بررسی احتمال صعود اتریوم به ۱۹۵۰ دلار و آغاز روند صعودی دیگر

پیش بینی قیمت اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به دلار در ۲۴ ساعت گذشته کاهش پیدا کرده و تلاش این ارز دیجیتال برای عبور از محدوده ۲۰۰۰ دلار را بی اثر کرده است. به‌طور کلی اگر این ارز دیجیتال بتواند دوباره به بالای محدوده ۱۹۵۰ دلار حرکت کند، ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز نماید.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

اتریوم در روزهای گذشته یک روند اصلاحی و نزولی را آغاز کرده و حتی سطح ۱۹۰۰ دلار را هم آزمایش کرده است. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در پایین محدوده ۱۹۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد.

یک روند نزولی مهم هم در نزدیکی مقاومت محدوده ۱۹۳۰ دلار در نمودار ساعتی اتریوم ایجاد شده است. اگر اتریوم بتواند از مقاومت‌های ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰ دلار عبور کند، ممکن است به رشد قابل‌توجهی برسد.

اتریوم می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند

در روزهای گذشته قیمت اتریوم به بالای مقاومت ۱۹۷۰ دلار و حتی محدوده ۲۰۰۰ دلار صعود کرد؛ اما نتوانست قیمت خود را بیشتر از این محدوده افزایش دهد. گفتنی است که قبل از اینکه این ارز دیجیتال وارد یک روند نزولی شود، اوج آن در نزدیکی سطح ۲۰۲۷ دلار تشکیل شده بود.

به خاطر روند نزولی مذکور قیمت اتریوم به زیر سطح حمایتی ۱۹۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود رسید. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حتی سطح ۱۹۰۰ دلار را هم آزمایش کرده و بعد از تشکیل کف خود در نزدیکی سطح ۱۹۰۰ دلار هم‌اکنون در حال تثبیت ضرر و زیان است.

شایان ذکر است که اتریوم در نزدیکی سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۲۰۲۷ دلار تا کف ۱۹۰۰ دلار) دلار معامله می‌شود.

همان طور که گفته، این ارز دیجیتال به زیر سطح ۱۹۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود رسیده و یک روند نزولی مهم هم در نزدیکی مقاومت ۱۹۳۰ دلار (در نمودار ساعتی اتریوم) هم تشکیل شده است.

در روند صعودی اتریوم، اولین مقاومت پیش روی این ارز دیجیتال سطح ۱۹۳۰ دلار است. با این وجود اولین مقاومت مهم ETH محدوده ۱۹۵۰ دلار محسوب می‌شود که عبور از آن این ارز دیجیتال را به سمت مقاومت ۱۹۷۵ دلار سوق می‌دهد.

گفتنی است که آخرین مقاومت مذکور در نزدیکی سطح ۶۱.۸ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۲۰۲۷ دلار تا کف ۱۹۰۰ دلار) قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم |‌ همتاپی

 نمودار روزانه اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

مقاومت بعدی اتریوم در نزدیکی سطح ۲۰۰۰ دلار است. در صورت تداوم روند صعودی مذکور این ارز دیجیتال می‌تواند به سمت مقاومت ۲۰۵۰ یا حتی ۲۱۲۰ دلار حرکت کند.

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۹۳۰ دلار عبور کند، ممکن است قیمت آن کاهش یابد. به‌طور کلی اولین حمایت مهم این ارز دیجیتال در سطح ۱۹۰۰ دلار قرار دارد. اگر اتریوم به زیر این سطح برسد، ممکن است وارد یک روند نزولی قوی شود.

در این صورت حمایت بعدی ETH سطح ۱۸۵۰ دلار است که اگر به زیر آن برسد، می‌تواند در کوتاه‌مدت به سطح ۱۸۲۵ دلار سقوط کند.

مطالب مرتبط: ۶۶ درصد سود اتریوم تقدیم به کسانی که از ابتدای ۲۰۲۳ همراه بوده‌اند

شاخص‌های تکنیکال

پیش بینی قیمت اتریوم از نگاه شاخص‌های مهم تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (MACD) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی از بین می‌رود.

شاخص قدرت نسبی (RSI): در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت : ۱۹۰۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۹۵۰ دلار 

نظر شما درباره آینده اتریوم به کدام سمت نزدیک است؟ نزول یا صعود؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را ثبت کنید.
امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *