تحلیل لایت کوین: احتمال اصلاح ۲۰ درصدی قیمت لایت کوین

تحلیل لایت کوین: احتمال اصلاح 20 درصدی قیمت لایت کوین | همتاپی

قیمت لایت کوین با قدرت زیادی از مقاومت پیش روی خود عبور نمود. افزایش 36 درصدی حجم مبادلات، نشان دهنده تمایل خریداران به افزایش قیمت لایت کوین در طولانی مدت است.

با این حال، در زمان انتشار خبر، این رمزارز با قیمت 64 دلار و اندکی بالاتر از مقاومت گفته شده، خرید و فروش می‌شود. بنابراین، بازگشت سریع قیمت از این محدوده مقاومتی، نشانگر تلاش مستمر فروشندگان برای کنترل روند است.

نکات کلیدی در تحلیل قیمت لایت کوین

معامله گران لایتکوین با فشار عرضه بالایی در محدوده سقف کانال صعودی ایجاد شده، روبرو هستند. قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده اشباع فروش، احتمال اصلاح قیمت را تقویت می کند. حجم معاملات لایت کوین در 24 ساعت گذشته 37.5 درصد افزایش داشته و به 1 میلیارد و 400 میلیون دلار رسیده است.

نمودار قیمت لایت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت لایتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

روند قیمت لایت کوین، از اواسط ماه ژوئن (اواخر خرداد) تا کنون در یک کانال صعودی قرار گرفته است. با این حال طبیعی است که الگوی نزولی فعلی، یک اصلاح قیمت صعودی را به همراه داشته باشد. در صورت شکست محدوده حمایت این الگو، با یک اصلاح نزولی شدید روبرو خواهیم بود.

با این حال، همراه با بهبود فضای بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر، قیمت لایتکوین هم پس از رسیدن به حمایت متغیر خود (کف کانال صعودی)، با افزایش چشمگیر 40 درصدی همراه بوده و اکنون به سقف این کانال رسیده است.

اگرچه این افزایش قیمت با حجم مناسبی همراه بوده است، اما تشکیل چند کندل نزولی بالاتر از مقاومت گفته شده، نشانه‌ای برای بازگشت قیمت است. قیمت لایت کوین حتی امروز هم صعودی بود و شاهد جهش 7 درصدی قیمت و عبور از خط روند مذکور بودیم.

با این حال به نظر می‌رسد فروشندگان به سختی برای حفظ این ناحیه تلاش می‌کنند و بار دیگر قیمت را به 69 دلار رساندند. اگر کندل روزانه پایین‌تر از این مقاومت بسته شود، شاهد یک حرکت نزولی داخل کانال فعلی خواهیم بود. در صورتی که قیمت از میانگین متحرک 200 روزه پایین‌تر برود، احتمال نفوذ به سطوح پایین‌تر از 65 دلار نیز وجود خواهد داشت.

در حالت ایده آل، می‌توان انتظار داشت قیمت لایت کوین با اصلاح 20 درصدی تا کف کانال ریزش داشته باشد.

مطالب مرتبط:  شکست مقاومت ۶۵ دلاری تنها مانع تداوم روند صعودی نیست

اما از سوی دیگر، در صورتی که قیمت لایت کوین بتواند سطح فعلی را حفظ نموده و از مقاومت پیش رو عبور کند، سناریو نزولی به طور کلی منتفی خواهد شد.

اندیکاتورهای تکنیکال قیمت لایت کوین

شاخص قدرت نسبی(elative Strength Index): شیب RSI در نمودار روزانه، پس از رسیدن به منطقه اشباع خرید همزمان با افزایش قیمت لایت کوین، تغییر مسیر قابل توجهی داشته است که به منظور تثبیت رالی صعودی اخیر صورت گرفته است.

میانگین متحرک نمایی EMA: روند صعودی میانگین متحرک نمایی 20 و 50 روزه، نشانه اولیه بهبود قیمت است. با این حال، میانگین متحرک نمایی 200 روزه، به عنوان مقاومتی بسیار سرسخت عمل خواهد کرد.

سطوح کلیدی مقاومتی: 74 و 80 دلار

سطوح کلیدی حمایتی: 65 و 59 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ارز دیجیتال LTC، به مقاله تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش لایت کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *