشید.


10- بیت کوین را هنوز باور نکرده‌اید!


در نهایت، چنانچه به بازار رمزارزها اعتقادی ندارید، بیت کوین‌هایتان را بفروشید. حتما برای درک بیت کوین و رمزارزها تلاش خودتان را کرده‌اید، افزایش قیمت آن را بررسی نموده و تا حد ممکن از اضطراب دوری کرده‌اید. با اینهمه، این حیطه سرمایه گذاری برای شما مناسب نیست. شاید با سرمایه گذاری در حوزه رمزارزها برخی از اهدافتان محقق شده باشد، اما منفعت چندانی برایتان نداشته است. این آخرین نشانه زمان فروش بیت کوین است. بنابراین، با دنیای بیت کوین و رمزارزها خداحافظی کنید!

امیدواریم که راهنمای کوتاه ما در مورد علائم نشان‌دهنده زمان فروش بیت کوین به شما کمک کند تا بتوانید تصمیم‌گیری مناسبی در این زمینه داشته باشید. به این معنی که سرمایه گذاری در این حوزه را ادامه داده یا فعلاً از بیت کوین خداحافظی کنید. چنانچه تصمیم به فروش بیت کوین و رمزارزهایتان گرفتید، مطمئن شوید که تصمیم‌تان درست است.

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: vocal.media
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *