بلاک چین (Blockchain) چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

بلاک چین (Blockchain) چگونه کار می‌کند؟ | همتاپی

بلاک چین یا زنجیره بلاک سیستمی برای ثبت اطلاعات می‌باشد. این کلمه از ترکیب دو عبارت Block به معنی بلوک و chain به معنی زنجیره تشکیل شده است.
هر بلاک می‌تواند حاوی اطلاعاتی مانند جزئیات تراکنش‌های بلاکچین بیت کوین، جرم و جنایت های یک شخص و… باشد. بلاک‌های حاوی اطلاعات بصورت زنجیره‌ای با هم مرتبط می‌شوند و زنجیره بلاک یا بلاکچین را تشکیل می‌دهند.

هنگامی که یک تراکنش در شبکه بیت کوین انجام می‌شود جزئیات مربوط به آن تراکنش در بلاک قرار می‌گیرد. داده‌های مربوط به بلاک‌ها در یک سرور خاص ذخیره نمی‌شود و هر کامپیوتری که به شبکه متصل شود نسخه‌ای از این اطلاعات را در اختیار خواهد داشت. صحت و اعتبار اطلاعات مربوط به تراکنش در هر بلاک توسط افراد داوطلبی که با نام ماینر شناخته میشوند بررسی شده و پس از تایید  اطلاعات، بلاک به مجموعه بلاک‌های زنجیره بلاک چین اضافه می‌شود.

ماینرها علاوه بر تایید صحت تراکنش‌ها باعث می‌شوند واحدهای جدید این ارز دیجیتال به شکل منحصر بفرد و براساس برنامه‌ای از قبل تعیین شده تولید شوند. پس از تایید صحت اطلاعات ماینرها بابت مشارکتی که در شبکه دارند پاداش می‌گیرند. این پاداش شامل بیت کوین‌های تولید شده و کارمزد تراکنش‌های بلاک می‌باشد.

بلاک‌چین یا زنجیره بلاک سیستمی برای ثبت اطلاعات می‌باشد | همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم خرید و فروش بیت کوین همتا پی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. اره دیگه هر بلوک کد منحصر به فردی به نام “هش” (hash) داره و همین کد که به ما امکان میده که بتونبم بلاک‌ها رو از هم تشخیص بدیم.