بررسی الگوی نزولی که بازیابی قیمت اتریوم را با مشکل مواجه می‌کند

بررسی الگوی نزولی که بازیابی قیمت اتریوم را با مشکل مواجه می‌کند | همتاپی

بررسی وضعیت نمودار قیمت اتریوم نشان می‌دهد که به علت وجود چندین کندل روزانه با سایه بلند، وضعیت عدم اطمینان در میان فعالان بازار حکفرماست. علاوه بر این، تداوم الگوی مثلثی نزولی در نمودار چهار ساعته، شکست نزولی از ۱,۱۹۰ را تشدید کرده و باعث ریزش بیشتر قیمت اتریوم خواهد بود.

قیمت اتریو‌م در حال حاضر در یک منطقه خنثی گرفتار شده است. لازمه آغاز یک رالی قیمتی جهت دار در اتریوم، تشکیل یک الگوی مثلثی است. حجم معاملات روزانه در اتریوم با افزایش ۳۲.۶ درصدی به  ۱۴.۵ میلیارد دلار رسیده است.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

تغییرات اخیر در قیمت اتریو‎‌م، به دنبال سقوط حاصل از بحران صرافی FTX بود و تشدید فروش حاصل از ترس (پنیک) در بازار آغاز شد. اتریوم هم اکنون با قیمت ۱,۲۰۷ دلار معامله می‌شود و نزدیک به دو هفته است که در یک الگوی مثلث نزولی گیر کرده است.

شکل‌گیری سطوح قیمتی پایین‌تر در الگوی مثلث نزولی، تداوم روند نزولی و کند شدن حرکت صعودی را بدنبال خواهد داشت. بنابراین در صورت وقوع این سناریو، در نهایت قیمت‌های بعدی حتی از خط گردن حمایتی نیز عبور خواهند کرد و روند نزولی از سر گرفته خواهد شد.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

اسپرد (Spread) قیمت (تفاوت قیمت خرید و فروش) ناچیز اتریوم در درون الگوی مثلث، این منطقه را به ناحیه بدون معامله تبدیل کرده است، علاوه بر این، قیمت‌ها نزدیک به نوک الگو هستند که نشان می‌دهد شکست قیمتی نزدیک است.

بنابراین، بسته شدن یک کندل روزانه زیر سطح قیمتی ۱,۱۹۰ دلار، باعث تشکیل کندل قیمت نزولی بعدی خواهد بود، که می‌تواند قیمت را ۱۰ درصد تا رسیدن به حمایت ۱۱۱۰ دلاری کاهش دهد. در این صورت، اگر فشار فروش همچنان ادامه یابد، قیمت اتریوم حتی حمایت روانی در سطح ۱,۰۰۰ دلار را نیز دوباره تست خواهد کرد.

بالعکس، یک شکست صعودی از خط روند سربار، سناریوی نزولی مطرح شده را تضعیف می‌کند و ممکن است قیمت به ۱,۳۴۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت اتریوم با استفاده از شاخص تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

شاخص قدرت نسبی (RSI): یک واگرایی صعودی جزئی در شیب روزانه نمودار RSI، نشان دهنده افزایش فشار خرید در حمایت ۱,۱۲۰ دلاری است. تشکیل یک تقاطع صعودی بالای خط وسط نشان دهنده احساسات مثبت در بین معامله گران است.

میانگین‌های متحرک نمایی (EMAS):  وضعیت نزولی میانگین‌های متحرک ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، نشان دهنده وقوع بالقوه روندهای نزولی است.

سطوح قیمت روزانه اتریوم

قیمت لحظه‌ای اتریوم: 1,207 دلار

روند قیمت اتریو‌م: نزولی

نوسانات اتریوم: کم

سطح کلیدی مقاومت: 1,275 دلار و 1,338 دلار

سطح کلیدی پشتیبانی: 1,190 دلار و 1,100 دلار

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *