آیا کاردانو با اصلاح ۱۵ درصدی مواجه می‌شود؟

آیا کاردانو با اصلاحی ۱۵ درصدی مواجه می‌شود؟ | همتاپی

قیمت کاردانو در چهار هفته ابتدایی سال ۲۰۲۳ همواره در حال رشد بوده است. این ارز دیجیتال در مقایسه با کف ۰.۲۴۳ دلاری خود در ماه ژانویه (دی) ۶۶.۶ درصد رشد کرد و به مقاومت روانی ۰.۴ رسیده است.

کاردانو در این مدت حتی توانست مقاومت الگوی کنج نزولی هفت‌ ماهه خود را بشکند و به روند صعودی خود ادامه دهد؛ هرچند که این اتفاق باعث شد بسیاری از معامله‌گران به آینده کاردا‌نو امیدوار شوند، تحلیل قیمت این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که کاردانو همچنان با تهدید مهم مواجه است. 

بررسی قیمت کاردانو در دو هفته انتهایی ژانویه (دی) نشان می‌دهد که یک گوه نزولی در نمودار آن ایجاد شده است. این الگو کاردا‌نو را بین دو خط روند همگرا افزایش داد و هم‌اکنون به‌سختی در تلاش است آن را به اوج جدیدی برساند.

نمودار قیمت کاردانو به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت کاردا‌نو به دلار. منبع: تردینگ ویو

در تحلیل تکنیکال، الگوی مذکور یک الگوی ادامه‌دهنده معروف و نزولی است. پس از ایجاد این الگو نیز فشار فروش ارزهای دیجیتال با هدف شکسته شدن خط حمایتی موجود در آن تشدید می‌شود. از طرفی، هنگام نگارش این خبر قیمت کاردا‌نو در محدوده ۰.۳۷ دلار قرار داشته و در یک روز گذشته بیش از 1.17 درصد کاهش یافته است.

احتمال اینکه کندل ۴ساعته کاردا‌نو در پایین خط حمایتی الگوی مذکور بسته شود، زیاد است. در این صورت، فروشندگان با یک مقاومت بیشتر مواجه می‌شوند و می‌بایست آن را هم از بین ببرند تا به هدف خود برسند.

 با توجه به اندازه این الگوی نزولی، در صورت شکسته شدن حمایت مذکور قیمت کاردانو ممکن است ۱۵ درصد کاهش یابد و دوباره به محدوده حمایتی ۰.۳۲۵ دلار برسد.

مطالب مرتبط: ۵۰ هزار کیف پول‌ جدید به اکوسیستم کاردانو اضافه شده است

با این اوصاف، این اصلاح موقت می‌تواند برای روند کلی و صعودی کاردا‌نو مفید باشد و به پایدارتر شدن محدوده‌های قیمتی جدید کمک کند.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

شاخص قدرت نسبی (RSI): هنگام رشد قیمت‌ها، کاهش شیب RSI نشان می‌دهد که روند صعودی ارزهای دیجیتال ضعیف شده است. در نتیجه، واگرایی نزولی RSI نشان‌ می‌دهد که احتمال ایجاد یک پول‌بک نزولی زیاد است.

میانگین متحرک نمایی (EMA): روند صعودی EMA بیست، پنجاه و صد روزه می‌تواند حمایت داینامیک خوبی را برای کاردانو ایجاد کند.

نواحی قیمتی مهم قیمت کاردانو:

قیمت کاردانو در بازار آنی: ۰.۳۷ دلار

روند: نزولی

نوسانات: زیاد

مقاومت‌های کلیدی: ۰.۴ و ۰.۴۲۶ دلار

حمایت‌های کلیدی: ۰.۳۵۵ و ۰.۳۳ و ۰.۳۲۶ دلار

برای دریافت آخرین تحلیل‌های کاردانو، به صفحه تحلیل و پیش بینی کاردانو مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش کاردانو صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *