آیا این الگوی صعودی می‌تواند قیمت متیک را از حالت تثبیت خارج کند؟

آیا این الگوی صعودی می‌تواند قیمت متیک را از حالت تثبیت خارج کند؟ | همتاپی

قیمت متیک، در واکنش به روند نزولی در بازار ارز دیجیتال، رشد صعودی خود را محدود کرده و طی شش ماه گذشته، وارد روند سایدوی شده است. اما در طول این دوره تثبیت، قیمت ماتیک چندین بار از سطح حمایت 0.76 دلار بازگشت کرده و این سطح را به عنوان یک محدوده انباشت تأیید کرد. بنابراین با استفاده از این سطح به عنوان یک حمایت اصلی، می‌توان گفت قیمت متیک، تشکیل الگوی کف دوگانه را نشان می‌دهد. این الگو، ثبات قیمت بالای یک سطح افقی خاص را نشان می‌دهد و مومنتوم صعودی برای بهبود احتمالی قیمت را احیا می‌کند.

 شکست سطح قیمت 0.87 دلار، می‌تواند با رشد 12.5 درصدی، قیمت متیک را به 0.953 دلار برساند. میانگین متحرک نمایی 200 روزه اطراف سطح 0.888 دلار در نوسان است و سعی دارد رالی قیمت احتمالی را به تعویق بیاندازد. حجم معاملات روزانه متیک 1.35 میلیارد دلار است که رشد 36.2 درصدی را نشان می‌دهد.

برای خرید و فروش متیک در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم متیک بخرم

در خلال بهبود وضعیت بازار کریپتو با شروع سال میلادی جدید، قیمت پالیگان از سطح حمایت 0.76 دلار فراتر رفت و رشد 14.6 درصدی را ثبت کرد. در زمان نگارش این مطلب، خرید  فروش پالیگان با نرخ 0.85 دلار انجام می‌شود و برای شکستن مانع 0.87 دلار، تلاش می‌کند.

نمودار قیمت متیک‌ به دلار. منبع: تردینگ ویو

بنابراین، یک اصلاح قیمت یا پولبک (Pullback) احتمالی بعد از رالی، می‌تواند قیمت را 4 درصد تا حمایت موضعی 0.816 دلار کاهش دهد. با این وجود، قیمت متیک تحت تأثیر یک الگوی بازگشتی صعودی باید شاهد یک رالی پایدار تا سطح 0.95 دلار باشد.

سطح 0.95 دلار، خط گردن الگوی یاد شده است و شکست آن می‌تواند مومنتوم صعودی را تشدید کند. براساس این الگوی تحلیل تکنیکال، رالی بعد از شکست یا بریک اوت، همان مسافت بین حمایت اصلی و خط گردن (با شروع از نقاط بریک اوت) را طی خواهد کرد.

بنابراین، یک بریک اوت از مانع 0.95 دلاری قیمت متیک را 35 درصد افزایش داده و به سطح 1.15 دلار می‌رساند. در مقابل، افت قیمت از حمایت 0.816 دلاری نیز نظریه صعودی را بی‌اعتبار می‌کند. 

اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت‌ متیک‌

باند بولینگر (Bollinger Band): لمس باند بالایی این اندیکاتور توسط قیمت پالیگان، نشان‌دهنده فعالیت خرید شدید در بازه زمانی نسبتاً کوتاه است. بنابراین، این اندیکاتور باعث یک پولبک احتمالی قبل از بازگشت قیمت به الگوی صعودی می‌شود.

مطالب مرتبط: تحلیل قیمت متیک: پالیگان دومین بازار NFT، منتظر رالی صعودی باشید

مکدی (MACD): شکاف فزاینده میان اندیکاتور مکدی و یک خط سیگنال در الگوی صعودی، نشان‌دهنده بهبود احساسات بازار است.

 سطوح روزانه قیمت متیک

 نرخ لحظه‌‎‌ای متیک: 0.84 دلار

روند: خرسی (نزولی)

نوسان: کم

سطوح مقاومت: 0.87 و 0.95 دلار

سطوح حمایت: 0.81 و 0.757 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار متیک، به مقاله تحلیل متیک مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش متیک صرافی ارز دیجیتال همتا پی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *