پایان عدم قطعیت قیمت بیت کوین؛ آیا قیمت ۲۵ هزار دلار در راه است؟

قیمت بیت کوین پس از رشد خیره‌کننده خود در سه هفته اول سال ۲۰۲۳، به پایین محدوده ۲۳,۴۰۰ دلار حرکت کرد. پس از مرحله تثبیتی که در ادامه این اتفاق ایجاد شد، فشار خریداران کمی تعدیل یافت و روند صعودی بعدی این ارز دیجیتال آغاز شد. به نظر می‌رسد خریداران این ارز دیجیتال آماده یک روند صعودی دیگر هستند و قصد دارند آن را از مقاومت ۲۳,۴۰۰ دلاری خارج کنند.

همان‌طور که گفتیم، قیمت بیتکوین در سه هفته اول سال ۲۰۲۳ کمی رشد کرد. این ارز دیجیتال در مقایسه با کف ۱۶,۴۹۹ دلاری خود در ماه ژانویه (دی)، ۴۲ درصد رشد کرده و اخیراً به محدوده ۲۳,۴۰۰ دلار رسیده است.

با این حال در هفته چهارم، نوسانات قیمت بیتکوین جهت خاصی نداشت و این ارز دیجیتال تلاش کرد تا از از مقاومت ۲۳,۴۰۰ دلاری خود عبور کند. دنباله‌های بلند موجود در دو طرف کندل‌های روزانه بیتکوین هم نشان می‌دهد که معامله‌گران درگیر عدم قطعیت خود هستند. 

قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

کندل رد (rejection candle) موجود در نمودار قیمت بیتکوین نیز نشان دهنده کاهش حرکت صعودی بوده و یک تثبیت جزئی بین مقاومت مذکور و حمایت ۲۲,۵۰۰ دلاری ایجاد کرده است. در هر حال، این تثبیت برای قیمت بیتکوین اهمیت زیادی داشت و خرید بیشتری را برای این ارز دیجیتال به ارمغان آورد.

علاوه بر این، جریان ورودی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به طور قابل‌توجهی افزایش یافت و زمینه رشد 2.25 درصدی آن را فراهم کرد.

مطالب مرتبط: افزایش فروش بیتکوین توسط هولدرهای کوتاه مدت؛ واکنش قیمت بیت کوین چیست؟

کندل صعودی بلندی که از مقاومت ۲۳,۴۰۰ دلاری عبور کرده، نشان‌دهنده آزاد شدن روند صعودی قیمت بیت کوین است. اگر کندل روزانه این ارز دیجیتال بالاتر از مقاومت مذکور بسته شود، این محدوده به منطقه حمایتی خوبی تبدیل می‌شود و روند صعودی بیتکوین را تقویت می‌کند.

پس از شکسته شدن مقاومت ۲۳,۴۰۰ دلاری، قیمت بیتکوین احتمالاً با رشدی ۵.۳ درصدی به مقاومت روانی ۲۵,۰۰۰ دلار می‌رسد.

در غیر این صورت، اگر کندل روزانه قیمت بیتکوین دوباره در زیر مقاومت ۲۲,۵۰۰ دلار بسته شود، تثبیت این ارز دیجیتال برای چند جلسه معاملاتی دیگر ادامه می‌یابد.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین

شاخص قدرت نسبی (RSI): RSI نمودار روزانه بیتکوین در ناحیه صعودی قرار دارد و نشان می‌دهد که فشار خرید این ارز دیجیتال همچنان بالا است. به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک اصلاح بیشتری در انتظار RSI باشد. 

 میانگین متحرک نمایی (EMA): میانگین‌های متحرک نمایی ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ روزه بیتکوین، صعودی هستند و ممکن است بتوانند حمایت متحرک خوبی را در صورت پول‌بک احتمالی قیمت بیتکوین فراهم کنند.

سطوح قیمتی مهم موجود در نمودار روزانه بیت کوین:

قیمت بیت کوین در بازار اسپات: ۲۳,۵۲۲ دلار

روند: صعودی

نوسان: بالا

مقاومت‌ها: ۲۵,۰۰۰ و ۲۸,۰۰۰ دلار

حمایت‌ها: ۲۳,۴۰۰ و ۲۲,۵۰۰ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *