اهمیت بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار اتریوم؛ تحلیل ۲۷ تیر

احتمال ریزش قیمت اتریوم |‌ همتاپی

قیمت لحظه ای اتریوم روز گذشته به زیر سطح ۱۹۰۰ دلار رسید و طبق تحلیل‌های موجود، امکان کاهش قیمت این ارز دیجیتال تا محدوده ۱۸۲۵ دلار وجود دارد.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

 اتریوم روز گذشته وارد روند نزولی جدیدی شد و با رسیدن به سطح ۱۸۷۵ دلار آن را آزمایش کرد. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در پایین محدوده مهم ۱۹۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. 

یک روند نزولی متصل به مقاومت ۱۹۱۰ دلار هم در نمودار ساعتی ETH ایجاد شده است. اگر قیمت این ارز دیجیتال در زیر مقاومت ۱۹۰۰ دلار یا ۱۹۴۰ دلار باقی بماند، ممکن است با سقوط بیشتری مواجه شود.

قیمت اتریوم بیش از پیش کاهش می‌یابد

اتریوم روند صعودی جدیدی را در هفته‌های گذشته شروع کرده و حتی از مقاومت ۱۹۵۰ دلار هم عبور کرده بود. سپس این ارز دیجیتال تلاش کرد که در بالای سطح ۱۹۵۰ تثبیت شود.

با این وجود، قیمت ETH پس از مدتی کاهش یافت و به نزدیکی سطح ۱۹۴۳ دلار رسید و حتی به زیر منطقه حمایتی ۱۹۰۰ دلار سقوط کرد. کف اتریوم در هفته گذشته در نزدیکی سطح ‍۱۸۷۵ دلار بود و این ارز دیجیتال هم‌اکنون در تلاش است تا باز هم رشد کند. گفتنی است که اتریوم در ۲۴ ساعته گذشته ابتدا از سطح ۱۸۹۰ و سپس از سطح ۱۹۰۰ دلار عبور کرده است.

اتریوم در حال حاضر در بالای ناحیه ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۴۳ تا کف ۱۸۷۵ دلار)، محدوده مهم ۱۹۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد.

نمودار ساعتی اتریوم |‌ همتاپی

نمودار ساعتی اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن
 

اولین مقاومت اتریوم در روند صعودی، نزدیکی سطح ۱۹۱۰ دلار است . علاوه بر این روند نزولی مذکور در نزدیکی مقاومت ۱۹۱۰ دلار در نمودار ساعتی ETH هم مقاومت دیگر آن محسوب می‌شود. گفتنی‌ست که این روند در نزدیکی سطح ۶۱.۸ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۴۳ تا کف ۱۸۷۵ دلار) قرار دارد.

با این وجود، اولین مقاومت مهم اتریوم سطح ۱۹۵۰ دلار است که با عبور از آن می‌تواند به مقاومت ۱۹۸۵ دلار برسد. مقاومت مهم بعدی ETH هم در نزدیکی سطح ۲۰۳۰ دلار است. در صورت تداوم روند صعودی مذکور، اتریوم می‌تواند به سمت مقاومت ۲۱۲۰ دلار و یا حتی ۲۲۰۰ دلار حرکت کند.

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم از مقاومت ۱۹۱۰ دلار عبور نکند، ممکن است دوباره کاهش پیدا کند. در این صورت، اولین حمایت این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۸۹۰ دلار قرار دارد.

البته سطح ۱۸۷۵ دلار اولین حمایت مهم ETH محسوب می‌شود که با رسیدن به زیر آن ممکن است بیشتر کاهش یابد. حمایت مهم بعدی این ارز دیجیتال هم در نزدیکی سطح ۱۸۲۵ دلار است و در صورت تداوم این روند نزولی ممکن است در کوتاه‌مدت به سطح ۱۷۸۰ دلار برسد.

مطالب مرتبط: ۶۶ درصد سود اتریوم تقدیم به کسانی که از ابتدای ۲۰۲۳ همراه بوده‌اند

شاخص‌های تکنیکال

جدیدترین پیش بینی قیمت اتریوم از نگاه شاخص های تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (MACD) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۷۵ دلار 

مهم‌ترین مقاومت: ۱۹۱۰ دلار

آیا اتریوم در کوتاه مدت به 1780 دلار خواهد رسید؟ پیش‌بینی خود از قیمت اتریوم را در بخش کامنت‌ها ثبت کنید.
(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *