آیا قیمت ریپل (XRP) به زودی به ۰.۵ دلار می‌رسد؟

آیا قیمت ریپل (XRP) به زودی به 0.5 دلار می‌رسد؟ | همتاپی

نمودار قیمت ریپل (XRP) همگام با کلیت بازار در یک روند نزولی قرار دارد. اما به نظر می‌رسد می‌توان از یک روند صعودی کوتاه مدت در ادامه مسیر این توکن سود برد. به نظر شما چطور ممکن است با وجود الگوی پرچم در طول یک روند نزولی، انتظار افزایش قیمت داشت؟ با ما همراه باشید.

 در میان اصلاحات مداوم بازار ارزهای دیجیتال، نمودار نزولی قیمت ریپل شکل گیری یک الگوی پرچم را نشان می‌دهد. 

همانطور که می‌دانید، الگوی پرچم حکایت از ادامه‌ی روند دارد. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که یک حرکت قوی قیمت در یک جهت (صعودی و نزولی) با یک دوره تثبیت همراه شود. باتوجه به توضیح فوق و بررسی نمودار قیمت ریپل،  قیمت این ارزدیجیتال در حال حاضر در فاز تثبیت الگوی پرچم قرار دارد و منتظر شکست می‌باشد. 

در ژانویه 2023، قیمت توکن XRP به 0.433 دلار رسید که بالاترین قیمت در دو ماه و نیم گذشته بود. با این حال، با افزایش احساس عدم اطمینان در بین فعالان بازار ارزهای دیجیتال، قیمت ریپل همراه با برخورد به سطح مقاومت فوق الذکر کاهش یافت.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

مجموعه‌ای از سقف‌ها و کف‌های پایین‌تر نشان دهنده‌ی فروش پایدار است. پول‌بک نزولی که در نمودار مشاهده می‌شود نیز بخشی از الگوی پرچم است. در این دوره، فعالان بازار منتظرند تا قیمت در کانال تثبیت شده و سپس روند صعودی را دوباره از سر بگیرد. این مسئله می‌تواند منجر به کاهش نوسانات و کاهش حجم معاملات شود.

مطالب مرتبط: آیا قیمت ریپل می‌تواند از سطح ۰.۴۳ دلار عبور کند؟

در زمان انتشار این خبر، این توکن با قیمت 0.3827 دلار خرید و فروش می‌شود. همچنین نشانی از معکوس شدن روند نزولی را با نزدیک شدن به سطح حمایت 0.371 دلاری دارد. بنابراین، در صورت پیدایش این روند صعودی، توکن XRP ممکن است در روزهای آینده بتواند به صورت موقت سودآوری داشته باشد.

با این حال، تحت تأثیر الگوی پرچم، قیمت XRP به احتمال زیاد خط روند بالایی را می‌شکند. هدف بالقوه‌ی این روند، ارتفاع میله پرچم است که در تصویر نشان داده شده است. بنابراین، این روند صعودی پس از شکستن خط مقاومت ممکن است قیمت XRP را از مرز 0.433 دلار فراتر برده و به سقف 0.5 دلار برساند.

 اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

میانگین متحرک (EMA): با توجه به ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال، نمودار قیمت ریپل از میانگین متحرک نمایی 20، 50 و 100 روزه پایین‌تر آمده که شرایط خوبی را برای فروشندگان ایجاد کرده است.

مکدی (MACD): خطوط MACD (آبی) و سیگنال (نارنجی) که در حال حرکت رو به پایین و فاصله گرفتن از هم هستند، فروش پایدار و احتمالِ اصلاح طولانی مدت را برجسته می‌کنند.

 سطوح روزانه قیمت ریپل

قیمت لحظه‌ای ریپل: 0.382 دلار

روند: صعودی

نوسانات: زیاد

مقاومت کلیدی: 0.395 دلار و 0.443 دلار

حمایت کلیدی: 0.374 دلار و 0.33 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ریپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *