روند صعودی اتریوم تا کجا ادامه خواهد داشت؟

صعود قیمت اتریوم

با توجه به شکل گیری یک الگوی کف گرد در نمودار اتریوم، پیش بینی می‌شود شاهد افزایش اتریوم، تا سطح 1,780 دلار باشیم.

با تداوم بهبود روند قیمت اتریوم و صعودی شدن آن، مقاومت‌های پیش روی آن یکی یکی از میان برداشته می‌شوند و این آلتکوین مجددا به سطوح از دست رفته باز می‌گردد. قیمت اتریوم اخیرا از مقاومت روانی 1,500 دلار عبور کرده و پس از شکست این محدوده فرصت‌های جدیدی را برای خریداران فراهم نموده است. اما این روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

نکات کلیدی:

  • روند کنونی قیمت اتر، در راستای تکمیل یک الگوی کف گرد است.
  • میانگین متحرک 20 و 50 روزه در حال رسیدن به یک تقاطع صعودی هستند که می‌تواند باعث کمک به ادامه روند بهبود قیمت اتریوم شود.
  • حجم معاملات روزانه اتر پس از افزایش 28.7 درصدی، به 11.1 میلیارد دلار رسیده است.

همزمان با تغییر شرایط بازار رمزارز ها و بهبود قیمت ها، کوین اتر نیز توانست از محدوده 1,250 تا 1,400 دلار که برای مدتی طولانی در حال تثبیت در آن بود، خارج شود. طی 8 روز گذشته، این آلتکوین 23.5 درصد افزایش قیمت داشته و به 1,536 دلار رسید.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

علاوه بر آن، در نمودار تکنیکال روزانه اتر، شاهد تشکیل یک الگوی کف گرد هستیم. این الگوی صعودی، معمولا در کف قیمت ظاهر شده و اکنون می‌تواند به پایداری فشار خرید اتریوم کمک کند.

همچنین، قیمت اتریوم با عبور از مقاومت 1,500 دلار و تبدیل آن به ناحیه حمایتی، اکنون از حمایت بالاتری برای حفظ روند و چرخه صعودی فعلی برخوردار است. در حال حاضر، کندل روزانه با یک سایه (Shadow) یا دم بلند در سطح 1,500 دلار همراه شده و حاکی از تقاضای شدید در سطوح بالاتر است.

تحلیل قیمت اتریوم

بنابراین می‌توان انتظار داشت که پس از تست مجدد ناحیه حمایتی، رالی قیمت اتر تا رسیدن به ناحیه گردن الگوی یاد شده ادامه داشته باشد و باعث افزایش 16.8 درصدی قیمت اتریوم شود. در صورتی که قیمت اتریوم، از این الگو به سمت بالا خارج شود، می‌تواند باعث افزایش شتاب و سرعت خرید و تداوم روند صعودی شود.

با این حال این روند صعودی موانع 1,650 و 1,780 دلار را پیش رو خواهد داشت.

مطالب مرتبط: با تشکیل این الگوی قیمتی ممکن است قیمت اتریوم به ۱,۰۰۰ دلار برسد

تحلیل اتریوم با اندیکاتور های تکنیکال

میانگین متحرک نمایی (EMA): در ادامه روند فعلی، قیمت اتریوم مجددا سطح میانگین متحرک نمایی 100 روزه را باز پس گرفته است. این محدوده که پیش از این به عنوان مقاومت عمل می‌کرد، اکنون تبدیل به حمایتی معتبر شده است و به حفظ سطوح بالای 1,500 دلار به خریداران کمک می‌کند. از سوی دیگر اما میانگین متحرک 200 روزه در نزدیکی سطح 1,780 دلار در حرکت بوده و مانعی بر سر راه خریداران خواهد بود.

RSI: افزایش شیب صعودی اندیکاتور RSI و قرار گرفتن آن در محدوده اشباع خرید، حاکی از افزایش قیمت سریع در بازه زمانی کوتاه است. بنابراین پیش از ادامه روند صعودی، باید منتظر یک اصلاح و یا تثبیت طولانی مدت بالای سطح 1,500 دلار باشیم.

سطوح قیمت روزانه اتریوم:

قیمت لحظه ای: 1,535 دلار

روند: صعودی

میزان نوسان: کم

نواحی مقاومتی:1,650 و 1,780 دلار

نواحی حمایتی: 1,500 و 1,400 دلار

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *