پیش‌بینی قیمت شیبا اینو: اهداف بعدی قیمت شیبا اینو کدام است؟

پیش‌بینی قیمت شیبا اینو: اهداف بعدی قیمت شیبا اینو کدام است؟

بلاتکلیفی احتمالاً بهترین کلمه‌ای است که برای توصیف وضعیت بازار ارزهای دیجیتال می‌توان از آن استفاده کرد؛ چراکه روند اکثر دارایی‌ها همچنان صعودی است اما شاخص‌هایی مهمی مثل «DXY» نشان می‌دهند که دارایی‌های پرریسک در شرایط خوبی قرار ندارند.

روند نگران‌کننده شاخص DXY

شاخص DXY که ارزش دلار آمریکا را با سبدی از ارزهای فیات مقایسه می‌کند، در سه روز معاملاتی گذشته بیش از ۲ درصد افزایش یافته است. مسئله این است که رشد ارزش دلار آمریکا معمولاً تأثیر منفی بر بازار ارزهای دیجیتال و بقیه دارایی‌های پرریسک می‌گذارد.

وقتی دلار آمریکا تقویت می‌شود، خرید دارایی‌های پرریسکی مثل ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران خارجی گران‌تر می‌شود. در نهایت، تقاضای برای این دارایی‌ها و احتمالاً قیمت آنها کاهش می‌یابد؛ چراکه افزایش شاخص DXY و فرار سرمایه‌گذاران از بازارهای پرریسک فشار فروش آن‌ها را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، افزایش شاخص DXY در زمانی رخ داده است که نشانه‌هایی از روندهای نزولی در بازار ارزهای دیجیتال دیده می‌شود. در حال حاضر، بیشتر ارزهای دیجیتال قدرت خود را از دست داده‌اند و وارد یک بن‌بست شده‌اند.

چالش‌های پیش روی شیبا اینو

قیمت شیبا اینو (SHIB) در چند روز اخیر با رشدی ۲۰ درصدی مواجه شده و اهداف جدیدی را برای خود در نظر گرفته است.

هدف اول شیبا اینو قیمت ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار است که مقاومت روانی قوی پیش روی این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. این سطح اهمیت زیادی برای شیبا اینو دارد، چرا که در گذشته چندین بار به آن برخورد کرده اما نتوانسته است از آن عبور کند. اگر شیبا اینو بتواند از این محدوده با مؤفقیت عبور کند، شرایط موردنیاز برای رشد بیشتر قیمت این ارز دیجیتال فراهم می‌شود.

هدف دوم شیبا اینو ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار است که در اوت ۲۰۲۲ (مرداد) به آن برخورده کرده بود؛ اما نتوانست از این محدوده عبور کند. این هدف مقاومت مهم و بزرگی برای شیبا اینو محسوب می‌شود؛ اما اگر بتواند آن را بشکند، می‌تواند به روند صعودی پایداری برسد.

نمودار قیمت شیبا به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت شیبا به دلار. منبع: تریدینگ ویو

سومین و آخرین هدف شیبا اینو ۰.۰۰۰۰۲۵ دلار است. این محدوده آخرین سطحی است که شیبا اینو قبل از سقوط بزرگ ۷۰ درصدی خود به آن رسیده بود. سطح مذکور اوج روند صعودی قبلی محسوب می‌شود و اگر شیبا اینو بتواند به آن برسد، می‌تواند روند صعودی خود را آغاز کند.

نهنگ‌ها ۸.۷ تریلیون توکن شیبا اینو را در شش روز گذشته انباشت کرده‌اند

داده‌های وب‌سایت وال‌استیتس (WhaleStats) که کیف‌پول‌های بزرگ بلاکچین‌هایی مثل اتریوم و بایننس چین را ردیابی می‌کند، نشان می‌دهد که ۱۰۰ نهنگ بزرگ اتریوم از اول فوریه (۱۲ بهمن) در حال انباشت شیبا اینو بوده‌اند.

موجودی شیبا اینو کیف پول ارز دیجیتال نهنگ‌ها | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

موجودی شیبا اینو کیف پول ارز دیجیتال نهنگ‌ها. منبع: وال استیت

شیبا اینوهای انباشته‌شده توسط این نهنگ‌ها در این مدت از ۵۹۹ میلیون دلار به ۷۲۸,۹۸۱,۳۹۹ دلار افزایش یافته است. این مقدار معادل ۸,۷۴۹,۱۴۵,۵۹۱,۲۵۰ توکن شیبا اینو می‌باشد.

مطالب مرتبط: جشن توییتری سرمایه‌گذاران شیبا پس از رشد ۳۰ درصدی قیمت شیبا اینو

شیبا اینو در حال حاضر ۱۸.۵ درصد از سبد سرمایه‌گذاری نهنگ‌های مذکور را تشکیل می‌دهد. این ارز دیجیتال اکنون پس از اتریوم بیشترین بخش از سبد آن‌ها را در اختیار دارد. استیبل کوین‌های تتر (۱۷.۴۲ درصد) و یو‌اس‌دی کوین (۱۴.۲۱ درصد) نیز در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.  بنابراین، شیبا اینو هم‌اکنون بزرگ‌ترین میم کوینی است که توسط این کیف پول‌ها نگهداری می‌شود. در حال حاضر، بیشترین معاملات نهنگ‌های برتر اتریوم نیز به این توکن مربوط می‌شود.

۳.۲  تریلیون توکن شیبا اینو توسط دو آدرس ناشناس جابه‌جا شده است

داده‌های وب‌سایت وال الرت (Whale Alert) نشان می‌دهد که در ابتدای هفته جاری، تعداد قابل‌توجهی از توکن‌های شیبااینو بین دو کیف پول ناشناس جابه‌جا شده است. به‌طور دقیق‌تر، ۳,۲۱۶,۳۰۷,۲۴۰,۷۹۸ توکن شیبا اینو در این معامله جابه‌جا شده است.

هرچند وال الرت جزئیاتی در این زمینه منتشر نکرده، اما حجم توکن‌های مذکور نشان می‌دهد که این تراکنش ممکن است تراکنش داخلی یک صرافی ارز دیجیتال بوده باشد.

هفته گذشته نیز بایننس ۶ تریلیون توکن شیبا اینو را با بیش از ۱۰ تراکنش جابه‌جا کرده بود. حجم هر کدام از این تراکنش‌ها هم به ۴۹۹ میلیارد توکن می‌رسید.

توکن‌سوزی اتریوم همچنان دارد

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازاری، پس از سوزاندن ۱۸,۰۰۰ توکن به ارزش ۳۰ میلیون دلار در هفته گذشته، همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. توکن‌سوزی معمولاً به رشد ارزهای دیجیتال کمک می‌کند، فشار فروش آن‌ها را کاهش می‌دهد و امکان افزایش بیشتر قیمت آن‌ها را هم فراهم می‌کند.

در هفته گذشته، اتریوم در بازار رنج قرار داشته و در نزدیکی قیمت فعلی خود تثبیت شده است. با این حال، در چند روز گذشته وارد یک روند نزولی شده و حدود ۳ درصد از ارزش خود را از دست داده است. از طرفی، فعالیت کاربران شبکه اتریوم هم افزایش یافته و چند تراکنش بزرگ در این شبکه انجام شده که در رشد قیمت اتریوم تأثیرگذار بوده است.

شایان ذکر است که با راه‌اندازی پروژه‌های جدید در بخش دیفای تقاضای اتریوم نیز در چند ماه گذشته افزایش یافته و به رشد ارزش آن کمک کرده است. با راه‌اندازی توکن‌های جدید و اجرای پروژه‌هایی مثل «Arbitrum» و «MATIC zkEVM» در آینده‌ای نزدیک، فعالیت کاربران بلاک چین اتریوم همچنان افزایش می‌یابد و توکن‌سوزی این شبکه هم ادامه خواهد داشت.

برای اطلاع از آخرین اخبار شیبا‌اینو، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت شیبا مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش شیبا صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

(3 - کاربر 3,67 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتا پی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. آقا بلخره تکلیف چی شد شیبا همبن قیمت میمونه وبازی در میاره یا میره بلخره بالا

    1. یکی از معایب میم کوین ها اینست که بیش از نیمی از توکن‌های آن در دست عده ای نهنگ بزرگ چند ده نفری قرار دارد و اگر آن مثلا بیست نهنگ بخواهند میم کوین خود مثل شیبا رو بفروشند ،اونوقت شیبا نابود میشه.بلایی که بر سر یکی دیگر از میم کوین های سگ در هفته قبل افتاد و با فروش توکن آن میم کوین توسط نهنگها،قیمت آن در عرض یکساعت ۹۹٫۹٪کاهش یافت!ولی اگه شیبا دارید نفروشید.اگه شیبا همین روال رو ادامه بده،دارندگان آن در اواخر سال ۲۰۲۳ یا اوایل سال۲۰۲۴ را ثروتمند خواهد کرد.بسیاری عقیده دارند قیمت شیبا میتواند تا پایان سال به یک سنت (۰٫۰۱دلار) هم برسد!