احتمال تداوم روند صعودی علی رغم کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۲۲ هزار دلار 

روند صعودی قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر اعتماد و احساسات سرمایه‌گذاران را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. این تغییر حرکت مثبتی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده و نشانه‌های آغاز یک بازار صعودی را به نمایش گذاشته است.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت بیت کوین

محدوده ۲۵ هزار دلار مهم‌ترین مقاومت بیتکوین در هشت ماه گذشته بوده است. این ارز دیجیتال اخیراً تلاش کرده از محدوده مذکور عبور کند؛ اما شکست خورده و وارد مرحله اصلاح و تثبیت شده است.

با این حال، بعد از یک رشد ناگهانی، ظهور چنین اصلاحی که معمولاً با ایجاد چند پول‌بک همراه می‌شود، برای تداوم روند صعودی بیتکوین ضروری است.  

در نتیجه، سقوط اخیر بیت کوین را می‌توانیم یک مرحله اصلاحی برای پول‌بک آن به خط روند نزولی شکسته‌شده، حذف پوزیشن‌های معاملاتی افراطی در بازار آتی و آغاز یک روند صعودی دیگر در نظر بگیریم.

مطالب مرتبط: آیا تصمیمات فدرال رزرو باعث افت بیشتر قیمت بیت کوین خواهد شد؟

با این حال، ناحیه ۲۱ هزار دلار و میانگین متحرک۵۰ روزه بیت کوین که هم‌اکنون در محدوده ۲۰,۳۰۰ دلار قرار دارد، حمایت‌های اولیه این ارز دیجیتال محسوب می‌شوند و می‌توانند اهداف بعدی روند نزولی اخیر آن باشند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روانه قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل تکنیکال نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین

در بازه زمانی چهارساعته، بیتکوین پس از عبور از مقاومت مهم ۲۵ هزار دلار وارد یک روند صعودی جزئی شده است. در این ناحیه، سفارشات توقف فروش بیت کوین هم به زیر حمایت مهم ۲۲,۳۰۰ دلار رسیده‌اند.

معمولاً ارزهای دیجیتال قبل از ادامه روند صعودی خود دوست دارند سفارشات توقف فروششان را به زیر سطوح حمایتی مهم خود در روندهای اصلاحی برسانند.

علاوه بر این، پس از سقوط قیمت بیتکوین در روزهای اخیر، قیمت این ارز دیجیتال به ناحیه حمایت مهمی رسیده است. این سطوح حمایتی محدوده‌های ۲۱ هزار دلار و ناحیه فیبوناچی بین ۰.۳۸۲ (۲۱,۶۰۴ دلار) و ۰.۵ (۲۰,۷۸۵ دلار) محسوب می‌شوند.

در نتیجه، بیت کوین با ناحیه حمایتی مهمی روبه‌رو است و می‌تواند با استفاده از آنها در روزهای آینده روند صعودی جدیدی را شروع کند.

نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار چهار ساعته قیمت بیتکوین. منبع: تردینگ ویو

تحلیل درون‌زنجیره‌ای بیتکوین

روند صعودی قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر باعث شد که بسیاری از سرمایه‌گذاران باور کنند بازار نزولی ارزهای دیجیتال بلاخره به اتمام رسیده است. از طرفی، هولدرهایی که در چند ماه گذشته در ضرر بوده‌اند، دوباره به سود رسیده‌اند. با این حال، معامله‌گران همچنان جوانب احتیاط را رعایت می‌کنند؛ چراکه این روند صعودی می‌تواند تنها یک تله گاوی در بازار نزولی باشد.

شاخص «SOPR» برای هولدرهای کوتاه‌مدت بیتکوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

شاخص «SOPR» برای هولدرهای کوتاه‌مدت بیتکوین. منبع: کریپتوکوانت

در نمودار زیر می‌توانید شاخص «SOPR» را برای هولدرهای کوتاه‌مدت مشاهده کنید. این شاخص نسبت سود محقق‌شده معامله‌گرانی را اندازه‌گیری می‌کند که ارزهای دیجیتال خود را در ۶ ماه گذشته خریداری کرده‌اند. مقادیر کم‌تر از ۱ نشان‌دهنده زیان تحقق‌یافته و مقادیر بیشتر از ۱ نشان‌دهنده سود تحقق‌یافته است.

همان‌طور که می‌بینید، هولدرهای کوتاه‌مدت بیتکوین که این ارز دیجیتال را در قیمت‌های پایین انباشت کرده‌ بودند، بعد از روند صعودی اخیر به سود رسیده‌اند.

به سود رسیدن سرمایه‌گذاران مذکور مطلقاً نشانه بدی نیست؛ اما این شاخص هم‌اکنون به ناحیه‌ای رسیده است که وقتی قیمت بیت کوین به ۶۹,۰۰۰ دلار رسیده بود، در آن قرار داشت. در صورتی که تقاضای موجود پاسخ‌گوی فشار فروش این سرمایه‌گذاران نباشد، بیتکوین ممکن است به روند اصلاحی خود ادامه دهد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *