آیا روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه‌دار خواهد بود؟

آیا روند صعودی قیمت بیت کوین ادامه‌دار خواهد بود؟ | همتاپی

قیمت بیت کوین بعد از فاز اصلاحی سه هفته اخیر، از اوج 25,200 دلار به 19,800 دلار کاهش یافت و یک ریزش 22 درصدی را ثبت کرد. در حال حاضر، قیمت این رمز ارز بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه (EMA) در نوسان است و کندل‌های بازگشتی کمترین قیمت لانگ (یا خرید) نیز ضعیف شدن مومنتوم نزولی را نشان می‌دهند. آیا این حمایت میانگین متحرک می‌تواند تحرکات صعودی را به بازار بیتکوین برگرداند یا فقط یک مکث موقت قبل از چرخه نزولی بعدی است؟

 شاخص ترس و طمع بیتکوین، 33 درصد است که وجود ترس در احساسات بازار را نشان می‌دهد. یک برگشت صعودی احتمالی از میانگین متحرک 200 روزه می‌تواند منجر به رشد 10 درصدی قیمت بیتکوین شود. حجم معاملات روزانه بیتکوین با رشد 92 درصدی، 43.2 میلیارد دلار است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در خلال ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین نیز شاهد سقوط ناگهانی از حمایت ترکیبی متشکل از سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد و سطح 20,500 دلار بود. انتظار می‌رفت این سقوط ناگهانی، فشار فروش را تشدید کند و قیمت بیتکوین را به سطوح پایین‌تر برساند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

با این وجود، شیب میانگین متحرک 200 روزه که روند کلی یک دارایی را نشان می‌دهد، از ریزش بیشتر بیتکوین جلوگیری کرد. طی سه روز گذشته، در چارت روزانه کندل‌های برگشتی کمترین قیمت در محدوده حمایت میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) قرار داشته‌اند که حاکی از تجمع خریداران در این سطح حمایت است.

مطالب مرتبط: بیتکوین روند هفته آینده‌ی بازار ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند

اگر فشار خرید ادامه داشته باشد، احتمالاً قیمت بیت کوین شاهد یک رالی صعودی تا مقاومت بعدی در سطح 21,500 و 22,500 دلار خواهد بود. با در نظر گرفتن منفی بودن احساسات کلی بازار، این بازگشت صعودی احتمالی تا زمان عبور قیمت از سطح 22,500 دلار، موقتی محسوب می‌شود.

 اندیکاتورهای تکنیکال تحلیل بیتکوین

شاخص قدرت نسبی (RSI): قرارگیری شیب RSI روزانه در خط گردن محدوده اشباع فروش نشان می‌دهد فعالیت فروش تریدرها بیش از حد زیاد بوده و بنابراین احتمال یک پولبک صعودی جزئی وجود دارد.

میانگین متحرک نمایی (EMA): یک تقاطع نزولی بیت میانگین‌های متحرک نمایی 20 و 50 روزه می‌تواند خریداران را به حفظ کنترل روند تشویق کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *