آیا قیمت اتریوم برای افزایش قیمت آماده می‌شود؟

آیا قیمت اتریوم برای افزایش قیمت آماده می‌شود؟ | همتاپی

نزدیک به یک ماه است که قیمت اتریوم در محدوده بین 1,680 و 1,500 دلار تثبیت شده است. این تثبیت قیمت در ادامه‌ی فشار خرید سه هفته اول سال 2023 بود. 

شکسته شدن مقاومت 1,680 دلاری، قیمت اتریوم را از شرایط کنونی رها ‌می‌کند. برای اینکه قیمت اتر صعودی بماند، خریداران باید از حمایت 1,500 و 1,400 دلاری خود دفاع کنند.

با ادامه‌ی روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال، قیمت اتریوم (ETH) روندی را تجربه می‌کند که نشان دهنده‌ی عدم اطمینان فعالان بازار نسبت به این کوین است. با این حال، اصلاح طولانی مدت و وجود یک الگوی فنجان و دسته، شرایط اتریوم را برای خریداران جذاب می‌کند.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

رفتار قیمت اتریوم در سه ماه گذشته منجر به شکل گیری یک الگوی فنجان و دسته شده است. این الگو با یک روند U شکل که بخش فنجانی است و به دنبال آن یک مرحله تثبیت جزئی که به صورت دسته معرفی می‌شود، شناخته می‌شود. این الگو از احتمال افزایش قیمت سخن می‌گوید.

با توجه به روند نزولی اخیر بازار رمزارزها، قیمت اتریوم از مقاومت 1,680 دلاری برگشت. بنابراین، این آلتکوین 10 درصد سقوط قیمت داشت و دوباره به سطح حمایت خود در 1,500 دلار رسید. در زمان انتشار این خبر، قیمت اتر به 1,507 دلار رسیده است و همچنان بالای حمایت 1,500 دلاری قرار دارد.

مطالب مرتبط: آیا با وجود عدم قطعیت در بازار، قیمت اتریوم به ۲,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

علاوه بر این، تشکیل یک کندل سبز روزانه، نشان دهنده احتمال شکل گیری یک روند صعودی است. این بازگشت قیمت به صورت صعودی ممکن است روند تثبیت را طولانی‌تر کند. اما از طرف دیگر می‌تواند خریداران را برای به چالش کشیدن مقاومت 1,680 دلاری آماده کند.

در مورد الگوی بررسی شده، قیمت اتر در نهایت باید مقاومت را بشکند تا بتوان سیگنال از سرگیری روند صعودی را دریافت کرد. رالی قیمت پس از شکستن مقاومت ممکن است قیمت را به سطوح زیر برساند:

  1.   1,788 دلار
  2.   1,900 دلار
  3.   2,000 دلار
  4.   2,300 دلار

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

میانگین متحرک (EMA): میانگین متحرک نمایی 50 و 200 روزه که نزدیک به سطح 1,500 دلار حرکت می‌کنند، حمایت مناسبی را برای جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت ارائه می‌دهند.

 اندیکاتور وورتکس (Vortex): افزایش شکاف بین شیب VI+(آبی) و VI-(قرمز) نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است.

 سطوح روزانه قیمت اتریوم

قیمت لحظه‌ای اتریوم: 1,524 دلار

روند: نزولی

نوسانات: متوسط

سطح مقاومت کلیدی: 1,680 دلار و 1,788 دلار

سطح پشتیبانی کلیدی: 1,500 دلار و 1,420 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *