آیا قیمت اتریوم می‌تواند مقاومت‌های مهم پیش‌رو را پشت سر بگذارد؟

رشد و صعود قیمت اتریوم | همتاپی

در صورت عبور قیمت اتریوم از سطح 2 هزار دلار، مقاومت مهم بعدی اتریوم محدوده ۲,۱۰۰ دلار و ۲,۱۵۰ دلار است. آیا اتریوم می‌تواند از این مقاومت‌های کلیدی عبور کند؟

اتر تنها یک هفته قبل از ارتقاء شانگهای با یک افزایش قیمت بزرگ مواجه شده است. قیمت این ارز دیجیتال هم‌اکنون با رشدی ۵ درصدی در محدوده ۱,۹۰۰ دلار قرار دارد و ارزش بازاری آن به ۲۳۰ میلیارد دلار رسیده است.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

در نمودار روزانه، اتر عملکرد بهتری نسبت به سایر آلت کوین‌ها داشته و بیت کوین هم حدود ۷.۳ درصد رشد کرده است. از اوت ۲۰۲۲ (مرداد ۱۴۰۱) این اولین باری است که قیمت اتر به بالای محدوده ۱,۸۷۰ دلار رسیده است. 

داده‌های درون‌زنجیره‌ای وب‌سایت سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که محدوده فعلی اتر اوج ۸ ماهه آن محسوب می‌شود و به‌دلیل انباشت کوسه‌های اتر در چند ماه گذشته به وجود آمده است. این وب‌سایت اعلام کرده است:

اتریوم برای اولین بار از ۱۷ اوت ۲۰۲۲ (۲۶ مرداد ۱۴۰۱) به بیش از ۱,۸۷۰ دلار رسیده است. آدرس‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰ هزار دلار اتر نیز در ۹ ماه گذشته ۴.۲۴ میلیارد دلار انباشت کرده‌اند. 

تحلیل درون زنجیره اتریوم | همتاپی

با افزایش قیمت اتریوم به بالای محدوده ۱,۹۰۰ دلار، این ارز دیجیتال سود سالانه خود را به بیش از ۶۰ درصد رسانده و شکاف بین خود و اتریوم را کاهش داده است. علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال، اعلام کرده است:

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که در مقاومت مهم ۲,۱۰۰ تا ۲,۱۵۰ دلار بیشتر از ۲۰۰ هزار آدرس حدود ۱۸ میلیون دلار اتر خریداری کرده‌اند.

تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

نقدینگی اتر کاهش یافته است

هرچند بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ شدیداً بهبود یافته است، سرمایه‌گذاران بیت کوین و اتر همچنان نگران وضعیت نقدینگی آن‌ها هستند.

مطالب مرتبط: افزایش احتمال رالی صعودی اتر تا بالاتر از سطح ۱,۸۵۰ دلار

 

شرکت تحلیلی کایکو (Kaiko) اعلام کرده است که از زمان سقوط صرافی «FTX» عمق بازار اتریوم کاهش یافته است. این شرکت تأکید کرده است:

اگر قیمت پیشنهادی و درخواست‌های مربوط به ۲ درصد قیمت متوسط دفترهای سفارش جفت‌ارز تتر و دلار را بررسی کنیم، می‌بینیم که روند آن نزولی بوده است. در اواسط ماه مارس (اسفند) عمق بازار اتر به پایین‌ترین سطح خود از مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) رسیده است.

کاهش نقدینگی اتریوم | همتاپی

علاوه بر این، روند نزولی عمق بازار بیت کوین بیشتر از اتر بوده است. به‌عبارت دقیق‌تر، عمق بازار بیت کوین ۵۰ درصد و عمق بازار اتر ۴۱ درصد کاهش یافته است. کایکو ادامه داده است:

به‌طور کلی، هر دوی این ارزهای دیجیتال پس از سقوط FTX و گسترش بحران بانکی آمریکا آسیب دیده‌اند و تأمین نقدینگی آن‌ها توسط بازارسازها در دفترهای سفارش کاهش یافته است.

بررسی کاهش نقدینگی در بازار بعد از سقوط FTX | همتاپی

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *