قیمت لایت کوین به زیر محدوده ۹۰ دلار رسید؛ آیا لایت کوین می‌تواند دوباره رشد کند؟

قیمت لایت کوین به زیر محدوده ۹۰ دلار رسید | همتاپی

با توجه افزایش نگرانی‌های معامله‌گران درمورد سقف بدهی آمریکا، نااطمینانی بازار ارزهای دیجیتال هم رشد کرده است. به همین خاطر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران سراسر جهان سعی کرده‌اند رفتار محتاطانه‌ای داشته باشند.

 با این وجود چند ارز دیجیتال مهم در محدوده‌های قیمتی حیاتی قرار دارند که یکی از آن‌ها لایت کوین است. هرچند که لایت کوین توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کرده است. اما این ارز دیجیتال باید بتواند از محدوده ۹۳ تا ۹۵ دلار عبور کند تا به رشد خود ادامه دهد.

قیمت لایت کوین پایین‌تر از ارزش واقعی آن است

یک شاخص درون‌زنجیره‌ای مهم نشان می‌دهد که قیمت لایت کوین به‌عنوان دوازدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار پایین‌تر از ارزش واقعی آن است. این شاخص، (MVRV Z-score) نام دارد و ارزش بازاری ارزهای دیجیتال را با ارزش تحقق‌یافته آن‌ها مقایسه می‌کند.

داده‌های وب‌سایت گلس‌نود (Glassnode) نشان می‌دهد که شاخص مذکور منفی شده و ثابت کرده است که قیمت لایت کوین، پایین‌تر از قیمت واقعی آن معامله می‌شود.

داده‌های وب‌سایت (IntoTheBlock) هم نشان می‌دهد که شبکه لایت کوین در سال جاری با رشد قابل‌توجهی مواجه شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال تقریباً ۴۰۰ درصد رشد کرده است.

علاوه بر این حدود نیمی از کل معاملات لایت کوین توسط کاربران خرد انجام می‌شود. ۶۰ درصد از دارندگان لایت کوین هم به سود قابل‌توجهی رسیده‌اند و نزدیک به ۳.۹ میلیون کیف پول، لایت کوین‌های خود را به مدت بیشتر از یک سال هولد کرده‌اند. گفتنی است که نرخ هش این ارز دیجیتال هم ۲۵ درصد افزایش یافته است.

برای خرید و فروش لایت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم لایت کوین بخرم

از طرفی، هاوینگ لایت کوین قرار است در ۱۰ اوت سال جاری (۱۹ مرداد) انجام شود و پاداش استخراج‌کنندگان آن را ۵۰ درصد کاهش دهد. مانند بیت کوین، به نظر می‌رسد که این رویداد برای لایت کوین هم مفید باشد. هاوینگ به‌طور کلی، لایت کوین را کمیاب‌تر می‌کند و ارزش آن را بالا می‌برد.

آیا روند صعودی لایت کوین در نزدیکی محدوده ۹۰ دلار شروع می‌شود؟

با وجود احساسات نزولی موجود در بازار ارزهای دیجیتال، لایت کوین نشان داده که مدعی قدرتمندی است. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته با نوسانات ناچیزی مواجه شده، قیمت آن  در یک هفته گذشته نزدیک به ۴ درصد رشد کرده است.

نمودار قیمت لایت کوین | همتاپی

نمودار قیمت لایت کوین، منبع: تریدینگ ویو

لایت کوین با عبور از محدوده ۹۰ دلار در چند روز گذشته به نقطه عطف مهمی رسید و نشان داد که روند مثبتی دارد. با این وجود هنگام نگارش این مطلب قیمت لایت کوین با سقوطی ۵.۵ درصدی به محدوده ۸۶.۶ دلار رسیده است.

به نظر می‌رسد که قیمت لایت کوین بعد از رشد پی‌درپی خود، با مانع مهمی در نزدیکی مقاومت ۹۵ دلار مواجه شده است. همین مسئله باعث شده است که این ارز دیجیتال با یک روند اصلاحی کوچک روبه‌رو شود و به زیر محدوده ۹۰ دلار برسد. اگر خریداران لایت کوین بتوانند آن را از سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی (در ۹۳ تا ۹۵ دلار) عبور بدهند، احتمال اینکه قیمت آن به ۱۰۰ دلار برسد، وجود دارد.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های لایتکوین، به صفحه تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین مراجعه کنید.

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: blockchair
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *