انباشت کاردانو توسط نهنگ‌ها؛ منتظر افزایش قیمت کادرانو باشیم؟

انباشت کاردانو توسط نهنگ‌ها؛ منتظر افزایش قیمت کادرانو باشیم؟ | همتاپی

با وجود اینکه نهنگ‌های کاردانو به انباشت این ارز دیجیتال ادامه داده‌اند، قیمت آن باز هم کاهش یافته و سؤالاتی را در مورد قدرت فاندامنتال این ارز دیجیتال ایجاد کرده است. بسیاری از معامله‌گران می‌خواهند بدانند که آیا روند نزولی ADA که در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۳ ایجاد شده، به پایان رسیده است یا نه.

نوسانات قیمت کاردانو در هفته‌های اخیر علی‌رغم تحولات و داده‌های درون‌زنجیره‌ مثبت آن کاهش یافته است.

برای خرید و فروش کاردانو در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم کاردانو بخرم

قیمت این ارز دیجیتال نسبت به اوج آن در ماه آوریل (فروردین) ۲۰ درصد کاهش یافته و دوباره به محدوده حمایتی ۰.۳۸ دلار رسیده است.

نمودار قیمت کاردانو به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت کاردانو به دلار. منبع: تردینگ ویو

نهنگ‌های کاردانو به انباشت ادامه می‌دهند

حتی در بازار فعلی ارزهای دیجیتال هم نهنگ‌های کاردانو به انباشت آن ادامه داده‌اند. اگرچه دلیل این انباشت هنوز مشخص نشده است، داده‌های وب‌سایت این‌تو دبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهد که ارزش تراکنش‌های بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار در شبکه ADA طی ۲۴ ساعت گذشته رشد کرده و به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. ارزش تراکنش‌های مذکور در هفته گذشته هم ۲۰ میلیارد دلار بوده است.

داده‌های موجود نشان می‌دهد که معامله‌گران بزرگ کاردانو ۳۵ درصد از عرضه کل آن را در اختیار دارند. این معامله‌گران نماینده نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران نهادی هستند و تراکنش‌های مذکور نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری و موقعیت آن‌ها چگونه تغییر کرده است.

هرچند هنوز مشخص نشده که نهنگ‌های ADA چه اطلاعاتی دارند، فعالیت آن‌ها نشان می‌دهند که در حال خرید ADA در کف قیمتی آن هستند. گفتنی است که قیمت کاردانو ۸۷ درصد کم‌تر از اوج آن در سال ۲۰۲۱ است.

علاوه بر فعالیت نهنگ‌ها، اکوسیستم کاردانو هم به خوبی رشد کرده و به یکی از پرکاربردترین و توسعه‌یافته‌ترین شبکه‌های موجود تبدیل شده است.

مطالب مرتبط: آیا قیمت کاردانو در اردیبهشت افزایش می‌یابد؟

داده‌های وب‌سایت سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که نزدیک به ۲.۱۵ تراکنش در شبکه کاردانو انجام شده است. شبکه‌هایی که کاردبرد و توسعه فعالی دارند، معمولاً کیفیت و اطمینان بیشتری به معامله‌گران خود ارائه می‌دهند. هرچه پروژه‌ها و آدرس‌های بیشتری در یک شبکه وجود داشته باشد، شانس اینکه معامله‌گران بیشتری از آن پشتیبانی کنند، افزایش می‌یابد.

افزایش فعالیت شبکه‌ کادرانو در چند ماه گذشته (حتی با وجود رکود بازار ارزهای دیجیتال)، می‌تواند به‌خاطر دلیل راه‌اندازی پروژه‌های مختلف در بخش توکن‌های غیرمثلی (NFT) یا بخش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) ایجاد شده باشد. علاوه بر این، استیبل کوین الگوریتمی جد هم در شبکه اصلی کادرانو فعال شده است. پروژه‌های DeFi و NFT قصد دارند از مدل «EUTXO» اکوسیستم کاردانو استفاده کنند. این مدل از عملکرد بیت کوین استفاده می‌کند و لایه‌ای از قراردادهای هوشمند مثل اتریوم را هم به آن اضافه می‌نماید. 

با این حال، یکی از پیشرفت‌های اصلی کاردانو در روزهای اخیر، اجرای به‌روزرسانی هایدرا (Hydra) در شبکه اصلی است. این راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم از مفهوم «State Channels» استفاده می‌کند که خود نسخه گسترش‌یافته مفهوم کانال‌های پرداخت است. متخصصان باور دارند که این فناوری به رشد اکوسیستم ADA کمک می‌کند و احتمالاً در بلندمدت قیمت آن را هم افزایش می‌دهد.

روند بلندمدت ADA همچنان صعودی است

حتی با وجود کاهش قیمت ADA در روزهای اخیر، چشم‌انداز بلندمدت آن همچنان صعودی است. نهنگ‌های این ارز دیجیتال همچنان در حال انباشت آن هستند و تنها در یک ماه بیشتر از ۱۵۰ میلیون توکن خریده‌اند.

با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران بزرگ به خرید کادرانو ادامه می‌دهند، می‌توان ادعا کرد که قیمت آن در آینده بهبود می‌یابد. گفتنی است که مهم‌ترین مقاومت کاردانو در میان‌مدت محدوده ۰.۴۶ دلار است که اوج آن در ماه آوریل (فروردین) محسوب می‌شود.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های کاردانو، به صفحه تحلیل و پیش بینی کاردانو مراجعه کنید.

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: www.newsbtc.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *