چرا باید انتظار افزایش قیمت ریپل (XRP) را داشته باشیم؟

چرا باید انتظار افزایش قیمت ریپل (XRP) را داشته باشیم؟

اصلاحات پیاپی قیمت ریپل (XRP) زیر سایه‌ی الگوی پرچم اتفاق می‌افتد. حتما می‌دانید که این الگو در این شرایط باعث می‌شود روند کوتاه مدت اصلاح قیمت در نهایت تبدیل به روندی صعودی شود؛ زیرا این الگو منجر به پایداری روند صعودی پس از عبور قیمت از خط مقاومت می‌شود.

در زمان انتشار این خبر، قیمت کوین ریپل 0.395 دلار است که در تایم فریم روزانه 0.55% افزایش قیمت داشته است. با این حال، بدون در نظر گرفتن تأثیر الگوی پرچم، سه دلیل وجود دارد که چرا قیمت XRP ممکن است افزایش قابل توجهی در سال 2023 داشته باشد. در ادامه به شرح این سه دلیل خواهیم پرداخت. 

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

شکل گیری الگوی صعودی در نمودار قیمت ریپل

قیمت ریپل در نمودار تایم فریم هفتگی، شکل گیری یک الگوی کف دوقلو را نشان می‌دهد. این الگو اغلب در کف بازار مشاهده می‌شود و می‌تواند منجر به رشد قابل توجه قیمت شود.

نمودار هفتکی قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار هفتکی قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

در طول شکل‌گیری این الگو، قیمت‌ها از حمایت خود دو بار بازگشتند که نشان‌دهنده انباشت زیاد این توکن توسط معامله‌گران است. در دوره اخیر که شرایط بازار ارزهای دیجیتال کمی بهتر شده است، قیمت XRP از منطقه حمایت 0.311-0.371 دلار برگشت و در حال حاضر بال راست این الگو را تشکیل داده است.

به صورت ایده آل، این الگوی صعودی ممکن است قیمت را به مقاومت 0.55 دلاری در خط گردن برساند. به هر حال، خارج شدن از خط گردن باعث ایجاد الگوی صعودی و تشدید فشار خرید در بازار خواهد شد.

قیمت ریپل نزدیک به یک ناحیه حمایت قوی

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، سطح 0.311-0.371 دلاری، سطح حمایت از الگوی کف دوقلو را تشکیل می‌دهد. طی هفت ماه گذشته، قیمت ریپل از حمایت ذکر شده بازگشته است. این مسئله نشان می‌دهد خریداران در این سطوح به انباشت پرداخته و مانع از سقوط قیمت به زیر این سطح می‌شوند.

بازگشت‌های متعدد نشان می‌دهد که این سطح مانع از پایین آمدن قیمت توسط فروشندگان تهاجمی بازار شده است. بنابراین، خریدارانی که منتظر فرصتی برای ورود هستند، می‌توانند در حدود قیمتی 0.311-0.371 دلار خرید خود را انجام دهند.

 سیگنال صعودی اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال ارزهای  دیجیتال

با وجود این که قیمت ریپل در حال حاضر در وضعیت سایدوی قرار دارد، اندیکاتور RSI برای توکن ریپل سیگنالی برای صعود قیمت ارائه می‌دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شاخص تحلیل تکنیکال محبوب است که برای اندازه‌گیری قدرت پرایس اکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شاخص از طریق مقایسه‌ی میزان سودها با زیان‌های اخیر آن عمل می‌کند.

بنابراین، واگرایی صعودی در شیب شاخص RSI، نشان‌دهنده افزایش فشار خرید در سطح حمایت 0.311-0.371 دلار است. همچنین این شاخص نیز بر احتمال پیروی تریدرها از الگوی کف دوقلو تاکید می‌کند.

سطوح مقاومت کلیدی: 0.422 دلار و 0.55 دلار

سطوح حمایت کلیدی: 0.38 دلار و 0.361 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ریپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *