بررسی دو عامل حیاتی در پیش بینی روند قیمت بیت کوین

بررسی دو عامل حیاتی در پیش بینی روند قیمت بیت کوین | همتاپی

همزمان با پیشروی قیمت بیت کوین تا محدوده 21 هزار دلار طی 48 ساعت گذشته، معامله گران باید این دو نکته مهم را در نظر داشته باشند.

قیمت بیتکوین برای مدت زمانی نسبتا طولانی در یک ناحیه مشخص در حال تثبیت بود و محدوده تحرکات قیمت روز به روز فشرده تر می شد تا اینکه بالاخره طی چند روز گذشته موفق به خروج از این ناحیه شده و حرکتی صعودی را آغاز نمود. در هفته‌ای که گذشت، قیمت بیت کوین 8.3 درصد رشد نمود که عمده آن در 48 ساعت گذشته اتفاق افتاد. در حال حاضر بیتکوین اندکی پایین‌‎‌تر از 21 هزار دلار خرید و فروش می‌شود.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در ادامه این اتفاق تمام بازار ارزهای دیجیتال سبز پوش شد و ارزش کل بازار بار دیگر از یک تریلیون دلار فراتر رفت، اما با این حال معامله گران باید طی روزهای آینده دو نکته مهم را در نظر داشته باشند.

قیمت تحقق یافته بیت کوین

وبسایت کریپتو پوتیتو (CryptoPotato) در تاریخ 6 اکتبر (14 مهر) گزارش داد که نهنگ‌های بیتکوین از ژانویه 2017 در حال خرید و انباشت بیت کوین با میانگین قیمت 15,800 دلار بوده‌اند.

اما اکنون یکی از تحلیلگران پلتفرم کریپتو کوانت (CryptoQuant) در مورد معیار بسیار مهم دیگری به نام قیمت تحقق یافته یا RP بیتکوین اظهار نظر نموده است. این شاخص، میانگین خرید تمام بیتکوین‌هایی که تاکنون خریداری شده‌اند را نشان می‌دهد.

قیمت بیتکوین در طول تمام بازار های نزولی، پایین‌تر از محدوده RP قرار می گیرد. در صورت عبور قیمت بیت کوین از این محدوده، می‌توان رفتار قیمت پایین‌تر از آن را به عنوان یک انحراف در نظر گرفت، به این معنی که همچنان احتمال رشد بیشتر قیمت بیتکوین وجود دارد.

نمودار قیمت محقق شده بیتکوین | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت محقق شده بیتکوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، قیمت محقق شده بیتکوین اندکی بالاتر از 21 هزار دلار است و با قیمت فعلی بیتکوین فاصله چندانی ندارد. بررسی نحوه واکنش قیمت پس از رسیدن به این سطح از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شاخص سود خروجی مصرف شده (SOPR) هولدرهای کوتاه مدت

شاخص سود خروجی مصرف شده متعلق به هولدرهای کوتاه مدت یا STH-SOPR نسبتی است که میزان سود خروجی مربوط به سرمایه گذاری‌های بیشتر از یک ساعت و کمتر از 155 روز را محاسبه می کند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین به بالاترین حد ۶ هفته اخیر رسید

قاعده کلی این شاخص از این قرار است:

  • اگر مقدار STH-SOPR بالاتر از 1 باشد، بدان معناست که کوین‌های انتقال داده شده، بطور میانگین پس از کسب سود فروخته شده‌اند.
  • اگر مقدار STH-SOPR دقیقا برابر با 1 باشد، بدان معناست که کوین‌های انتقال داده شده، بدون سود و زیان و اصطلاحا با قیمت سر به سر فروخته شده‌اند.
  • اگر مقدار STH-SOPR کمتر از 1 باشد، بدان معناست که فروش کوین‌ها با ضرر همراه بوده است.

در زمان انتشار این مقاله، مقدار STH-SOPR اندکی پایین‌تر از 1 قرار دارد. در نتیجه، این شاخص احتمالا به عنوان مقاومتی در برابر صعود بیشتر قیمت بیتکوین عمل خواهد نمود.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

(1 - کاربر 5,00 از 5) 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *