روند صعودی بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

روند صعودی بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟ | همتاپی

طی روز‌های اخیر قیمت بیت کوین تاحدودی رو به بهبود بوده‌است و با کمی دقت در نمودار بیتکوین، متوجه شکل‌گیری یک الگوی کف گرد می‌شویم. از لحاظ تئوری، شکل‌گیری این الگوی برگشتی صعودی به منزله افزایش آهسته اما مداوم قیمت ارز مورد نظر است. اگرچه در حال حاضر بیت کوین در تلاش است تا در سطح بالاتر از مقاومت 17,300 تثبیت شود، اما تکمیل شدن این الگو باعث ترغیب خریداران و رسیدن قیمت بیتکوین به سطوح بالاتر خواهد شد.

الگوی کف گرد در نمودار بیتکوین، باعث بهبود قیمت بیتکوین شده است. در صورتی که قیمت با قدرت کافی از 17,280 عبور کند، شاهد جهش 5 درصدی خواهیم بود.

حجم معاملات روزانه بیتکوین به 16.2 میلیارد دلار رسیده است که افت 1.5 درصدی را نشان می‌دهد.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

بازار ارز های دیجیتال در اواسط ماه دسامبر 2022 (اواخر آذر 1401) دچار تردید و عدم اطمینان معامله گران شد و این وضعیت، افت قیمت بیتکوین تا حمایت 16,340 را به دنبال داشت. اگرچه نوسان طولانی مدت بیتکوین در این محدوده باعث ایجاد احساس رکود در بازار شد، اما از سوی مقابل باعث تثبیت جای پای بیت کوین بالای حمایت 16,340 دلار شد.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

در نتیجه با توجه به بهبود شرایط بازار در شروع سال نو میلادی، قیمت بیتکوین نیز از حمایت گفته شده فاصله گرفت و روند رو به بهبود خود را آغاز کرد. طی 10 روز گذشته، قیمت بیت کوین بیش از 4.5 درصد افزایش یافته است و در محدوده 17,400 دلار قرار گرفته است.

افزایش تدریجی حجم معاملات در طی این حرکت صعودی، نشان دهنده خوشبینی خریداران نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت بیتکوین است. با این حال، در محدوده 17,300 دلار شاهد افزایش فشار فروش بودیم که ممکن است مانع دستیابی خریداران به اهداف صعودی شود.

با این حال، معاملات روز گذشته بازار تحت تاثیر سخنرانی جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو به پایان رسید. ظاهرا سخنرانی وی فشار مثبتی را به بازار وارد کرده است که در نتیجه آن شاهد شکست مقاومت 17,300 دلار بودیم.

مطالب مرتبط:  قیمت بیت کوین چطور می‌تواند تا ۱۵۰,۰۰۰ دلار صعود کند؟

این حرکت صعودی و شکست مقاومت گفته شده، احتمال شکل گیری الگوی کف گرد و افزایش 5 درصدی قیمت تا رسیدن به مرز 18,150 دلار را بیش از پیش تقویت می‌کند. عبور قیمت بیتکوین از این مقاومت، برای هولدرهای بیت کوین بسیار مهم است، چرا که باعث رشد قابل توجه قیمت در کوتاه مدت خواهد شد.

اندیکاتورهای تحلیل  تکنیکال قیمت بیتکوین

میانگین متحرک نمایی (EMA): قیمت بیتکوین پس از جهش اخیر توانست از خطوط میانگین متحرک 20 و 50 روزه عبور کند و در نتیجه این خطوط تبدیل به سطوح حمایتی برای هولدرهای بیت کوین شد.

اندیکاتور مکدی (MACD): خطوط MACD و سیگنال، در آستانه عبور از خط میانی و حرکت رو به بالا هستند. این اتفاق نشان دهنده شکل گیری هیجانات مثبت در بازار بوده و برای خریداران مشتاق، یک سیگنال خرید به حساب می‌آید.

سطوح روزانه قیمت بیت کوین:

قیمت لحظه ای بیتکوین: 17,440 دلار

روند: صعودی

شدت نوسان: متوسط

سطوح مقاومت: 18,150 و 18,700 دلار

سطح حمایت: 16,430 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیتکوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *