آیا با وجود عدم قطعیت در بازار، قیمت اتریوم به ۲,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

قیمت اتریوم طی سه هفته گذشته، در یک فاز تثبیت قرار گرفته بود و بین سطوح 1,677 تا 1,500 دلار در نوسان بود. در حال حاضر، خرید و فروش اتریوم با نرخ 1,631 دلار انجام می‌شود و همچنان مقاومت کلیدی 1677 دلارمانع افزایش قیمت آن شده است. این فشار فروش پیش‌روی اتر می‌تواند منجر به یک اصلاح طولانی‌مدت شود اما محدوده باریکی که بخشی از الگوی فنجان و دسته است، انسجام روند صعودی را حفظ می‌کند.

 به لحاظ تئوری، الگوی فنجان و دسته یک الگوی بازگشتی صعودی است که بعد از بریک اوت مقاومت خط گردن آن، یک رالی صعودی قابل توجه آغاز می‌شود. مقدار اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان بالای خط میانی در نوسان است که نشان دهنده صعودی ماندن احساسات بازار است.

حجم معاملات روزانه اتریوم با افت 3.2 درصدی، 5.8 میلیارد دلار است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

پرایس اکشن سه ماه اخیر اتریوم، شکل‌گیری الگوی فنجان و دسته را نشان می‌دهد. این تحرکات قیمت، یک ریکاوری پیوسته U شکل یا همان «فنجان» و بعد از آن، یک فاز تثبیت جزئی یا «دسته» را نشان می‌دهد. همانطور که قبلاً گفتیم، قیمت اتر در حال حاضر در فاز تثبیت جزئی یا به عبارتی قسمت دسته قرار دارد.

مطالب مرتبط:  آیا این هفته باید منتظر کاهش قیمت اتریوم و بیت کوین باشیم؟

چارت روزانه اتر در روز دوم و چهارم فوریه، ریجکت قیمت بالاتر ازمقاومت 1,677 دلار را نشان می‌دهد که حاکی از تداوم دفاع فروشندگان از این مقاومت است. بنابراین در صورت تداوم فشار فروش، احتمالاً قیمت اتر از این مقاومت عقب‌نشینی کرده و به تثبیت در یک محدوده باریک ادامه می‌دهد.

پس تریدرهایی که دنبال فرصت برای خرید اتریوم هستند، باید تا عبور قیمت از مقاومت خط گردن 1,677 دلار صبر کنند. بسته شدن یک کندل روزانه بالاتر از این سقف نیز می‌تواند مومنتوم صعودی محصور شده را آزاد کند.

در یک سناریوی صعودی مطلوب، این بریک اوت می‌تواند قیمت اتر را به اهداف 1,800، 2,000 و 2,300 دلاری برساند.

در مقابل، اگر اتریوم علیرغم این فاز تثبیت به زیر 1,500 دلار سقوط کند، احتمالاً قیمت وارد یک دوره اصلاح خواهد شد.  

 اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

 شاخص قدرت نسبی (RSI): شیب رو به کاهش RSI روزانه، به فرسودگی مومنتوم صعودی اشاره دارد و روند سایدوی طولانی‌مدت را تقویت می‌کند.

میانگین متحرک نمایی (EMA): تجمع میانگین متحرک نمایی 50 و 200 روزه در سطح 1,500 دلار، یک محدوده عالی برای ورود خریداران ایجاد می‌کند.

 سطوح روزانه قیمت اتریوم

 قیمت لحظه‌ای اتریوم: 1656 دلار

روند: نزولی

نوسان: متوسط

سطوح مقاومت کلیدی: 1,680 و 1,800 دلار

سطوح حمایت کلیدی: 1,500 و 1,370 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *