آیا تصمیمات فدرال رزرو باعث افت بیشتر قیمت بیت کوین خواهد شد؟

آیا تصمیمات فدرال رزرو باعث افت بیشتر قیمت بیت کوین خواهد شد؟

آیا انتشار داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده و همچنین تصمیمات سخت‌گیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در قبال استیک کردن ارزهای دیجیتال، باعث افت بیشتر قیمت بیت کوین و رسیدن آن به سطوح زیر 20 هزار دلار خواهد شد؟

اصلاح قیمت بیتکوین، تمام بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده و باعث افت ارزش کل این بازار تا مرز 1 تریلیون دلار شده است. پس از تصمیم مقامات فدرال رزرو مبنی بر افزایش نرخ‌ها و همچنین موضع منفی و سخت‌گیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نسبت به استیک کردن ارزهای دیجیتال در صرافی‌های متمرکز، قیمت بیت کوین تنها در عرض چند روز با ریزش 7 درصدی مواجه شد. در پی این اتفاق، اکنون سرمایه گذاران به دنبال اتمام اصلاح قیمت بیت کوین و خرید در کف قیمت هستند.

در ماه ژانویه (اولین ماه سال میلادی)، سرمایه گذاران بسیاری وارد بازار ار های دیجیتال شده و مقدمات بهبود شرایط بازار را فراهم کردند. پس از آن نیز همین گروه منتظر اصلاح قیمت بیتکوین و خرید مجدد بودند، اما ریزش شدید قیمت‌ها در بازار، باعث تغییر جو بازار و نگرش این دسته از سرمایه گذاران شده است.

مطالب مرتبط: کیف پول بیت کوین از خواب زمستانی ۱۱ ساله بیدار می‌شود

هنگامی که قیمت بیت کوین به سطح 23 هزار دلار رسید، یکی از تحلیلگران مطرح ارزهای دیجیتال به نام مایکل ون د پوپ (Michael van de Poppe)، افت قیمت بیتکوین تا محدوده 21,700 را به درستی پیش بینی کرده بود. او اخیراً نیز تحلیل جالبی را در مورد اصلاح بیتکوین و زمان مناسب برای خرید منتشر نموده است.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

در نمودار روزانه، قیمت بیتکوین همچنان در مسیر اصلاح قرار داشته و ممکن است حمایت 21 هزار دلار را لمس کند. این همان ناحیه ورودی است که سرمایه گذاران باید آن را با احتیاط تحت نظر داشته باشند. با این حال، تداوم احساسات و جو منفی در بازار می‌تواند باعث افت قیمت بیتکوین به سطح 19,700 دلار شود.

پس از اقدام سرمایه گذاران به خرید بیت کوین در این ریزش، احتمالا شاهد افزایش قیمت بیتکوین تا 25 هزار دلار خواهیم بود.

در واقع با توجه به قرار گرفتن قیمت بیتکوین در کف قیمت، اکنون زمان مناسبی برای توجه و در نظر گرفتن پوزیشن‌های خرید (Long) است. یکی از رویداد‌های مورد انتظار و تاثیرگذار در روند قیمت بیتکوین، انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای ماه ژانویه است. جالب اینجاست که احتمالا انتشار این خبر در روز سه شنبه، باعث سقوط آزاد نرخ تورم و در نتیجه افزایش سریع قیمت بیتکوین خواهد شد.

کاهش تاثیرگذاری رویداد‌های اقتصاد کلان بر روی قیمت بیت کوین

می‌توان گفت قیمت بیت کوین نسبت به تمام رویداد‌های اقتصاد کلان، به جز تورم مصون شده است. به اعتقاد کارشناسان، اصلاح قیمت بیت کوین کوتاه مدت خواهد بود، مگر اینکه شاخص‌های اقتصاد خرد تغییر کنند و بورس نزدک (NASDAQ) نیز مسیر متفاوتی را در پیش بگیرد.

از سوی دیگر، شاخص دلار (DXY) پس از رسیدن به سطح حمایت، دوباره در حال افزایش است. افزایش و عبور این شاخص از محدوده 103.5 و همچنین جو منفی ایجاد شده در بازار ارز های دیجیتال، باعث اعمال فشار بر روی قیمت بیتکوین خواهند شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *