احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا سطح ۲۰ هزار دلار وجود دارد

احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا سطح ۲۰ هزار دلار وجود دارد

بعضی از تحلیلگران صنعت ارزهای دیجیتال باور دارند که هرچند قیمت بیت کوین به‌تازگی به زیر سطح ۲4,۰۰۰ دلار رسیده است و اکنون با قیمت 23,000 دلار خرید و فروش می‌شود، روند این ارز دیجیتال همچنان نزولی خواهد بود.

در چه صورتی قیمت بیتکوین به ۲۰ هزار دلار می‌رسد؟

مایکل ون دی پوپ (Michael van de Poppe)، کارشناس مشهور بازار ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی خود را با اشاره به این نکته آغاز کرده که قیمت بیت کوین در ابتدای هفته کمی کاهش یافته است. او تأکید کرده است که در این هفته آمارهای اقتصادی مهم کشور آمریکا منتشر می‌شود و کسب‌وکارهای فعال در صنعت فناوری نیز گزارش‌های مربوط به درآمدهای خود را ارائه خواهند کرد. ون دی پوپ می‌گوید که به احتمال زیاد این دو عامل بر قیمت بیتکوین تأثیر خواهند گذاشت.

طبق پیش‌بینی‌های او، قیمت بیتکوین مانند سال ۲۰۲۱ احتمالاً برای مدت کوتاهی به رشد خود ادامه می‌دهد، اما سپس به روند نزولی خود بازمی‌گردد و تا ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

اگر فروشنده‌ها قیمت این ارز دیجیتال را به زیر ۲۲,۸۰۰ دلار برسانند، روند نزولی قیمت بیتکوین احتمالاً تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (در محدوده ۲۱,۷۱۶ دلار) و سپس تا حمایت روانی آن (در محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار) ادامه می‌یابد.

مطالب مرتبط: پایان عدم قطعیت قیمت بیت کوین؛ آیا قیمت ۲۵ هزار دلار در راه است؟

اگر قیمت بیتکوین پس از رسیدن به محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار دوباره به سمت بالا برگردد، نشان می‌دهد که خریداران توانسته‌اند سطح مذکور را به حمایت تبدیل کنند. در این صورت، احتمال این که قیمت بیتکوین به ۲۵,۲۱۱ دلار برسد، افزایش می‌یابد.
اگر قیمت بیتکوین از محدوده ۲۵,۲۱۱ دلار هم عبور کند، قیمت آن احتمالاً افزایش می‌یابد و به ۳۰,۰۰۰ تا ۳۲,۰۰۰ دلار می‌رسد. در نتیجه، به احتمال زیاد فروشندگان با تمام توان خود از این سطح محافظت می‌کنند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: واحد تیم خرید و فروش بیت کوین  صرافی ارز دیجیتال همتا پی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *