تحلیل قیمت کاردانو؛ آیا اصلاح صعودی به پایان رسیده است؟

تحلیل قیمت کاردانو؛ آیا اصلاح صعودی به پایان رسیده است؟

در عین حال که بازار ارز های دیجیتال در تردید و عدم اطمینان به سر می‌برد، شاهد شکل‌گیری یک محدوده رنج بسیار فشرده در نمودار قیمت کاردانو هستیم.

عملکرد 6 ماه گذشته ارز کاردانو، منجر به شکل‌گیری یک الگوی برگشتی V شکل در کف قیمت این ارز شده است. این الگوی بازگشتی صعودی، نشان دهنده اعتماد بالای خریداران و رشد سریع قیمت یک دارایی است. در نتیجه، قیمت کاردانو از تاریخ 1 ژانویه (11 دی 1401) با رشد سریع 72 درصدی همراه بوده است و در طی این صعودی چشمگیر، حتی به سطح 0.42 دلار نیز رسیده است. با این حال، قیمت کار‌دانو هنوز هم در تلاش برای عبور از محدوده مقاومتی 0.411 تا 0.416 دلاری است و این نشان می‌دهد که پیش از ادامه یافتن روند صعودی، احتمالا شاهد یک اصلاح جزئی در قیمت ADA خواهیم بود.

تحلیل کاردانو در تایم فریم روزانه | همتاپی

در تاریخ 15 فوریه (26 بهمن)، شاهد ایجاد یک کندل صعودی بزرگ و بازگشت قدرتمند کاردانو از حمایت 0.355 دلار بودیم. این بازگشت سریع که پس از روند نزولی دو هفته میانی بهمن ماه اتفاق افتاد، نشان می‌دهد که تمرکز سرمایه گذاران، بر روی خرید در کف قیمت معطوف شده است.

علاوه بر این، بازگشت صعودی قیمت کاردانو، منجر به افزایش قیمت 17.5 درصدی  شده و این صعود تا جایی ادامه داشت که بار دیگر قیمت کاردانو به محدوده مقاومتی 0.414 0.42 دلاری رسید. این اتفاق در شرایطی رخ داد که بازار ارز های دیجیتال در وضعیت عدم قطعیت و اطمینان به سر می‌برد و با توجه به عدم موفقیت خریداران برای عبور از این مقاومت، قیمت کاردانو همچنان به نوسان ادامه می‌دهد.

کندل‌های نزولی ایجاد شده در ناحیه 0.414 دلار، نشان دهنده تلاش فروشندگان برای حفظ این ناحیه است و همین موضوع باعث افت قیمت کار‌دانو به سطح فعلی یعنی 0.385 دلار شده است. با این حال خروجی نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال، می‌تواند منجر به ادامه تثبیت کاردانو در این ناحیه و در واقع گیر افتادن قیمت بین سطوح 0.385 تا 0.42 دلار شود.

مطالب مرتبط: رشد ۱۰ درصدی قیمت کاردانو؛ آیا کاردانو به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؟

بنابراین، هولدر های کار‌دانو برای ایجاد یک روند قدرتمند، ابتدا باید منتظر شکست یکی از سطوح گفته شده باشند. با توجه به ماهیت روند فعلی، عبور قیمت از 0.438 دلار، منجر به رسیدن قیمت کاردانو به 0.491 دلار خواهد شد.

اما از سوی دیگر، شکست نزولی سطح 0.385 رو به پایین، می‌تواند باعث تداوم اصلاح تا حمایت 0.355 دلار شود.

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیکت کاردانو

شاخص قدرت نسبی (RSI): شیب نزولی خط RSI نشان دهنده ضعف شتاب روند صعودی است و در نتیجه، خریداران برای ادامه روند صعودی، نیاز به حمایت بیشتری دارند.

میانگین متحرک نمایی (EMA): قرار گرفتن خطوط میانگین متحرک 20 و 200 روزه، به ترتیب در سطوح 0.385 و 0.42 دلار، دلیل دیگری برای نوسان قیمت ADA در ناحیه گفته شده است. تقاطع قیمت کاردانو با هر یک از این خطوط میانگین متحرک، به عنوان تایید شکل گیری روند قیمت در جهت تقاطع ایجاد شده، در نظر گرفته می‌شود.

سطوح روزانه قیمت کاردانو:

قیمت فعلی: 0.385 دلار

روند: نزولی

میزان نوسان: زیاد

سطوح کلیدی مقاومت: 0.42 و 0.438 دلار

سطوح کلیدی حمایت: 0.38 و 0.355 دلار

برای دریافت آخرین تحلیل‌های کاردانو، به صفحه تحلیل و پیش بینی کاردانو مراجعه کنید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش کاردانو صرافی ارز دیجیتال همتاپی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: https://coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *