علی‌رغم افزایش قیمت بیت کوین، همچنان احتمال ریزش وجود دارد

علی‌رغم افزایش قیمت بیت کوین، همچنان احتمال ریزش وجود دارد | همتاپی

در ماه‌های گذشته، قیمت بیت کوین چندین بار به خط روند نزولی میان مدت رسید اما هر بار از این سطح پس زده شد. با این حال در روزهای اخیر سرانجام قیمت بیتکوین توانست از این مقاومت عبور کند و اکنون در تلاش برای رد شدن از میانگین متحرک 100 روزه است.

اما روند قیمت هنوز صعودی نشده است. علاوه بر آن در بازه های زمانی کوتاه‌تر، شاهد تشکیل یک الگوی برگشتی نزولی هستیم. در تحلیل پرایس اکشن بیت کوین، هنوز نشانه‌ای از تغییر روند دیده نمی‌شود.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه قیمت بیت کوین

قیمت بیتکوین اخیرا یک مثلث نزولی تشکیل داده بود که حمایت آن در محدوده 18 هزار دلار قرار داشت. پس از فشار خریداران در این ناحیه، قیمت بیت کوین بالاخره توانست از ضلع بالایی این الگو خارج شود. معمولا شکست مثلث نزولی رو به بالا، به عنوان یک سیگنال صعودی تفسیر می‌شود، اما در حال حاضر قرار داشتن چندین ناحیه مقاومتی در نزدیکی قیمت فعلی، شرایط را کمی متفاوت کرده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

اصلی‌ترین مانع بر سر راه قیمت بیتکوین، میانگین متحرک 100 روزه است که در محدوده 20,800 دلار قرار دارد. قیمت بیتکوین پس از چند تلاش ناموفق برای عبور از این ناحیه، همچنان تلاش می‌کند تا بالاتر از این منطقه تثبیت شود.

در صورت موفقیت قیمت بیت کوین برای عبور از این مقاومت، بار دیگر شاهد خوش بینی در بازار خواهیم بود. با این حال باید این نکته را در نظر داشت که بر اساس عملکرد قیمت در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، احتمال ریزش قیمت بیتکوین از این ناحیه همچنان بالا است.

تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته قیمت بیتکوین

در این نمودار شاهد عدم تعادل آشکار در محدوده 20,900 تا 22,100 هستیم. پس از رشد اخیر قیمت بیت کوین، قیمت به این محدوده رسیده است. معمولا سطوح عدم تعادل، نواحی مهمی هستند و حرکت تعیین کننده بعدی را مشخص می‌کنند. همزمان شکل گیری یک الگوی پرچم نزولی وارونه نیز قابل توجه است؛ ضمن این که قیمت در حال حاضر به لبه بالایی این الگو رسیده است.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

همچنین با نگاهی دقیق‌تر به آخرین تحرکات قیمت، یک الگوی دو قله را می‌بینیم که یک الگوی بازگشتی به شمار می‌رود. علاوه بر این، وجود یک واگرایی نزولی بین قیمت و RSI چهار ساعته، یکی دیگر از نشانه‌های موجود در نمودار 4 ساعته است.

مطالب مرتبط: ۳ دلیل برای این که قیمت بیت کوین به زودی کاهش می‌یابد

با در نظر گرفتن تمام نشانه‌های گفته شده، می‌بینیم که برای چند روز آینده علائم نزولی زیادی پیش روی قیمت بیتکوین قرار دارد. بنابراین بازگشت از 21 هزار دلار و سقوط تا محدوده 18 هزار دلار، محتمل‌ترین سناریوی پیش روی بیتکوین در کوتاه مدت است.

تحلیل درون زنجیره‌ای (On-chain)

نزدیک به یک سال از رسیدن قیمت بیتکوین به سقف تاریخی خود در 69 هزار دلار و شروع روند نزولی بازار گذشته است. همانطور که پیش از این گفتیم، ساختار بازار هنوز به وضعیت صعودی تبدیل نشده است.

در همین حال، عواملی مانند همه گیری کرونا، تورم و سایر تنش‌ها، باعث از بین رفتن ثبات و ایجاد تردید و عدم اطمینان در احساسات حاکم بر بازار شده است.

ارزش بازار تحقق یافته بیت کوین – درصد خروجی‌های خرج نشده تراکنش‌ها | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

ارزش بازار تحقق یافته بیت کوین – درصد خروجی‌های خرج نشده تراکنش‌ها

نمودار زیر، نمایی کلی از چگونگی عرضه بیتکوین بر اساس معیاری به نام ارزش بازار تحقق یافته و درصد خروجی‌های خرج نشده تراکنش (Bitcoin Realized Cap – UTXO Age Bands) را نمایش می‌دهد. این معیار به بررسی طول عمر کوین‌ها و سهم آن‌ها از کل حجم تحقق یافته بازار می‌پردازد.

اکنون بازار در فاز انباشت سنگین قرار دارد و تحرکات کوین‌ها در 6 ماه گذشته مرتبا در حال افزایش بوده است. انباشت و هلد کردن در طول بازارهای نزولی، رفتاری است که نشان می‌دهد سرمایه گذاران هنوز به بیتکوین اطمینان دارند.

بررسی این معیار نشان می‌دهد که با وجود افت شدید قیمت به زیر 20 هزار دلار در طول این بازار نزولی فعلی، شتاب انباشت بالاتر نسبت به بازارهای نزولی قبلی بیشتر بوده است.

این بدان معناست که بیت‌کوین هنوز هم برای بسیاری از فعالان بازار یک دارایی با ارزش در بلندمدت محسوب می‌شود. در نتیجه می‌توان انتظار داشت که بازار پس از یافتن یک کف بلندمدت، یک روند صعودی قابل ‌توجه و چشمگیر را تجربه کند.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *